Wifi

Wifi

Son dakika wifi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan wifi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan wifi haber sayfamızda...

Wifi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 622 wifi haberi bulunmuştur.
WİFİ Şifre Değiştirme 2021: Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?
WİFİ Şifre Değiştirme 2021: Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?WİFİ bilinen en kısa anlamıyla kablosuz internet bağlantısıdır. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazların uzaktan internete bağlanmasına olanak sağlar. Ancak WİFİ bağlantısı kurabilmek için modem şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Modem şifresi özeldir başkalarının dışardan bağlanmasını engeller. WİFİ şifresi ile modem ile birlikte gelir. Modem şifresini daha güvenli hale getirmek isteyenler için değiştirme imkanın vardır. Modem arayüzüne girerek işlemler kolayca şifre değiştirme işlemi yapılabilir. Modem şifresi nasıl değiştirilir? “WİFİ Şifre Değiştirme” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Google'ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?Hiç şüphesiz dünyanın en büyük ara motoru ve en çok ziyaretçi alan sitesi Google’dır. Arama motoru devinin dünya çapında çalışanı ve binası bulunur. Kuruluşundan bu yana ilk olması nedeniyle büyümesine ivme katan Google’ın arama motoru dışında yeni ürünler ve hizmet geliştirmesine olanak sağladı. Zamanında iki doktora öğrencisi tarafından kurulan Google’ın ABD dahil pek çok ülkede binası bulunur. Google merkez binası hangi ülkede? “Google'ın Merkez Binası Nerededir?” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
Twitch'e neler oluyor? 'Ciddi bir prestij kaybına uğradı'
Twitch'e neler oluyor? 'Ciddi bir prestij kaybına uğradı'Gençlerin favori platformlarından Twitch'te son dönemde neler oluyor? Türk kullanıcılar bu platformda nelere dikkat etmeli? İşte konunun uzmanlarından önemli uyarılar...
10.11.2021Gündem
Wifi Ne Demek, Neyin Kısaltılmasıdır? Wi-Fi Ne İşe Yarar, İnternete Nasıl Bağlanılır?
Wifi Ne Demek, Neyin Kısaltılmasıdır? Wi-Fi Ne İşe Yarar, İnternete Nasıl Bağlanılır?Kısaltılmış hali ile günümüzde aslına bakılırsa birçok kişi wi-fi ne demek bilir. Ancak aynı zamanda bunun tam bir anlamı vardır ve uzun hali ile de ön plana çıkar. Peki Wifi ne demek, neyin kısaltılmasıdır? Wi-fi ne işe yarar, internete nasıl bağlanılır tüm detayları ile derledik.
6.11.2021Teknoloji
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ücretsiz Wi-Fi hizmeti
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ücretsiz Wi-Fi hizmetiAvrupa’nın en yoğun 8’inci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen’nin 2020 yılında ulaştığı 17 milyon yolcu sayısıyla misafirlerine ücretsiz wi-fi hizmeti sunmak için yapmakta olduğu çalışmaları sona erdi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ücretsiz internet erişimi tüm misafirlerin kullanımına sunuldu.
28.10.2021Ekonomi
Marmaray'da internet dönemi başlıyor!
Marmaray'da internet dönemi başlıyor!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Meclis Üyesi Serdar Duran, 15 Ekim Cuma günü itibarıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Marmaray'da internet hizmeti vermeye başlayacağını belirterek, ''Bundan sonra U harfi göreceğiniz her metro hattında internet erişiminden faydalanabileceksiniz'' dedi.
14.10.2021Teknoloji
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destek
Türk Telekom’dan 5G ve AR teknolojisi ile uzaktan teknik destekTürk Telekom, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek Nokia iş birliği ile 5G üzerinden uzaktan bakım ve teknik destek hizmetlerini, AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisini kullanarak test etti. Bu kapsamda sahadaki teknisyene, merkezdeki uzman tarafından VSight Remote uzaktan bakım ve teknik destek platformu üzerinden AR destekli, gerçek zamanlı, yüksek çözünürlüklü, çok düşük gecikmeli destek sağlandı.
