Yalancı

Yalancı

Son dakika yalancı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yalancı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yalancı haber sayfamızda...

Yalancı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.723 yalancı haberi bulunmuştur.
Neden yalan söylüyoruz?
Neden yalan söylüyoruz?Yalan söylemeye neredeyse küçük yaşlardan itibaren başlıyoruz. Az ya da çok da olsa yalanı hemen hepimiz söylüyoruz. Peki yalan söylememizin arkasında yatan gerçekler ne? Çok yalan söyleyen insanları hangi psikolojik sorunlar bekliyor? Gelin hep birlikte öğrenelim.
16.08.2022Bilim
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
YASİN SURESİ OKU: Yasin'i Şerif Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı, Diyanet Meali - Yasin Duası Okunuşu
YASİN SURESİ OKU: Yasin'i Şerif Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı, Diyanet Meali - Yasin Duası OkunuşuMüslüman alemi için en önemli surelerden birisi de Yasin Suresi'dir. Mekke döneminden inen Yasin Suresini okumak faydaları ve fazileti oldukça çoktur. Toplamda 83 ayetten oluşan bu sure genellikler mevlitlerde okunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak nitelendirilen Yasin Suresi adını ilk ayette geçen “Ya-Sin” harflerinden almaktadır. Kur-'an-ı Kerim'in 36. suresi olan Yasin, başlıca insanın sorumlulukları, vahiy, Hz. Muhammed, Allah’ın birliğini ve kudretini gösteren deliller, öldükten sonra dirilme, kıyamet, hesap ve ceza konusu edilmektedir. İslam aleminde vefat eden kişinin arkasından okunur. Yasini Şerif Türkçe tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali için "Yasin Suresi Okunuşu Ve Anlamı" içeriğimize göz atabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
İbrahim Suresi Oku - İbrahim Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet Meali
İbrahim Suresi Oku - İbrahim Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet Mealiİbrahim suresi, Kuran-ı Kerim’in 14.süresidir. Toplamda 52 ayetten oluşan surenin 28. ve 29. ayetlerin Medine’de indirildiği diğer ayetlerin ise Mekke’de indirildiğine inanılır. 28. ve 29. ayetler ise Bedir Savaşı sırasında inmiştir. Sure adını, sure de geçen İbrahim Peygamber ve ailesi nedeniyle almıştır. İbrahim suresinin 35. ve 41. ayetler arasında Hz. İbrahim’in duasına yer verilmiştir. Sure Allah’ın varlığı ve birliği, peygamberler, öldükten sonra dirilme gibi konuları ele almaktadır. İbrahim Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, tefsiri, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Enbiya Suresi Oku - Enbiya Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet Meali
Enbiya Suresi Oku - Enbiya Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Tefsiri, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 21. suresi olan Enbiya Suresi toplam 112 ayettir. Enbiya Suresi 321. sayfada başlayıp, 330. sayfada ise bitmektedir. Enbiya Türkçe anlamı, ‘peygamber’ demektir. Mekke’de indiğine inanılan sure peygamberlerin dini yayma sürecinden ve çeşitli özelliklerinden bahsettiği için bu ismi almıştır. Mekkeli paganların inançlarını eleştirmektedir. Enbiya ne demek, Enbiya Suresi kaç sayfa, son sayfası, kaçıncı cüz olduğunu, okunuşu, Türkçe anlamı, tefsiri, fazileti ve diyanet mealini merak edenler detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirler.
13.08.2022Sureler
Neden kendimizi sürekli aç hissederiz? Altında yatan birden fazla sebep var
Neden kendimizi sürekli aç hissederiz? Altında yatan birden fazla sebep varGerçek açlıktan ziyade zaman zaman hepimizin yaşadığı “sürekli acıkma” hissinin sık karşılaştıkları bir durum olduğunu söyleyen Uzm. Dyt. Buket Ertaş Sefer, sürekli acıkmışlık hissinin altında farklı nedenler olabileceğini ve bunun da çok iyi araştırılmasının gerektiğine işaret etti.
13.08.2022Genel Sağlık
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiFurkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
13.08.2022Sureler
ABD, İranlı bir ajanı, eski Beyaz Saray yetkilisi John Bolton'u öldürme planı yapmakla suçladı
ABD, İranlı bir ajanı, eski Beyaz Saray yetkilisi John Bolton'u öldürme planı yapmakla suçladıABD, İran Devrim Muhafızları Ordusu üyesi olan İranlı bir ajanı, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u öldürme planı yapmakla suçladı.
