Yabancı Yatırım

Yabancı Yatırım

Son dakika yabancı yatırım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yabancı yatırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yabancı yatırım haber sayfamızda...

Yabancı Yatırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.482 yabanci yatirim haberi bulunmuştur.
S. Arabistan ve BAE yatırımcı çekme yarışında
S. Arabistan ve BAE yatırımcı çekme yarışındaSuudi Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında bir süredir özellikle ekonomik alanda devam eden rekabet, yabancı yatırımcıları ülkelerine çekme yarışıyla hız kazandı.
16.04.2021Uzmanpara
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'Mali disiplinin bir sonuç olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, yatırımın artmasıyla mali disiplinden kopulacağı algısının doğru olmadığını; üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata odaklanınca mali disiplinin kendiliğinden geleceğini söyledi.
12.04.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
Oyun sektörü "konsoldaki vergi" için harekete geçti
Oyun sektörü "konsoldaki vergi" için harekete geçtiTürkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), oyun konsollarına yönelik ek vergi düzenlemelerinin sektöre etkilerini ve bu konudaki çözüm önerilerini Ticaret Bakanlığına iletti.
6.04.2021Teknoloji
Teknoloji şirketlerinin Türkiye'ye yatırımları hareketlendirecek
Teknoloji şirketlerinin Türkiye'ye yatırımları hareketlendirecekİstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Gür, büyük teknoloji şirketlerinin yatırımlarının Türkiye'nin üretim, istihdam ve ihracatını artırmasını beklediklerini ifade ederek, "Çünkü gelen yatırımlar sadece iç pazar düşünülerek gelmiyor. Türkiye'de canlı bir iç pazar var ama bunlar ihracat odaklı yatırımlardır. Bu yatırımların ihracatı artırması da kuvvetle muhtemel." dedi.
6.04.2021Teknoloji
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna ceza
SPK'dan 10 yabancı yatırım kuruluşuna cezaSermaye Piyasası Kurulu (SPK), 10 yabancı yatırım kuruluşuna usulsüz açığa satış işlemlerinde bulunulması nedeniyle toplam 26,4 milyon lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
2.04.2021Uzmanpara
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'Gelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, İstanbul Finans Merkezi (İFM) ve yapılan reformlarla Türkiye'nin daha fazla yatırım çekeceğini belirterek, Türkiye'nin, potansiyeliyle hem finansal sistem bağlamında hem de ülkeye yatırım çekmede rekabetçi kalmaya devam edeceğini söyledi.
25.03.2021Uzmanpara
Yabancı iki bankadan Türk şirketine önemli yatırım
Yabancı iki bankadan Türk şirketine önemli yatırımGoldman Sachs ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye'nin lider dijital finansal teknoloji sağlayıcısı DgPays'e yatırım yapmak için anlaştı.
22.03.2021Uzmanpara
Son Dakika: 2 yabancı banka Türk şirketine yatırım yapmak üzere anlaştı
Son Dakika: 2 yabancı banka Türk şirketine yatırım yapmak üzere anlaştıGelen son dakika haberine göre; Goldman Sachs ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türk finansal teknoloji şirketi DgPays'e yatırım yapmak üzere anlaştı.
22.03.2021Ekonomi
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracak
Hollanda'nın Türkiye'ye yatırımlarını 'yakında üretim' trendi artıracakHollanda ve Türkiye Ticaret Odası Derneği (CNNT) Başkan Yardımcısı Peter Wolters, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sağlam, dayanıklı ve kısa tedarik zincirlerinin gerekliliğini artırdığını belirterek, "Özellikle yakında üretim (nearshoring), Türkiye ve Hollanda arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişiminde yeni bir teşvik oluşturacak. 2021'de insan kaynağı noktasında Türk yetenekleri ile Hollandalı girişimcilerin yakın olması bekleniyor." dedi.
27.02.2021Ekonomi
Türkiye'deki ekonomik reformlar Alman yatırımcıların ilgisini artırıyor
Türkiye'deki ekonomik reformlar Alman yatırımcıların ilgisini artırıyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Markus C. Slevogt, reel faiz oranına izin veren para politikasının yatırımcıların güvenini tazelediğini belirterek, "Kapsamlı yatırım teşvikleri, ekonomik reformlar ile sıkı para politikası Türkiye'nin ekonomisini ve yatırımcı ilişkilerini güçlendirecek." dedi.
25.02.2021Ekonomi
Türkiye'ye Alman yatırımcıların ilgisi artıyor
Türkiye'ye Alman yatırımcıların ilgisi artıyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Markus C. Slevogt, reel faiz oranına izin veren para politikasının yatırımcıların güvenini tazelediğini belirterek, "Kapsamlı yatırım teşvikleri, ekonomik reformlar ile sıkı para politikası Türkiye'nin ekonomisini ve yatırımcı ilişkilerini güçlendirecek." dedi.
25.02.2021Uzmanpara
Özlenen Göztepe
