Yarısı Bizden

Yarısı Bizden

Son dakika Yarısı Bizden haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yarısı Bizden gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yarısı Bizden haber sayfamızda...

Yarısı Bizden

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.264 yarısı bizden haberi bulunmuştur.
Kentsel dönüşüme uygun olan dairelere talep yağıyor: Nedeni belli oldu
Kentsel dönüşüme uygun olan dairelere talep yağıyor: Nedeni belli oldu Türkiye genelinde bakanlık verilerine göre kentsel dönüşüm ile 2 milyon 200 bin bağımsız bölümün dönüşümü tamamlandı. 400 bin bağımsız bölümün ise dönüşüm süreci devam ediyor. Gayrimenkul yatırımcıları da son dönemde özellikle kentsel dönüşüme girecek daireleri satın almak istiyor.
3.04.2024 Ekonomi
Yarısı Bizden’e en çok başvuru Bahçelievler’den
Yarısı Bizden’e en çok başvuru Bahçelievler’den İstanbul’da Yarısı Bizden kentsel dönüşüm kampanyasına en çok başvuru yapılan ilçe olan Bahçelievler oldu.
31.03.2024 Ekonomi
"Yarısı Bizden" kampanyasında ödemeler başladı
"Yarısı Bizden" kampanyasında ödemeler başladı İstanbul’da yarısı bizden kampanyasına en çok başvuru yapılan ilçe olan Bahçelievler’de ilk yapımı başlanan binada hak sahiplerinin parası hesaplara yatıyor.
30.03.2024 Ekonomi
Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum'dan önemli açıklamalar! "Hatırlamayacağım vaadi vermem"
Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum'dan önemli açıklamalar! "Hatırlamayacağım vaadi vermem" Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum yerel seçim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 31 Mart yerel seçimlere 2 gün kaldı. A Haber'de canlı yayında soruları cevaplayan Kurum: Verdiğimiz sözleri teker teker tutacağız! Saha 31 Mart'ta 'Murat Kurum geliyor' diyor
29.03.2024 Gündem
Konut kiralarında dikkat çeken değişim! 4 yıl sonra bir ilk yaşandı
Konut kiralarında dikkat çeken değişim! 4 yıl sonra bir ilk yaşandı Konut kiralarıyla ilgili şubat ayına ilişkin dikkat çeken bir araştırma yapıldı. 4 yıl sonra ilk kez konut kiraları enflasyonun altında geldi. Peki reel bazda kiralarda düşüşün sebebi ne? İstanbul, İzmir ve Ankara’da kira fiyatları ne durumda? İşte detaylar...
26.03.2024 Ekonomi
Kurum'dan İmamoğlu'na mal varlığı tepkisi: Rakibimiz villa yapmakla meşgulmüş!
Kurum'dan İmamoğlu'na mal varlığı tepkisi: Rakibimiz villa yapmakla meşgulmüş! Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum CNN Türk'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında projelerini anlattı. Kurum mevcut belediye yönetimini eleştirerek 'Depreme harcanan paranın 2 katı reklama harcamışlar.' ifadelerini kullandı. Kurum, İmamoğlu'nun mal varlığıyla ilgili iddialara da değindi.
26.03.2024 Gündem
İstanbul'da 'Yarısı Bizden' kampanyasının ilk temelleri atıldı
İstanbul'da 'Yarısı Bizden' kampanyasının ilk temelleri atıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul’un kentsel dönüşümünde yol haritasını açıkladığı ‘Yarısı Bizden’ kampanyasında ilk temeller atıldı.
25.03.2024 Ekonomi
İstanbul'da 'Yarısı Bizden' kampanyasının ilk temelleri atıldı
İstanbul'da 'Yarısı Bizden' kampanyasının ilk temelleri atıldı Sağlıklı ve güvenli evler inşa etme hedefiyle Türkiye’nin dört bir yanında kentsel dönüşüm çalışmalarını hızla sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul’u yüzyılın dönüşümüne ‘Yarısı Bizden’ kampanyası ile hazırlıyor. Olası Marmara depremi riskine karşı İstanbul’u afetlere dirençli hale getirmeyi hedefleyen Bakanlığın başlattığı kampanya kapsamında, devletin verdiği 1.5 milyon liralık destekle yapılacak evlerin ilk temeli Üsküdar’ın Salacak mahallesinde atıldı.
