Yaş Sebze

Yaş Sebze

Son dakika Yaş sebze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yaş sebze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yaş sebze haber sayfamızda...

Yaş Sebze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.067 yaş sebze haberi bulunmuştur.
Yer altı kanalına giren kişi, elektrik akımına kapılıp öldü
Yer altı kanalına giren kişi, elektrik akımına kapılıp öldüAntalya'nın Kepez ilçesinde hırsızlık amacıyla yer altı kanalına girdiği tahmin edilen kimliği belirsiz kişi, elektrik akımına kapılıp, hayatını kaybetti.
10.08.2022Gündem
25 ülkeye ‘küp’ domates satıyor
25 ülkeye ‘küp’ domates satıyorDomatesi katma değerli ürüne dönüştürerek, üretiminin yüzde 90’ını yurt dışına gönderen Merko Gıda, Frigo Pak hamlesiyle hızlı büyüme peşinde.
6.08.2022Ekonomi
Yüzen marketler tam yol ileri!
Yüzen marketler tam yol ileri!Perakendeciler denize açıldı. Yaz aylarında tekne, yat ve marina müşterilerinin ayağına hizmet götüren yüzen market sayısı artıyor. Bu marketlerde tatil beldelerinde koy koy gezilerek müşterilere hizmet sunuluyor.
5.08.2022Ekonomi
Üzüm üreticilerinde Ortadoğu pazarı sevinci
Üzüm üreticilerinde Ortadoğu pazarı sevinciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucu ihracatın önündeki kısıtlamaların kalktığı Ortadoğu pazarının yeniden açılması Manisalı üzüm üreticilerinin yüzünü güldürdü. Başta Rusya olmak üzere 122 ülkeye ihracat yapılan üzümlerin Ortadoğu pazarında da yer alacak olması ülkeye de ciddi anlamda döviz girmesini sağlayacak.
30.07.2022Ekonomi
Hasat edilen üzümlerde ilk ihraç tırları yola çıktı
Hasat edilen üzümlerde ilk ihraç tırları yola çıktıDünyaca ünlü çekirdeksiz Sultani üzümün yetiştirildiği Manisa’nın Alaşehir ilçesinde erkenci bir tür olan "superior seedless"te hasat başlarken, hasadı yapılan üzümler tırlara yüklenerek ihracata gönderildi.
22.07.2022Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “İsrafla mücadele tarladan başlamalıdır”
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “İsrafla mücadele tarladan başlamalıdır”Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ülkemizde ve dünyada yaşanan gıda kayıpları ve israfına ilişkin, "Üretilen her ürünün bir gramı dahi israf edilmeyecek kadar değerlidir" dedi.
18.07.2022Ekonomi
Esnafla büyüyecek yeni bayilik verecek
Esnafla büyüyecek yeni bayilik verecekCarrefourSA, esnafla büyüyecek. Kendi mağazaları yanında bayilik sistemiyle büyümek istediklerini söyleyen İcra Kurulu Başkanı Bulut Batum, “100’üncü bayiye ulaştık. Bu yıl 150 bayi daha açmak istiyoruz” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyor
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyorPandemide bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik artan farkındalık, Türkiye’nin narenciye ihracatına da yansıdı. Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) verilerine göre, turunç, portakal, limon, mandalina gibi meyveleri içine alan narenciye ihracatı 2021’de 1 milyar dolar sınırına dayandı. Aroması ve uzun raf ömrüyle narenciye ihracatının neredeyse yarısını tek başına karşılayan mandalina, 2021’de ihracatını bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 artırarak yaklaşık 454 milyon dolara çıkardı.
22.06.2022Ekonomi
Narenciye sezon ihracatı 940 milyon doları aştı
Narenciye sezon ihracatı 940 milyon doları aştıAkdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Gürüz, 2021-2022 yılı narenciye sezonunda Türkiye’nin ihracat gelirinin 940 milyon doları aştığını açıkladı.
21.06.2022Ekonomi
Meyveye ‘yaz’ ne zaman gelir?
Meyveye ‘yaz’ ne zaman gelir?Yazla birlikte manav ve pazar tezgahları renklendi. Ancak yazlık meyvelere henüz yaz gelmedi, yüksek fiyatlar dikkat çekiyor.
15.06.2022Ekonomi
Kayısının altın yılı: Üreticinin yüzü iki kez güldü
Kayısının altın yılı: Üreticinin yüzü iki kez güldüTürkiye’nin sofralık kayısı üretiminin yüzde 85’ini karşılayan Mersin’in Mut ilçesinde hasat yoğun olarak devam ederken, don vurmasına rağmen yüksek oranda kaliteli ürün alan çiftçinin yüzü fiyatlarla güldü. Birinci kalite kayısı üreticiden 30 TL’ye kadar alınırken, geçen yıl 1 TL olan son kalite meyve suluk olanlarda 6 lirayı görünce çiftçinin sevinci ikiye katlandı.
8.06.2022Ekonomi
Antalya'da çöpe dökülen sebzelerle ilgili flaş açıklama!
Antalya'da çöpe dökülen sebzelerle ilgili flaş açıklama!Antalya’da çöplerin toplandığı alana kilolarca sebze döküldüğü görüntüler ortaya çıktı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülere ilişkin Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hamdi Fidan, "Bu ürünler sofraya uygun değil. Sofraya konacak şekilde olsa döker miyiz? Hayır dökmeyiz" dedi.
7.06.2022Gündem
Erkenci şeftali üreticisinin yüzünü güldürdü
Erkenci şeftali üreticisinin yüzünü güldürdüTürkiye’nin yaş sebze ve meyve üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin’de erkenci şeftalinin kalitesine göre 35-40 TL’ye kadar alıcı bulması üreticisinin yüzünü güldürdü.
31.05.2022Ekonomi
Genç girişimci kadın devletin desteğiyle köyünde iş kurarak patron oldu
