Volkan Bozkır

Volkan Bozkır

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-2 2 .sıra Adayı.Ankara Hukuk Fakültesi mezunudur.Dışişleri Bakanlığı’nda 38 yıl 6 ay süreyle aşağıdaki görevlerde bulunmuştur: Büyükelçi Volkan Bozkır, 24. dönemde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. Dışişleri Komisyonu Başkanlığı, Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş-Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli, 2 çocuk ve ikiz torun sahibidir.

Volkan Bozkır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 634 volkan bozkir haberi bulunmuştur.
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan Ermenistan'a 'soykırım' yanıtı
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan Ermenistan'a 'soykırım' yanıtıBirleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, "soykırım" iddialarını gündeme getiren Ermenistan'a, "Soykırım suçunun yetkili bir yargı organı tarafından belirlenmesi gerekir yani bir olayı soykırım olarak tanımlamak için, yetkili bir uluslararası mahkeme bu yönde bir karar vermelidir." yanıtını verdi.
5.05.2021Dünya
Suriye’ye açılan kapılar artırılmalı
Suriye’ye açılan kapılar artırılmalıBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, beraberindeki BM yetkilileriyle beraber Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki BM Aktarma Alanı’nda incelemede bulundu.
11.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ı kabul etti.
6.04.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ı kabul etti.
6.04.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'ı kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ı kabul etti.
6.04.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'la görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır'la görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'la bir araya geldi.
6.04.2021Siyaset
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Ankara'ya geldi
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Ankara'ya geldiBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
5.04.2021Haberler
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır Ankara'ya geldi
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır Ankara'ya geldiBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.
5.04.2021Gündem
Volkan Bozkır Türkiye, Katar ve Azerbaycan'ı ziyaret edecek
Volkan Bozkır Türkiye, Katar ve Azerbaycan'ı ziyaret edecekBirleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 1-12 Nisan tarihlerinde Türkiye, Katar ve Azerbaycan'ı ziyaret edecek.
31.03.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Dinsel nefretin neden olduğu şiddet eylemlerine karşı birlikte durmalıyız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Dinsel nefretin neden olduğu şiddet eylemlerine karşı birlikte durmalıyızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam'a karşı nefreti ortadan kaldırmak için devletlerin etkili mekanizmalar geliştirmesi gerektiğini belirterek, "İslam karşıtlığı, anti-semitizm ve Hristiyanofobi dahil olmak üzere dinsel nefretin neden olduğu tüm şiddet eylemlerine karşı birlikte durmalıyız. Biz, üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz." dedi.
17.03.2021Siyaset
Suçun önlenmesi ve ceza adaleti için 'Kyoto Deklarasyonu' kabul edildi
Suçun önlenmesi ve ceza adaleti için 'Kyoto Deklarasyonu' kabul edildiJaponya'da düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) "14. Suçun Önlenmesi ve Ceza Adaleti Kongresinde" suçun önlenmesi, ceza adaleti, hukukun üstünlüğü ve uluslararası iş birliğini vurgulayan "Kyoto Deklarasyonu" kabul edildi. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 'Devletler ve nüfusları arasında sosyal anlaşmanın yenilenmesinde suçun önlenmesi, ceza adaleti ve hukukun üstünlüğü kilit rol oynuyor' dedi. BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ise 'Harekete geçmezsek 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Ajandası hedeflerini başaramayacağız' açıklamasında bulundu.
8.03.2021Dünya
BM Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan aşı açıklaması
BM Genel Kurul Başkanı Bozkır'dan aşı açıklamasıBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 2 Şubat'ta yeni tip koranavirüs (Kovid-19) aşısı olacağını söyledi.
15.01.2021Dünya
Guterres BM Genel Sekreterliğine 2. kez adaylığını açıkladı
Guterres BM Genel Sekreterliğine 2. kez adaylığını açıkladıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ikinci kez aynı görev için aday olmak istediğini bildirdi.
11.01.2021Dünya
‘İngiltere ile STA bir dönüm noktası’
‘İngiltere ile STA bir dönüm noktası’Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile İngiltere arasında imzalanan serbest ticaret anlaşmasının (STA) önemine işaret ederek, “STA’nın ikili ticaretimizin önündeki başlıca belirsizlikleri ve engelleri ortadan kaldıran ve gelecekteki ilişkilerimiz için sağlam temel oluşturan çok önemli bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum” dedi.
10.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: İngiltere ile imzalanan STA bir dönüm noktası