25.03.2024 Ekonomi
İBB Başkan adayı Murat Kurum: İstanbullular bir kurtuluş arıyor
İBB Başkan adayı Murat Kurum: İstanbullular bir kurtuluş arıyor Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum bir televizyon kanalında gündeme dair açıklamalar yaptı. Son anket sonucunu da açıklayan Kurum "Yoğun bir kampanya süreci yürütüyoruz. İstanbul'un her yerine gittik, vatandaşımızla, esnafımızla bir araya geldik. Türkiye beni bakanlık yaptığım dönemden tanıyor. 81 ile hizmetler ettim" dedi.
20.03.2024 Gündem
Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Yalandan başka bir şey yok, yaptıklarımıza sahip çıkıyor
Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Yalandan başka bir şey yok, yaptıklarımıza sahip çıkıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy Sahil- Bahçelievler- Güngören- Bağcılar Kirazlı Metro Hattı Açılış Töreni'nde konuştu. 'Yarım gün mesaiyle İstanbul yönetilmez' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 yıl bitti, 5 yıl. Büyükşehir belediyesi acaba kaç metro hattı yaptı? Yalandan başka bir şey yok." ifadelerini kullandı.
10.03.2024 Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Yalandan başka bir şey yok, yaptıklarımıza sahip çıkıyor
Son dakika: Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Yalandan başka bir şey yok, yaptıklarımıza sahip çıkıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakırköy Sahil- Bahçelievler- Güngören- Bağcılar Kirazlı Metro Hattı Açılış Töreni'nde konuştu. 'Yarım gün mesaiyle İstanbul yönetilmez' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5 yıl bitti, 5 yıl. Büyükşehir belediyesi acaba kaç metro hattı yaptı? Yalandan başka bir şey yok." ifadelerini kullandı.
10.03.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: 0,69 faizle 180 aya kadar kredi temin ediyoruz
Bakan Özhaseki: 0,69 faizle 180 aya kadar kredi temin ediyoruz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim ve Afetlere Dayanıklı Şehirler Projesi'ni başlatıyoruz. 5 ilimizi kapsayan projede pilot ilimiz ise İzmir'dir. İzmir'imiz için de Dünya Bankası'ndan ilk etapta 330 milyon euro bir kredi sağlıyoruz, inşallah önümüzdeki günlerde bu artacaktır. Şu an evini yenilemek isteyen herkese 0,69 faizle 180 aya kadar vadeli kredi temin ediyoruz" dedi.
7.03.2024 Ekonomi
Murat Kurum'dan İstanbul trafiğini bitirecek projeler! Detayları canlı yayında açıkladı...
Murat Kurum'dan İstanbul trafiğini bitirecek projeler! Detayları canlı yayında açıkladı... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu. Murat Kurum, İstanbul'da trafiği bitirecek detayları açıkladı. Kurum, "İstanbul'un 2 yakasına 2 büyük tünel yapacağız. 122 kilometrelik tünelle alternatif bir yol oluşturuyoruz." dedi.
4.03.2024 Gündem
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum
Deprem hazırlığı temelden başlıyor! Türkiye genelinde durum Türkiye’de 1-7 Mart tarihleri arası dönem ‘Deprem Haftası’ olarak anılıyor. Bu kapsamda depreme hazırlık çalışmaları içinde öncelikli uygulamalardan kentsel dönüşümde teşvik ve destekler ile yalıtım uygulamalarının önemini ele aldık...
1.03.2024 Ekonomi
KENTSEL DÖNÜŞÜM HİBE VE KREDİ DESTEĞİ 2024: Kentsel dönüşüm destek başvurusu ne zaman, ödemeler ne kadar olacak?