Özlenen GöztepeSüper Lig’de 4 haftalık kötü gidişatın ardından evinde ağırladığı Medipol Başakşehir’i 2-1 yenen ve rahat bir nefes alan Göztepe, karabulutları dağıttı. Sarı kırmızılıları değerlendiren yazarlarımız, “Göz Göz son haftalarda iyi oynadığı maçlarda gülemiyordu ancak şeytanın bacağını kırdılar. Devamını bekleriz” dedi
16.02.2021Ege
Göztepe'de beklenen hisse devri gerçekleşti
Göztepe'de beklenen hisse devri gerçekleştiSPOR Toto Süper Lig'de son olarak Medipol Başakşehir'i evinde 2-1 yenerek çıkışa geçen Göztepe'de önemli gelişmeler yaşanıyor.
16.02.2021Göztepe
Yabancı yatırıma İtalyan damgası
Yabancı yatırıma İtalyan damgasıYabancı yatırımda geçen yıl Türkiye’yi en çok İtalyanlar tercih etti. İtalyanlar, 2020 Ocak-Kasım döneminde Türkiye’ye 970 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirirken, ABD’li yatırımcılar 769 milyon dolar, Hollandalı yatırımcılar ise 491 milyon dolarlık yatırım yaptı. Avrupalı yatırımcıların Türkiye’ye yatırımı toplam yabancı yatırım tutarının yaklaşık yüzde 71’ini oluşturdu. Söz konusu dönemde Türkiye’ye toplam 4.6 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım geldi
12.02.2021Ekonomi
Türkiye'yi en çok İtalyanlar tercih etti
Türkiye'yi en çok İtalyanlar tercih ettiTürkiye'ye geçen yılın ocak-kasım döneminde en fazla doğrudan yabancı yatırım yapan ülke 970 milyon dolarla İtalya olurken, bu dönemde uluslararası yatırımcıların ülkede en çok tercih ettiği sektörün "bilgi ve iletişim" olması dikkati çekti.
11.02.2021Uzmanpara
2020’yi yüzde 35 büyümeyle tamamladı
2020’yi yüzde 35 büyümeyle tamamladıPrometeon, pandeminin etkileri ile zorlu geçen 2020 yılını Türkiye’de %35 oranında rekor bir büyüme ile tamamlayarak, pazar payını 3 puanın üzerinde artırdığını açıkladı.
28.01.2021Otomobil
Ekonomistler, IMF'nin Türkiye raporunun olumlu etki yapmasını bekliyor
Ekonomistler, IMF'nin Türkiye raporunun olumlu etki yapmasını bekliyorUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 6'ya yükseltirken, ekonomistler, söz konusu beklentinin son zamanlarda artan Türk lirası varlıklara ilginin devam etmesini destekleyeceğini ve Türkiye'nin ekonomi politikalarında elinin rahatlayacağını ifade etti.
26.01.2021Ekonomi
IMF'nin Türkiye raporu değerlendirildi
IMF'nin Türkiye raporu değerlendirildiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 6'ya yükseltirken, ekonomistler, söz konusu beklentinin son zamanlarda artan Türk lirası varlıklara ilginin devam etmesini destekleyeceğini ve Türkiye'nin ekonomi politikalarında elinin rahatlayacağını ifade etti.
26.01.2021Uzmanpara
Dev bankadan flaş dolar tahmini!
Dev bankadan flaş dolar tahmini!Yatırımcılar dolar 2021'de ne kadar olacak araştırması yaparken ABD'li dev yatırım bankası Goldman Sachs dolar/TL beklentisini düşürdü! Banka, 3 aylık dolar/TL beklentisini 7,50’den 7’ye düşürdüğünü açıkladı.
25.01.2021Uzmanpara
Küresel doğrudan yabancı yatırımlar azaldı
Küresel doğrudan yabancı yatırımlar azaldıBirleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), küresel doğrudan yabancı yatırımların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu ekonomik gerilemenin etkisiyle 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 42 azalarak 859 milyar dolara gerilediğini bildirdi.
25.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Yabancılardan flaş dolar tahmini! Dikkat çekti...
Son dakika: Yabancılardan flaş dolar tahmini! Dikkat çekti...Türk Lirası cinsindeki varlıkların ucuzluğu yabancı yatırımcının ilgisini çekmeye başladı. Son iki ayda piyasalara beş milyar dolar girdi. Bu yılın ilk yarısı boyunca TL varlıklar ilgi görmeye devam edecek. Öte yandan yabancı yatırım kuruluşları tam bir normalleşme durumunda kurun 6.50’ye kadar çekilebileceği beklentisini paylaştı. İşte diğer kuruluşların paylaştıkları flaş dolar tahmini...
24.01.2021Ekonomi
Rusya'da yabancı yatırımlar düştü
Rusya'da yabancı yatırımlar düştüRusya'da doğrudan yabancı yatırımların 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 95 azalarak 1,4 milyar dolara düştüğü bildirildi.
19.01.2021Uzmanpara
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliği
Enerji sektöründe satın alma ve birleşme hareketliliğiEnerji sektöründe doğal gaz ve elektrik dağıtım başta olmak üzere satın alma ve birleşme görüşmelerinde hareketli bir dönem yaşanıyor.
11.01.2021Uzmanpara
Tıkır tıkır bir gizli kahraman!
Tıkır tıkır bir gizli kahraman!Makine üreticileri Türk sanayisinin lokomotiflerinden. TÜİK’e göre taşıtların ardından ihracatta ikinci sıradalar. Pandemide de iyi performans gösterdiler. Makine ihracatçılarının başındaki isim olan Karavelioğlu, ithalattaki artışa yönelik “Doğu makinelerinin işgali var” derken yerli makine için yol haritası çizdi.
21.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

yatırımtürkiyeson dakika haberlerteknolojialmanya

Yabancı Yatırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.