10.08.2022Dünya
Tebbet Suresi Anlamı ve Okunuşu: Tebbet Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet Meali
Tebbet Suresi Anlamı ve Okunuşu: Tebbet Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı ve Diyanet MealiTebbet Suresi aynı zamanda Mesed Suresi olarak da bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet, adını ilk ayetinden almaktadır. Bu bağlamda “tebbet” terimi Türkçe kurusun ve kahrolsun anlamına gelmektedir. Tebbet, Mekki olarak geçen yani Mekke döneminde indirildiğine inanılan bir suredir. Mu surenin öncesinde Fatiha, sonrasında ise Tekvir Suresi’nin nüzul ettiği bilinmektedir. Surenin nerdeyse tamamında beddua edildiği dikkat çekmektedir. Bu sure ile işaret edilen kişilerinse Ebu Leheb ve karısı olduğuna inanılmaktadır. Okuması ve ezberlemesi oldukça faziletli sureler arasında yer alır. Leheb suresi olarak da bilinir. Tebbet Suresi okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali için "Tebbet Suresi Oku ve Dinle" içeriğimize göz atabilirsiniz.
10.08.2022Sureler
Cuma Duası ve Cuma Sureleri Nelerdir? Cuma Günü Okunacak Dua ve Sureler
Cuma Duası ve Cuma Sureleri Nelerdir? Cuma Günü Okunacak Dua ve SurelerHer cuma Müslümanların büyük bir bölümü camilerde cuma namazını eda edecekler. Öte yandan müminler bugünden başlamak üzere cuma dualarını ve cuma surelerini aratmaya da başladılar. Cuma duası ve cuma sureleri nelerdir? Cuma günü okunacak dua ve sureler ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
10.08.2022Gündem
Johnny Depp ile davasını temyize götüren Amber Heard, İsrail'de görüntülendi
Johnny Depp ile davasını temyize götüren Amber Heard, İsrail'de görüntülendiSon dönemde ABD'li oyuncu Johnny Depp ile 2015'te evlenip 2017'de boşanan ve birbirlerine karşılıklı olarak açıktıkları iftira davalarıyla gündeme gelen Amber Heard, temyize gitmesinin ardından soluğu İsrail'de aldı. Tel Aviv'de kameralara yansıyan ünlü isim, duruşmalara gelmesi yasaklanan arkadaşı Eve Barlow ile yemek yiyerek, kitapçıları gezdi. Kitap satın aldığı bir dükkanın sahibi ise, Heard'den övgü dolu sözlerle bahsetti. İşte detaylar...
9.08.2022Cadde
Trump, CNN'e dava açmak için destekçilerinden bağış istedi
Trump, CNN'e dava açmak için destekçilerinden bağış istediEski ABD Başkanı Donald Trump, CNN'e yönelik dava tehdidinin üzerinden bir haftadan fazla süre geçtikten sonra, kuruluşa karşı vereceği hukuk mücadelesine yardım için para bağışlamalarını e-posta listesindeki destekçilerinden istiyor.
8.08.2022Dünya
İzmir'de 5 yıl önce orman yangınında zarar gören 1200 hektar alan yeşillendi
İzmir'de 5 yıl önce orman yangınında zarar gören 1200 hektar alan yeşillendiİzmir'in Menderes ilçesindeki 5 yıl önce çıkan orman yangınında zarar gören 1200 hektar alan, geçen zaman içinde yeniden ağaçlandırıldı. Bölgedeki değişim dronla havadan görüntülendi.
6.08.2022Gündem
Civan Canova sağlık durumunu bu sözlerle açıkladı! Civan Canova kimdir kaç yaşında? Film ve dizileri...
Civan Canova sağlık durumunu bu sözlerle açıkladı! Civan Canova kimdir kaç yaşında? Film ve dizileri...Civan Canova, sosyal medya hesabından yaptığı sağlık durumuna ilişkin paylaşımın ardından merak edilen isimler arasında yer aldı. Son olarak Üç Kuruş dizisinde Oktay Çaka karakterine hayat veren Civan Canova yaşadığı sağlık sorununa ilişkin sevenlerine bilgi verdi. Peki Civan Canova kimdir sağlık durumu nasıl?
5.08.2022Bilgi Rehberi
‘Mahkeme yanaşıyor hocayı çıkarmalıyız’
‘Mahkeme yanaşıyor hocayı çıkarmalıyız’Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik yargılama devam ederken adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulundukları ve örgüte yönelik operasyonda görev alan emniyet ile yargı mensupları hakkında illegal yöntemlerle araştırma yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Ferhunde Ade Babuna ve Meltem Daban’ın telefon dinlemesine takıldığı belirtildi.