2.10.2021Vitrin
Ehliyet sınavında ses ve görüntülü kopya düzeneği ile yakalandı
Ehliyet sınavında ses ve görüntülü kopya düzeneği ile yakalandıNevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Nevşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan ehliyet sınavında ses ve görüntülü düzenekle kopya çekme girişiminde bulunan S.B. yakalandı.
30.09.2021Gündem
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’te
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’teTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmasında finalist olan Space and Beyond Technology takımı geliştirdikleri YOMA (Yabani Otla Mücadele Aracı) ile TEKNOFEST'te yarışıyor. Geliştirdikleri yabani otla mücadele aracı hakkında konuşan takım lideri Emre Uçar, "Projemiz tarlada kendi kendine dolaşıp, tarlada çıkan yabani otlara ilaç ile müdahale etmek için tasarlandı. Biz buraya kadar rapor aşamalarında birinci olarak geldik. Buradan birinci olarak gitmek istiyoruz" dedi.
25.09.2021Ekonomi
Manisa Celal Bayar’a elektrikli otobüsler...
Manisa Celal Bayar’a elektrikli otobüsler...Manisa Büyükşehir Belediyesi, Celal Bayar Üniversitesi’ne (MCBÜ) ulaşımın daha konforlu ve güvenli olması amacıyla 25 metrelik elektrikli otobüsleri hizmete sundu.
21.09.2021Ege
Kırıkkale'de Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda kopya  düzeneği hazırlayan 2 kişi yakalandı
Kırıkkale'de Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda kopya düzeneği hazırlayan 2 kişi yakalandıKırıkkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ehliyet sınavına kopya düzeneği ile giren ve bu kişiye yardım eden şüpheli yakalandı.
21.09.2021Haberler
Ehliyet sınavında şaşırtan anlar! Planı bozuldu
Ehliyet sınavında şaşırtan anlar! Planı bozulduKırıkkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ehliyet sınavına kopya düzeneği ile giren ve bu kişiye yardım eden şüpheli yakalandı. Yapılan aramalarda kulak içine gizlenen kulaklık, maske içerisine gizlenmiş kamera düzeneği, taşınabilir wifi cihazı ve alıcı cihazı ele geçirildi.
21.09.2021Gündem
Asus'tan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştu
Asus'tan yeni rengiyle Vivobook S14 kullanıcılarla buluştuAsus, genç ürün ailesi olan Vivobook serisine, nefti yeşili rengi ve şık detaylarıyla dikkat çeken bir model daha ekledi. Serinin çok daha güçlü, bir o kadar da hafif yeni modeli Vivobook S14 (S435), Intel EVO sertifikası sayesinde daha yüksek kullanıcı deneyimi sunuyor. Çoklu görevler ve ağır işlemlerle sorunsuz bir şekilde başa çıkabilen S14, düşük güç tüketimi, yüksek veri aktarım hızı ve güçlü bağlantı performansıyla iş yükünü hafifletmeyi vadediyor.
21.09.2021Teknoloji
Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...
Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...Etkisi her geçen gün artan sosyal medyanın yarattığı bağımlılığa dikkat çeken uzmanlar, "Pek çok ünlünün, 'influencer’ın, fenomenin sıklıkla gittikleri restoranlardan kullandıkları kağıt mendil markalarına kadar hayatlarını teşhir ettiklerini görüyoruz. Bu diğer insanların da benzer paylaşımlar yapmalarını ve belki de tek tip insan modelinin bize sunulmasına yol açıyor" diyor. Nomofobi, siberkondri, netlessfobi gibi kaygı durumlarının günümüzde hızla arttığını söyleyen uzmanlar, Şu an için bir rahatsızlık tanısı olarak paylaşılmıyor ama 5-10 yıl içinde bu saydığımız terimleri rahatsızlık kategorisinde konumlandıracağız" uyarısında bulunuyor.
14.10.2021Gündem
Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı!
Asus yeni cihazlarını ve ProArt çözümlerini tanıttı!ASUS, Create the Uncreated adını verdiği etkinlikte içerik üreticilerine yönelik cihaz ekosistemini, yeni ProArt çözümleri ve her tür içerik üreticisine yönelik OLED ekranlı dizüstü bilgisayarlar ile genişlettiğini duyurdu. Dial ve OLED ekranıyla ProArt StudioBook 16 dikkat çekiyor işte bütün detaylar...