Bakan Pekcan: İngiltere ile imzalanan STA bir dönüm noktasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile İngiltere arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmasının (STA) önemine işaret ederek, "STA'nın ikili ticaretimizin önündeki başlıca belirsizlikleri ve engelleri ortadan kaldıran ve gelecekteki ilişkilerimiz için sağlam temel oluşturan çok önemli bir dönüm noktası olduğuna inanıyorum." dedi.
9.01.2021Ekonomi
BM Genel Kurulu Başkanı Bozkır'dan ABD açıklaması: Üzüntü ve endişe duydum
BM Genel Kurulu Başkanı Bozkır'dan ABD açıklaması: Üzüntü ve endişe duydumBirleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, ABD Kongresinin bugün Başkan Donald Trump'ın destekçileri tarafından basılmasının ardından yaşananlardan üzüntü ve endişe duyduğunu bildirdi.
7.01.2021Dünya
ABD'de Kongre binasının işgal edilmesine ülkelerden peş peşe tepkiler!
ABD'de Kongre binasının işgal edilmesine ülkelerden peş peşe tepkiler!İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya, Danimarka, Yunanistan ve İspanya'nın aralarında bulunduğu Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, ABD'nin başkenti Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin Kongre binasına girmesiyle çıkan olaylara tepki gösterdi. Öte yandan dünyanın dört bir yanından ABD'deki kongre işgaline tepkiler çığ gibi büyüyor.
7.01.2021Dünya
Biden'dan BM Genel Kurulu Başkanı Bozkır'a küresel iş birliği mesajı
Biden'dan BM Genel Kurulu Başkanı Bozkır'a küresel iş birliği mesajıABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Birleşmiş Milletler (BM). 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'a, küresel iş birliği konusunda yönetiminin kendisi ve BM ile çalışacağını iletti.
4.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, yayınladığı yeni yıl mesajında "Milletimin her bir ferdinden, yılbaşı gecesi başta olmak üzere, her gün ve hayatlarının her anında kurallara uyarak, ülkemizin salgın musibetinin üstesinden bir an önce gelme mücadelesine destek vermelerini istiyorum." ifadelerini kullandı.
31.12.2020Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni yıl mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, yayınladığı yeni yıl mesajında "Milletimin her bir ferdinden, yılbaşı gecesi başta olmak üzere, her gün ve hayatlarının her anında kurallara uyarak, ülkemizin salgın musibetinin üstesinden bir an önce gelme mücadelesine destek vermelerini istiyorum." ifadelerini kullandı.
31.12.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyanın konuştuğu iki Türk'e özel tebrik
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyanın konuştuğu iki Türk'e özel tebrikGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında, "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özden Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
3.12.2020Gündem
BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır'dan Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye davet
BM Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır'dan Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye davetBirleşmiş Milletler, (BM) Genel Kurulu Başkanı Volkan Bozkır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, geliştirdiği koronavirüs aşısı ile tüm dünyanın umudu olan Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci'nin BM Genel Kurulu Covid Özel Oturumuna konuşmacı olarak katılacağını duyurdu.
16.11.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda önemli açıklamalar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda önemli açıklamalarSon dakika gelen habere göre; "Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Diplomasisi: Gelenekten Geleceğe" teması kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Avrupa Birliği'nin, Türkiye'yi kendinden uzaklaştıran stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını ümit ediyoruz' dedi.
9.11.2020Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklaması
TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'a destek açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Meclis Başkanlığı'nın 2021 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Şentop açıklamasında, 'Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, tarihi gerçeklere ve uluslararası hukuka göre haklı olan davasında ve vatan savunmasında Azerbaycan’ın yanında yer almaya devam edecektir' dedi.
28.10.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM daha demokratik insan odaklı yapıya kavuşmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: BM daha demokratik insan odaklı yapıya kavuşmalıCumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ekim Birleşmiş Milletler Günü ve Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın kuruluşunun 75. yıldönümünü yayımladığı mesajla kutladı.
24.10.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

bmvolkan bozkırBirleşmiş MilletlerabdCumhurbaşkanı

Volkan Bozkır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.