4.08.2022Gündem
‘Adnan Oktar’ örgütüne sahte belge operasyonu
‘Adnan Oktar’ örgütüne sahte belge operasyonuİstanbul’da Adnan Oktar suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda örgütün 2 numarası olarak bilinen Oktay Babuna’nın kız kardeşiyle birlikte bir kadın örgüt mensubu yakalanıp gözaltına alındı.
3.08.2022Gündem
Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna'ya İstanbul'da gözaltı
Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna'ya İstanbul'da gözaltıAdnan Oktar Silahlı Suç Örgütüne yönelik yargılama devam ederken adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulunan ve örgüte yönelik yapılan operasyonda görev alan emniyet ile yargı mensupları hakkında illegal yöntemlerle araştırma yaptığı tespit edilen örgüt üyelerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna'nın emniyetteki işlemleri sürüyor.
2.08.2022Gündem
Edis'in en 'sahici' klibinin 'Yalancı'yla gelmesine kaç puan?
Edis'in en 'sahici' klibinin 'Yalancı'yla gelmesine kaç puan?'Martılar' ile yeri göğü inleten, 'Arıyorum' ile radyolarda 10 ay boyunca çalınmayı başaran Edis'in 2022 yazını boş geçmesi beklenmiyordu. Edis, yepyeni şarkısı 'Yalancı' ile önceki iki başarılı hit'inin devamını getiriyor. 'Yalancı'nın Melih Kun yönetmenliğinde çekilen klibi ise şarkıyı daha da büyük bir yere taşıyor...
2.08.2022Müzik
Johnny Depp ve Marilyn Manson'un Amber Heard hakkındaki mesajları ortaya çıktı!
Johnny Depp ve Marilyn Manson'un Amber Heard hakkındaki mesajları ortaya çıktı!Ünlü oyuncu Johnny Depp ile 2015-2017 yılları arasında evli kaldığı meslektaşı Amber Heard'ün olaylı davasında yeni mesajlar ortaya çıktı. O dönemler kız arkadaşı olan Lindsey Usich'in kendisine uzaklaştırma kararı çıkartmak istediğinden bahseden müzisyen Marilyn Manson'ın, "Amber'lık yaptı" diyerek aktöre yazdığı mesajlar, kısa sürede magazin gündemine oturmayı başardı. Öte yandan Manson'ın, Depp'i genç bir kadınla tanıştırmak istediğini söylemesi de dikkat çekti. İşte detaylar...
2.08.2022Cadde
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Toprak Mahsulleri Ofisimiz 2022 alım sezonunda yüzde 50 sağlam iç esasına göre kabuklu fındığa kilogram başına levant kalite için ve bu arada Giresun kalite için malum 2 ayrı fiyat var ama biz şimdi diyoruz ki alan destekli olarak ben burada bir rakamı açıklıyorum. İnanıyorum ki sizlerde kabul edeceksiniz. Ve ortalamasını 54 lira olarak açıkladık, bereketli olsun" dedi.
30.07.2022Siyaset
Âşık ruhlar hoşça kalın...
Âşık ruhlar hoşça kalın...İlhan İrem, “İşte hayat yine akıp gidiyor /İşte hayat sensiz de yaşanıyor” dese de onun gidişi herkesi derinden yaraladı. “Veda” başlıklı yazısında “Âşık ruhlar hoşça kalın. Aşk sonsuza kadar bizimle” diyordu İrem. Huzur içinde uyu İlhan İrem, sonsuza kadar bizimlesin...
30.07.2022Gündem
Uzmanlardan güneş gözlüğü tavsiyesi
Uzmanlardan güneş gözlüğü tavsiyesiÖzellikle yaz günlerinde uzun süre güneş ışığının etkisi altında kalınmamasını öneren uzmanlar, göz sağlığının korunması için kaliteli ve uzman görüşü alınarak güneş gözlüğü seçilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kalitesiz gözlüklerin gözde kalıcı hasara yol açabileceği de belirtildi.
28.07.2022Sağlık
Çakal Ne Demek? Çakal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Çakal Ne Demek? Çakal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Etoburlardan olan, sürü halinde yaşayan ve kurttan küçük yabani hayvanlar çakal olarak bilinir. Aynı zamanda insanlar için mecazi olarak da ele alınan ve kullanılan bir yapıya sahiptir. Çakal kelimesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.
22.07.2022Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

Yalancı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.