3.09.2021Teknoloji
Aklınıza esen her yer ofis
Aklınıza esen her yer ofisYaz aylarında evden çalışmaya alternatif olabilecek doğa içinde, deniz kenarında ya da popüler lokasyonlardaki alanları gezdik.
22.08.2021Pazar
Sessiz, sakin Adrasan
Sessiz, sakin AdrasanYukarıdan baktığınızda insanı hayrete düşüren sera tarlaları eşliğinde Demre, sonrasında Finike derken, işte Adrasan’dayım: Çıralı ve Olimpos ile komşu bir koy. Uzun kumsalı, meyve ve zeytin ağaçlarıyla dolu doğasıyla harika bir tatil beldesi
14.08.2021Pazar
İnternet Neden Çekmez? İnternetiniz Çekmiyorsa Olası Sebepleri
İnternet Neden Çekmez? İnternetiniz Çekmiyorsa Olası SebepleriGeleceğin ve günümüzün en önemli teknolojik unsurları arasında şüphesiz internet önce gelir. Dünyayı birbirine bağlayan internet bazen bir takım bağlantı sorunları da yaratabiliyor. Peki, internet neden çekmez? İnternetiniz çekmiyorsa olası sebepleri üzerine detayları derledik.
12.08.2021Teknoloji
Yangın bölgesine Halkbank yardımı
Yangın bölgesine Halkbank yardımıAğaçlandırma çalışmaları için 1 milyon TL bağışlayan Halkbank, iki yardım TIR’ını yangın mağdurlarına yönlendirdi.
5.08.2021Ekonomi
Halkbank, yangın bölgelerine iki yardım tırı gönderdi
Halkbank, yangın bölgelerine iki yardım tırı gönderdiAğaçlandırma çalışmaları için 1 milyon TL bağışlayan Halkbank, iki yardım tırını yangın mağdurlarına yönlendirdi.
4.08.2021Ekonomi
Son dakika: Cep telefonundan internete girenler dikkat! Paket limitleri...
Son dakika: Cep telefonundan internete girenler dikkat! Paket limitleri...Bayramda mobil interneti tasarruflu kullanmak için yapılması gerekenler var. Tatilde bazı basit önlemlerle paket limitinin aşılması önlenebilir. İşte tüyolar...
21.07.2021Ekonomi
Kentte ekolojik yaşam 101
Kentte ekolojik yaşam 101Evlerinde çöp kovası olmayan, yıllardır sebze ve meyvesini kendi yetiştiren ve cilt bakımı ürünlerini evde hazırlayanlar kentte ekolojik hayatı anlattı
4.07.2021Pazar
Kurban satış ve kesim yerleri hazır
Kurban satış ve kesim yerleri hazırSultanbeyli Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında oluşturduğu Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin hazırlıklarını pandemi tedbirleri alınarak tamamladığını belirtti. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Özellikle büyük bir alanda hizmetimizi vatandaşlarımıza sağlıklı bir şekilde sunmak istedik. Hem satıcılarımızın hem de alıcılarımızın hizmetimizden memnun kalmaları için kurban alanımızda tüm olanakları sağlamaya özen gösteriyoruz” dedi.
2.07.2021Gündem
Ethernet Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar? Ethernet Kablosu Nasıl Ve Nereye Takılır?
Ethernet Kablosu Nedir, Ne İşe Yarar? Ethernet Kablosu Nasıl Ve Nereye Takılır?Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Evlerinde veya iş yerlerinde internet kullanmak isteyen bireyler, internet aboneliğine başvuru yapabiliyor. İnternet paylaşımı için evlere bir modem yerleştiriliyor. Modemlerde kullanılan ethernet kablosu kişiler tarafından ne işe yaradığı araştırılabiliyor. Ethernet kablosu nedir, ne işe yarar? Ethernet kablosu nasıl ve nereye takılır? Ethernet kablosuyla alakalı merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
15.06.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Wifi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.