KENTSEL DÖNÜŞÜM HİBE VE KREDİ DESTEĞİ 2024: Kentsel dönüşüm destek başvurusu ne zaman, ödemeler ne kadar olacak? Kentsel dönüşümde hibe ve kredisi desteği başvuru detayları araştırılıyor. İstanbul'da başlatılan kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'Yarısı Bizden' kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar sonrası, hak sahiplerine konut ve iş yerleri için hibe ve kredi desteği verilecek. Peki, 'Yarısı Bizden' kampanyası kentsel dönüşüm destek ödemeleri ne zaman başlayacak ve ne kadar olacak? İşte, detaylar...
28.02.2024 Bilgi Rehberi
‘Yarısı Bizden’de kademeli ödeme
‘Yarısı Bizden’de kademeli ödeme İstanbul’da kentsel dönüşüm kapsamında konut ve işyerleri için yürürlüğe giren “Yarısı Bizden” kampanyasında ilk ödemeler binaların temelinin yapımında, ikinci taksitler ise kolon, kiriş, döşeme ve duvarların bitiminde yatırılacak.
28.02.2024 Ekonomi
Kentsel dönüşümde 4 soru 4 cevap! Detaylar netleşiyor
Kentsel dönüşümde 4 soru 4 cevap! Detaylar netleşiyor İstanbul’un dönüşüm süreci için yeni destekler açıklandı. Evini dönüştürmek isteyene hibe ve kredi desteği verilecek. Peki başvurular nasıl yapılıyor, faiz oranı ne olacak? Krediler zamanında ödenmezse ne olur? İşte detaylar...
24.02.2024 Ekonomi
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor
İstanbul’da kentsel dönüşüm hızlanıyor İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin yeni bir destek açıklandı. Hak sahiplerine her bir konut için 700 bin lira hibe, 700 bin lira kredi verilecek. Kiracılar için de 100 bin lira tahliye desteği sağlanacak.
24.02.2024 Ekonomi
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “31 Mart akşamı en önemli şey şu; bir tarafta dönüşüm yapmak isteyen bir irade, diğer tarafta ise bu dönüşümün yapılmaması gerektiğini düşünen bir irade var. Bir tarafta da İstanbul’un deprem gerçeği var. Bunu bilim insanları söylüyor, hocalarımız söylüyor. Dolayısıyla biz milletimizle el ele vereceğiz, İstanbul’un dönüşümünü hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
23.02.2024 Gündem
Kentsel dönüşümde ‘yarısı bizden’ yürürlükte
Kentsel dönüşümde ‘yarısı bizden’ yürürlükte İstanbul’da kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında yapım için yardım verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.02.2024 Gündem
İstanbul’da kentsel dönüşüm için verilecek yardım desteği belli oldu
İstanbul’da kentsel dönüşüm için verilecek yardım desteği belli oldu İstanbul’da yürütülecek olan kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında yeni yapılar için yardım verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.02.2024 Ekonomi
'İstanbul’un dönüşümü için bütçemiz 485 milyar lira'
'İstanbul’un dönüşümü için bütçemiz 485 milyar lira' '5500 Bağımsız Bölümlük Kentsel Dönüşüm Projeleri Temel Atma ve Yıkım Töreni'nde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İstanbul’un dönüşümü için bizim bütçemiz tam 485 milyar lira. Bunu sadece dönüşüm; 'Yarısı Bizden' dediğimiz kampanya için harcayacağız" dedi.
22.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024 Haberler
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği
Murat Kurum, Kanal D'de açıkladı! 100 bin gence sermaye desteği AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'ya açıklamalarda bulundu.
22.02.2024 Gündem
Murat Kurum Şirinevler'de vatandaşlarla sohbet etti! Dikkat çeken diyalog
Murat Kurum Şirinevler'de vatandaşlarla sohbet etti! Dikkat çeken diyalog İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şirinevler’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlarla sohbet etti.
21.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yarısı Bizden ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.