Genç girişimci kadın devletin desteğiyle köyünde iş kurarak patron olduHakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan genç girişimci Nazmiye Diri, aldığı hibe desteğiyle köyünde kurduğu soğuk hava deposu ile işinin patronu oldu.
28.05.2022Kobi
Siyah erikte ilk hasat
Siyah erikte ilk hasatTürkiye'nin yaş sebze ve meyve üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin'de bölgenin siyah incilerinden siyah erikte hasat başladı. Özellikle üzerindeki tozu gitmesin diye iki parmakla tek tek toplanıp bahçeden müşteriye giden ürünün kilogramının 50 TL'ye kadar satılmasının beklendiği belirtilirken, turizm bölgelerinden talep geldiği kaydedildi.
27.05.2022Ekonomi
Sebze ve meyve taşıyan tırlar günlerdir Kapıkule’de bekliyor
Sebze ve meyve taşıyan tırlar günlerdir Kapıkule’de bekliyorBulgaristan’ın gümrük kapısında yaptığı değişiklikler nedeniyle günlerdir Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı’nda bekleyen tır şoförleri, taşıdıkları yaş sebze ve meyvelerin çürüme riskiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.
27.05.2022Ekonomi
Hava ısındı, sebze meyvenin fiyatı düştü
Hava ısındı, sebze meyvenin fiyatı düştüKışın kilosu 30 liraları gören domates, patlıcan ve biberin etiketi, havaların ısınmasıyla 5- 8 liraları gördü. Antalya Hal Komisyoncular Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, “Domates 8 lira, salatalık 1,50, kabak 2-3 lira, patlıcan 6-7 lira, biber 3-4 lira arasında. 1 ay öncesine kadar fiyatlar 30 liraydı" dedi.
24.05.2022Haberler
Hava ısındı, sebze meyvenin fiyatı düştü
Hava ısındı, sebze meyvenin fiyatı düştüKışın kilosu 30 liraları gören domates, patlıcan ve biberin etiketi, havaların ısınmasıyla 5- 8 liraları gördü. Antalya Hal Komisyoncular Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, “Domates 8 lira, salatalık 1,50, kabak 2-3 lira, patlıcan 6-7 lira, biber 3-4 lira arasında. 1 ay öncesine kadar fiyatlar 30 liraydı" dedi.
24.05.2022Ekonomi
Nisan ayı yaş meyve sebze ihracatı 210 milyon doları aştı
Nisan ayı yaş meyve sebze ihracatı 210 milyon doları aştıAkdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Gürüz, Türkiye’nin Nisan ayında yaş meyve sebze ihracatının geçen yılın eşdeğer dönemine kıyasla yüzde 4 artışla 210,4 milyon dolara ulaştığını söyledi.
19.05.2022Ekonomi
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladı
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladıTürkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Hasyurt Tarım Fuarı, yedi yıl aradan sonra tarım sektörünü tekrar bir araya getirecek. 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Eski Yerinde Yeni Yüzüyle” mottosuyla 25’inci kez kapılarını açacak olan Hasyurt Tarım Fuarı, bölge çiftçisini tedarikçileriyle, alıcılarıyla buluşturacak; paydaşlar etkinliklerde sorun ve çözüm önerilerini ele alacak.
10.05.2022Ekonomi
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek proje
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek projeTarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yaş meyve ve sebzelerin tarladan rafa kayba uğramasının önlenmesi amacıyla yeni proje geliştiriliyor. Kimyasal madde içermeyen yeni ürünün tarımda geniş ölçekli kullanımı test edilecek. Proje tamamlandığında yılda yaklaşık 26 milyon ton yaş meyve ve sebze kaybının önüne geçileceği belirtiliyor.
9.05.2022Ekonomi
Üretici ve market arasında büyük fark! 18 liradan alıp 40 liraya sattılar
Üretici ve market arasında büyük fark! 18 liradan alıp 40 liraya sattılar Market ve üretici arasındaki fiyat farkı gün geçtikçe daha da artıyor. İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir market ile üretici arasındaki fiyat farkını canlı yayında anlattı.
27.04.2022Ekonomi
Ucuz sebze için geri sayım başladı
Ucuz sebze için geri sayım başladıEskişehir’de uzun ve sert geçen kış mevsiminin ardından üretimin geç başladığı seralarda hasada sayılı günler kaldı.
25.04.2022Ekonomi
Turfanda kayısılar, Katar ve Dubai yolcusu
Turfanda kayısılar, Katar ve Dubai yolcusuTürkiye’nin turfanda birçok meyvenin örtü altında üretildiği Mersin’de kayısı hasadına başlandı, ilk ürünler kalitesine göre 100 TL’ye kadar alıcı bulurken, iç piyasanın yanı sıra Katar ve Dubai'ye gönderildiği bildirildi.
25.04.2022Ekonomi
Fuat Oktay: Hatay tarımda önemli bir noktaya geldi
Fuat Oktay: Hatay tarımda önemli bir noktaya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay'ın tarımda önemli bir noktaya geldiğini belirterek, ''Tarım zaten stratejik bir alandı, stratejik ürünlerdi ve bu öyle bir hal aldı ki nerdeyse savunma sanayinin önüne geçmiş durumda. Dolayısıyla burada Hatay’ın üzerinde çok ciddi bir sorumluluk var. Evet, dünyada gıda, tarım ürünleriyle ilgili tedarik zincirinde yaşanan bir kırılma var. Bu negatif olarak algılanabilir ama bu Hatay olarak baktığımızda çok pozitif olarak fırsatlar sunuyor'' dedi.
22.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yaş Sebze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.