Yair Lapid

Yair Lapid

Son dakika Yair Lapid haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yair Lapid gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yair Lapid haber sayfamızda...

Yair Lapid

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87 yair lapid haberi bulunmuştur.
İsrail’in Fas'taki diplomatik temsilciliği açıldı
İsrail’in Fas'taki diplomatik temsilciliği açıldıİsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, iki ülke arasında imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından ilk resmi ziyareti kapsamında geldiği Fas’ta, İsrail’in iletişim ofisini açtı.
12.08.2021Dünya
İsrail'den İran için 'nükleer' uyarı!
İsrail'den İran için 'nükleer' uyarı!İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran'ın nükleer silah geliştirmesini sağlayacak yeterli malzemeye ulaşmaya 10 hafta uzaklıkta olduğu iddiasında bulundu.
4.08.2021Dünya
İsrailli Bakan'dan İran'la ilgili nükleer silah iddiası
İsrailli Bakan'dan İran'la ilgili nükleer silah iddiasıİsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran'ın nükleer silah geliştirmesini sağlayacak yeterli malzemeye ulaşmaya 10 hafta uzaklıkta olduğu iddiasında bulundu.
4.08.2021Dünya
Yine tanker gerilimi
Yine tanker gerilimiİsrail ile İran arasındaki gerilim, İsrail’e ait bir nakliye gemisinin saldırıya uğramasının ardından alevlendi. İki kişinin öldüğü saldırının ardında İran’ın olduğu belirtiliyor
1.08.2021Dünya
İsrail gemi saldırısı için İran'ı suçladı!
İsrail gemi saldırısı için İran'ı suçladı!İsrail, İran'ı biri İngiltere, diğeri Romanya vatandaşı iki mürettebatın hayatını kaybettiği petrol tankeri saldırısının arkasında olmakla suçladı.
31.07.2021Dünya
‘Kahve eşliğinde toplanabiliriz’
‘Kahve eşliğinde toplanabiliriz’İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Türkiye ve bölgede ülkelerine hitaben “Eminim ki bir masa etrafında kahve eşliğinde toplandığımızda, tüm bölgemizi, kültürel ve diğer konularda iş birliğiyle daha iyi bir geleceğe taşıyabiliriz” dedi
25.07.2021Dünya
Ortadoğu’da ‘tarihi ziyaret’
Ortadoğu’da ‘tarihi ziyaret’İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yaptığı resmi ziyaretin, hem İsrail hem de Arap dünyası için bir dönüm noktası olduğu ifade ediliyor.
30.06.2021Dünya
BAE ve İsrail, ticari anlaşmalar imzaladı
BAE ve İsrail, ticari anlaşmalar imzaladıResmi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, Abu Dabi'de BAE'li mevkidaşı Ahmed bin Zayed Al Nahyan ile bir dizi ticari anlaşmalara imza attı.
29.06.2021Dünya
İsrail'in Abu Dabi Büyükelçiliği resmi törenle açıldı
İsrail'in Abu Dabi Büyükelçiliği resmi törenle açıldıİsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'deki büyükelçiliği resmi törenle hizmete girdi.
29.06.2021Dünya
Normalleşmenin ardından İsrailli bir bakan ilk kez Birleşik Arap Emirlikleri'nde
Normalleşmenin ardından İsrailli bir bakan ilk kez Birleşik Arap Emirlikleri'ndeİsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ülkesinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile geçen yıl yaptığı normalleşme anlaşmasından sonra Abu Dabi'yi ziyaret eden ilk İsrailli bakan oldu.
29.06.2021Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı, ABD'ye İran nükleer anlaşmasına ilişkin çekincelerini iletti
İsrail Dışişleri Bakanı, ABD'ye İran nükleer anlaşmasına ilişkin çekincelerini ilettiİsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'a İran nükleer anlaşmasına ilişkin müzakereler hakkında ciddi tereddütlerinin olduğunu iletti.
27.06.2021Dünya
Netanyahu hakkında şok iddia! 'ABD'ye söz verdi'
Netanyahu hakkında şok iddia! 'ABD'ye söz verdi'Eski İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in ABD'ye İran'a karşı sürpriz adım atılmayacağı sözünü verdiği iddiasında bulundu.
21.06.2021Dünya
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştü
Mısır ve İsrail Gazze'de tırmanan gerginliği görüştüMısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'nin İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile Gazze Şeridi'nde yeniden yükselen gerilimi görüştüğü bildirildi. Mısırlı Bakan, taraflar arasında gerginliğin tırmanmasına engel olunması ve Filistin topraklarındaki yeniden imar çabalarının ilerletilmesi gerektiğini belirtti.
