Yakıt Tüketimi

Yakıt Tüketimi

Son dakika Yakıt Tüketimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yakıt Tüketimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yakıt Tüketimi haber sayfamızda...

Yakıt Tüketimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.189 yakıt tüketimi haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: Türk sivil havacılığı, küresel güce dönüştü
Bakan Karaismailoğlu: Türk sivil havacılığı, küresel güce dönüştüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türk sivil havacılığı, küresel güce dönüştü. Hava yolu, halkın yolu oldu. Hava yolu sektörü yatırımlarımız 147 milyar TL'yi buldu. Türkiye'yi çağın ihtiyaçlarına cevap veren yeni havalimanlarıyla tanıştırdık" dedi.
3.05.2022Ekonomi
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attı
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DowAksa Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
27.04.2022Ekonomi
Piyasaya TOGG etkisi! İkiye katlayacak
Piyasaya TOGG etkisi! İkiye katlayacakElektrikli otomobillerin Türkiye pazarındaki yeri gün geçtikçe artıyor. Çevreci ve yakıt tasarruflu oluşunun yanı sıra tasarımlarıyla da beğeni toplayan elektrikli otomobillerin geçen yıl 2 bin 846 adetlik satış rakamına ulaştığını söyleyen uzmanlar, TOGG’a olan ilginin artmasıyla bu rakamın 5 bin adete ulaşacağını açıkladı.
11.04.2022Gündem
Tesadüfen geldi, 26 yılı devirdi
Tesadüfen geldi, 26 yılı devirdiO, otomotiv dünyasında 26 yılı dolduran bir yönetici... Oysa bu sektörde çalışmak aklından bile geçmemiş... Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a iş hayatından hobilerine kadar sorular yönelttik
'Tek seçenek İstanbul!' Kriz hava trafiğini vurdu, bilet fiyatlarına dikkat
'Tek seçenek İstanbul!' Kriz hava trafiğini vurdu, bilet fiyatlarına dikkatKovid-19 salgınından ciddi şekilde etkilenen havacılık sektörü yaralarını sarmaya çalışırken, bir darbe de Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle geldi. Kapanan hava sahaları ve uygulanan yaptırımların sektörü ciddi şekilde etkileyeceği konusunda hemfikir olan uzmanlar, 'titanyum' detayına dikkat çekti.
9.03.2022
Hibrit Lexus’ları hizmete aldı
Hibrit Lexus’ları hizmete aldıPremium otomobil markası Lexus, Türkiye’nin önde gelen günlük araç kiralama şirketi Avec Rent a Car ile yeni bir iş birliğine imza atarken, Avec Rent a Car, Lexus’un premium hibrit modeli ES 300h’yi filosuna kattı.
18.02.2022Otomobil
Avrasya Tüneli ülke ekonomisine 8,1 milyar lira katkı sağladı
Avrasya Tüneli ülke ekonomisine 8,1 milyar lira katkı sağladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli'nden geçen araç sayısının 5 yılda 79 milyona ulaştığını, tünelin ülke ekonomisine katkısının toplam 8,1 milyar lira olduğunu açıkladı.
15.02.2022Ekonomi
Erkunt kendi motorunu üretecek
Erkunt kendi motorunu üretecekTürkiye'nin önde gelen traktör üreticilerinden olan Erkunt Traktör, kendi motorunu üretmeye hazırlanıyor. Şirket, yeni motorun tanıtımını da İzmir Fuarı'nda yapmayı planlıyor.
4.02.2022Ekonomi
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı
Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatıAnadolu Isuzu, Orta Doğu bölgesinin önemli pazarlarından İsrail’de faaliyet gösteren dört ulaşım operatörüne toplam 48 adet midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştirdi.
10.01.2022Otomobil
40 günde baştan sona Türkiye
40 günde baştan sona Türkiyeİstanbul Rumeli Feneri’nden başlayan “Ruhuma Yolculuk”ta, kıyılara ve sınır boylarına en yakın noktalardan sürerek, âdeta Türkiye’mizin haritasını çizdim. 40 aktif sürüş günü (toplam 50 gün) ve 10 bin 439 km sonrasında maceralı yolculuğumu tamamladım
19.12.2021Pazar
Renault Clio Araçlar İçin İdeal Ön/arka Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır?
Renault Clio Araçlar İçin İdeal Ön/arka Lastik Basıncı Kaç Olmalıdır?Renault Clio araçlarda ön ve arka lastik basıncı farklı olmalıdır. Araç içinde bulunan kişi sayısı, ön ve arka koltukta bulunan ağırlık ölçüsüne göre belirlenmektedir. Çukur, yükseklik olmayan yollarda, sadece önde 2 yolcu, ideal basıncın ön lastiklerde 32/33, arka lastiklerde 30/31 olması uygundur. Fakat arkada da yolcu bulunuyorsa arka lastik basıncı da 32 bar olmalıdır. Renault Clio Araçlar için ideal ön/arka lastik basıncı kaç olmalıdır detayları ile derledik.
10.12.2021Otomobil
Elektrikli milli tren geliyor
Elektrikli milli tren geliyorKüresel sıcaklık artışının bu yüzyılın sonunda 1.5 dereceyle sınırlandırılmasını hedefleyen Paris Anlaşması, 10 Kasım itibarıyla Türkiye’de yürürlüğe girdi.
15.11.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, "Akıllı taşımacılık, yeşil liman, demir yolu taşımacılığının geliştirilmesi, yakıt tüketimi ve emisyonların azaltılması için yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruz." dedi.
14.11.2021Ekonomi
Enerji Verimliği Derneği: Konutlarda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkün
Enerji Verimliği Derneği: Konutlarda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkünEnerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Sılkım, "Ülkemizin nihai enerji tüketiminin en az yüzde 20'si konutlarda kullanılmakta. Konutlarda basit verimlilik uygulamaları ile yıllık enerji faturanızda 1000 liraya kadar varan tasarruf mümkün" dedi.
7.11.2021Ekonomi
‘Su ayak izimizi iyileştirdik’
‘Su ayak izimizi iyileştirdik’Küresel sıcaklık artışının önemli gündem maddesi olduğu Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı COP26’da konuşma yapan Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah, Türkiye’nin sıcaklık ortalamalarının artışı neticesinde su kaynakları üzerindeki baskının yoğunlaştığı bir coğrafyada yer aldığına dikkat çekti. İklim değişikliğinin başlıca neticelerinden biri olan su kaynaklarının azalışı nedeniyle Eczacıbaşı Topluluğu olarak çalışma biçimlerini değiştirdiklerini belirten Gümrah, “Su ayak izimizi kayda değer oranda iyileştirmeyi başardık” dedi.
6.11.2021Vitrin
SUV sedanı solladı
SUV sedanı solladıTürkiye’de ilk kez SUV otomobillerin satışı geçen ay sedan otomobilleri geçti. Yıl toplamında sedan önde olsa da, SUV ile makas daralıyor
9.10.2021Ekonomi
SUV satışları ilk kez sedanı geçti
SUV satışları ilk kez sedanı geçtiTürkiye otomobil pazarında bu yılın eylül ayında SUV otomobil satışları ilk kez sedan otomobil satışlarını geçti.
8.10.2021Ekonomi
Küresel enerji tüketimi 2050'ye kadar yüzde 50 artacak
Küresel enerji tüketimi 2050'ye kadar yüzde 50 artacakKüresel enerji tüketiminin mevcut politika ve teknoloji eğilimlerinin devam etmesi durumunda 2020-2050 döneminde yaklaşık yüzde 50 artacağı tahmin ediliyor.
7.10.2021Ekonomi
Küresel enerji tüketimi yüzde 50 artacak
Küresel enerji tüketimi yüzde 50 artacakKüresel enerji tüketiminin mevcut politika ve teknoloji eğilimlerinin devam etmesi durumunda 2020-2050 döneminde yaklaşık yüzde 50 artacağı tahmin ediliyor.
7.10.2021Uzmanpara
Bakan Varank: 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz
Bakan Varank: 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yarın itibarıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile sebze-meyve zayiatını azaltacak 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz. Program kapsamında, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı ve yeni frigorifik kasa ve ünitelerine 750 bin TL'ye kadar destek vereceğiz. Hedefimiz KOBİ'lerimizin maliyetlerini azaltarak tezgahlardaki yüksek fiyatları düşürmek" dedi.
5.10.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, yem ve enerji gibi birçok emtiada dünya fiyatlarının arttığını ancak tarımsal destekler ve alım fiyatlarıyla çiftçinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, çiftçinin maliyet artışlarından endişe etmeden tohumunu toprakla buluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
1.10.2021Ekonomi
Şarj edilebilir hibrit Renegade Türkiye’de
Şarj edilebilir hibrit Renegade Türkiye’deJeep Renegade’in PHEV (Plug-in Hibrit) versiyonu Türkiye’de satışa sunuldu. Segmentindeki tek şarj edilebilir hibrit olan Renegade 4xe, hibrit güç-aktarma sistemi ve 11,4 kWh bataryası sayesinde tamamen elektrikli sürüş olanağı sunabiliyor.
28.09.2021Otomobil
Kombiyi ‘kısarak’ tasarruf mümkün
Kombiyi ‘kısarak’ tasarruf mümkünHavaların serinlemesiyle birlikte kombi sezonu açıldı açılacak. Uzmanlara göre, aç-kapa yapmak yerine kombiyi kısık ayarda sürekli çalıştırmak yöntemi, daha fazla tasarruf sağlıyor.
17.09.2021Ekonomi
Otokar, İETT ihalesi için yerli metrobüs üretecek
Otokar, İETT ihalesi için yerli metrobüs üretecekKoç Topluluğu şirketlerinden otobüs üreticisi Otokar’a, İETT Genel Müdürlüğü tarafından açılan 100 adetlik metrobüs ihalesinin sözleşmeye davet mektubu iletildi.
7.09.2021Uzmanpara
Yeni Dacia Duster otomatik şanzımanla geliyor
Yeni Dacia Duster otomatik şanzımanla geliyorDacia’nın SUV segmentinde dengeleri değiştiren modeli Duster yenilendi. Türkiye’nin SUV lideri model, merakla beklenen EDC şanzıman seçeneğiyle 25 Ağustos itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Yenilenen konfor, tasarım ve güvenlik özellikleriyle sürüş keyfini artıran Duster tüketiciyle buluşuyor. Comfort, Prestige ve Prestige Plus ekipman seviyeleriyle gelen Yeni Duster Arizona Turuncu rengiyle dikkatleri üzerine çekerken, iç ve dış tasarım detaylarıyla yoluna daha güçlü devam edecek.
26.08.2021Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

Yakıt Tüketimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.