18.06.2021Dünya
Blinken'dan İsrailli mevkidaşı ile kritik görüşme
Blinken'dan İsrailli mevkidaşı ile kritik görüşmeABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile fikir alışverişinde bulunduğu bildirildi.
18.06.2021Dünya
Son dakika haberi: İsrail'in yeni başbakanı oldu! Eski fotoğrafları olay yarattı...
Son dakika haberi: İsrail'in yeni başbakanı oldu! Eski fotoğrafları olay yarattı...İsrail'de Binyamin Netanyahu, 12 yılı aşkın süredir aralıksız olarak üstlendiği başbakanlık görevini Yamina Partisi lideri Naftali Bennett'a kaptırdı. İki yıl boyunca başbakanlık görevini yürütecek olan aşırı sağcı milyoner Bennett'ın eski fotoğrafları dünya gündemine bomba gibi düştü.
14.06.2021Dünya
Netanyahu'yu ne bekliyor! 12 yıllık iktidar bitti...
Netanyahu'yu ne bekliyor! 12 yıllık iktidar bitti...İsrail'de 12 yılı aşkın süredir aralıksız yaptığı başbakanlık görevini kaptıran Binyamin Netanyahu'nun siyasi gücünü kaybetmesinin ardından hakkındaki yolsuzluk davalarıyla ilgili sürecin hızlanacağı, buna karşılık eski Başbakan'ın tutuklanmaktan kurtulmak amacıyla yeni hükümeti devirmek için tüm siyasi tecrübesini ortaya koyacağı ifade ediliyor.
14.06.2021Dünya
İran'ın İsrail'den beklentisi düşük
İran'ın İsrail'den beklentisi düşükİran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İsrail'de "Değişim hükümeti" olarak tanımlanan Naftali Bennett liderliğindeki yeni hükümetin eskilerden farklı olmayacağını belirtti.
14.06.2021Dünya
Son dakika... İsrail'de Netanyahu dönemi sona erdi!
Son dakika... İsrail'de Netanyahu dönemi sona erdi!Son dakika haberine göre, İsrail'de muhalif partilerin kurduğu koalisyon hükümetinin Mecliste güven oyu almasıyla 12 yıllık Netanyahu dönemi sona erdi, yerine Yamina lideri Bennett geldi. ABD Başkanı Biden ve Almanya Başbakanı Merkel, İsrail'in yeni Başbakanı'nı tebrik ederken binlerce kişi Tel Aviv sokaklarına döküldü.
14.06.2021Dünya
İsrail’de yeni dönem
İsrail’de yeni dönemİsrail’de Yesh Atid ve Yamina partilerinin öncülüğündeki koalisyon hükümetinin Meclis’te güven oyu almasıyla 12 yıllık Netanyahu dönemi bitti
14.06.2021Dünya
Filistin'den İsrail'deki yeni hükümete ilişkin açıklama
Filistin'den İsrail'deki yeni hükümete ilişkin açıklamaFilistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'de "Değişim hükümeti" olarak tanımlanan yeni Naftali Bennett hükümetinin eskilerinden farklı olmayacağını belirtti.
13.06.2021Dünya
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...Naftali Bennett, İsrail'in yeni başbakanı seçildi. 2005 yılında siyasete katıldı ve Binyamin Netanyahu'nun yardımcısı olarak başladı. Meclisten güven oyu alan Bennett'in hayatı ise okuyucuların gündeminde yer alıyor.
13.06.2021Gündem
Netanyahu görevi yarın Bennett'e devredecek
Netanyahu görevi yarın Bennett'e devredecekİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yarın görevi Naftali Bennett'e devredeceği bildirildi. Koalisyon anlaşmasına göre Yamina lideri Bennett, 2 yıl boyunca başbakanlık görevini sürdürecek.
13.06.2021Dünya
Netanyahu'nun kaderi bugün çiziliyor
Netanyahu'nun kaderi bugün çiziliyorİsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu dönemini sona erdirecek koalisyon hükümetinin güven oylaması bugün Mecliste gerçekleştirilecek.
13.06.2021Dünya
Netanyahu'nun defterini dürecek oylama 13 Haziran'da
Netanyahu'nun defterini dürecek oylama 13 Haziran'daİsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'yu koltuğunda edecek muhalif partilerin kuracağı koalisyon hükümetinin güven oylamasının 13 Haziran'da yapılmasına karar verildi.
8.06.2021Dünya
‘En büyük sahtekârlık!’
‘En büyük sahtekârlık!’İsrail’de muhaliflerin oluşturduğu koalisyon nedeniyle 12 yıllık iktidarını kaybetmek üzere olan Başbakan Binyamin Netanyahu, yeni koalisyon hükümetinin demokrasi tarihinin “en büyük seçim sahtekarlığının” sonucu olduğunu iddia etti. Netanyahu bu iddiasını, başbakan olması beklenen sağcı lider Naftali Bennett’in daha önce sol partilerle ittifak kurmayacağı yönündeki açıklamasına dayandırdı.
8.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

israilirannetanyahuYair Lapidabd

Yair Lapid ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.