Yasama

Yasama

Son dakika yasama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasama haber sayfamızda...

Yasama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.106 yasama haberi bulunmuştur.
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
20.05.2022Bebek
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
20.05.2022Bebek
Son dakika... Galatasaray'da Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi belli oldu! Adnan Öztürk'ü açıkladı
Son dakika... Galatasaray'da Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi belli oldu! Adnan Öztürk'ü açıkladıGalatasaray Kulübü'nde 11 Haziran'da yapılacak seçim öncesi ilk başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu oldu. Sarı-kırmızılı kulüpte ikinci kez adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu'nun yönetim kurulu listesi netlik kazandı. Hamamcıoğlu, Divan Başkanlığı'na başvurusunu ilettikten sonra basın mensuplarıyla buluştu. Eşref Hamamcıoğlu, Adnan Öztürk'ün Sportif A.Ş'de görev yapacağını açıkladı.
20.05.2022Galatasaray
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gitti
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gittiZonguldak'ın Kilimli ilçesinde ayağının kırılması nedeniyle barınağa alınan sokak köpeğin tedavisini sağlayan tarih öğretmeni Doğan Yıldız (24), köpeğin barınağa dönmemesi için sosyal medyadan sahiplendirme ilanı paylaştı. Londra’da yaşayan Kirsty Lucas ilanı görerek köpeği sahiplendi. Poppy’i, Zonguldak’tan Londra’ya getirmek için yaklaşık 2 bin sterlin harcadığını söyleyen Lucas, “Sahiplenilmese yaşama şansı olmayacak bir köpeği kurtarmak istedim" dedi.
20.05.2022Haberler
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gitti
Sosyal medya kaderini değiştirdi! ‘Poppy’ Zonguldak’tan Londra’ya gittiZonguldak'ın Kilimli ilçesinde ayağının kırılması nedeniyle barınağa alınan sokak köpeğin tedavisini sağlayan tarih öğretmeni Doğan Yıldız (24), köpeğin barınağa dönmemesi için sosyal medyadan sahiplendirme ilanı paylaştı. Londra’da yaşayan Kirsty Lucas ilanı görerek köpeği sahiplendi. Poppy’i, Zonguldak’tan Londra’ya getirmek için yaklaşık 2 bin sterlin harcadığını söyleyen Lucas, “Sahiplenilmese yaşama şansı olmayacak bir köpeği kurtarmak istedim" dedi.
20.05.2022Gündem
Türkiye’nin rönesansı
Türkiye’nin rönesansıSafa Tekeli - İsveç Sefaretinin, -başkent İstanbul’daki hükümet ile Anadolu’da Mustafa Kemal Paşa’nın başlattığı direnişi- bu denli yakından izlemeyi sağlayan ise Sefaret erkânından iki kişinin eseriydi: Birinci Sekreter Johannes Kolmodin, Askerî Ataşe Yüzbaşı Einar af Wirsén...
20.05.2022Gündem
Marmara’nın yeni mercanları sağlıklı
Marmara’nın yeni mercanları sağlıklıİstanbul Prens Adaları’ndan Yassıada’nın derinlerinde yok olmak üzereyken bilim insanlarının gözetiminde yakındaki Neandros adası derinlerine dikilen mercanlar yapılan dalışlarda kontrol edildi.
20.05.2022Gündem
Kuşadalı minik sporculara büyük destek
Kuşadalı minik sporculara büyük destekCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Örgütü, ‘CHP Parti Okulu’ bünyesinde yaşama geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında futbola meraklı 13 yaş altı çocuklara spor malzemesi dağıttı.
19.05.2022Ege
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleriKimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
19.05.2022Eğitim
Pınar Altuğ'dan Yağmur Atacan'a: İyi ki doğmuşsun sevgilim!
Pınar Altuğ'dan Yağmur Atacan'a: İyi ki doğmuşsun sevgilim!Kendisine yapılan kötü yorumlara verdiği yanıtlarla sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu Pınar Altuğ, son paylaşımıyla adından söz ettirdi. Ünlü isim, eşi Yağmur Atacan'ın doğum gününü Instagram'dan yayınladığı fotoğrafla kutladı.
19.05.2022Cadde
Tıp ve sanat dünyasından isimler Dünya MS Günü'ne dikkat çekti
Tıp ve sanat dünyasından isimler Dünya MS Günü'ne dikkat çektiMS Derneği, 30 Mayıs Dünya Multiple Skleroz (MS) Günü kapsamında Ortaköy'de bir otelde basın toplantısı düzenledi.
19.05.2022Sağlık
Restorandaki yemek sonrası ölen Ece'nin kardeşi Ege'den haber var
Restorandaki yemek sonrası ölen Ece'nin kardeşi Ege'den haber varİzmir'deki restoranda yedikleri yemek sonrası rahatsızlanan Ece Melisa Mercankaya (6) yaşamını yitirirken, tedaviye alınan kardeşi Ege Mercankaya'dan haber geldi.
18.05.2022Gündem
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.05.2022Eğitim
Denize +1 Nefes projesi başladı! Marmara Denizi’ne mercan nakli yapıldı
Denize +1 Nefes projesi başladı! Marmara Denizi’ne mercan nakli yapıldıGelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya hedefiyle Anadolu Efes ve Deniz Yaşamını Koruma Derneği iş birliği ile Denize +1 Nefes projesi başlatıldı. Proje kapsamında dernek başkanı Volkan Narcı ve gönüllüler Tavşan Adası yakınlarında mercan nakli yaptı. Sarı gorgon türüyle yapılan nakil, suyun 30 metre altında gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nur Eda Topçu danışmanlığında yürütülen proje kapsamında, doğal ortamından kopmuş mercanlar aşılama yoluyla korunması gereken hassas alan ilan edilen Tavşan Adası’na nakledilecek ve yeni mercan bahçeleri oluşturulacak.
18.05.2022Gündem
Halı sahada dili boğazına kaçan gence hayati müdahale
Halı sahada dili boğazına kaçan gence hayati müdahaleTekirdağ’da halı sahada futbol oynarken rakibi ile çarpışması sonrası dili boğazına kaçan ve bilincini kaybeden Azat Halo (21), yan sahada futbol oynayan, daha önce ilk yardım eğitimi alan Yunus Kara ile sahada bulunanlarının yaptığı müdahale ile yaşama döndü.
17.05.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklamasıİsveç ve Finlandiya'nın NATO adımıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin bu konuda doğru bir tutum sergilediğini belirtti. Bakan Bozdağ, "Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Ukrayna NATO ülkesi değil her şeyi veriyorlar. Türkiye, NATO üyesi ama hiçbir şey vermiyorlar. Bize verilen sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir." dedi.
17.05.2022Siyaset
Göcek’e büyük talep
Göcek’e büyük talepTahincioğlu, 750 milyon lira yatırımla Göcek’te 32 villalık proje hayata geçiriyor. Villalar için 3 bin 500 talep oluşturuldu.
17.05.2022Ekonomi
Manisa’da maraton heyecanı
Manisa’da maraton heyecanıManisa’da bugün gerçekleştirilecek, Uluslararası Vestel Yarı Maratonu’nun basın toplantısı dün gerçekleştirildi, ilk kez düzenlenecek yarışın Manisa ve bölge için önemi aktarıldı.
15.05.2022Diğer
Besin alerjisi iki katı arttı
Besin alerjisi iki katı arttı8-14 Mayıs Dünya Besin Alerjisi Farkındalık Haftası dolayısıyla besin alerjisine dikkat çeken Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD) üyesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Enis Şekerel, son 20 yılda besin alerjisi görülme sıklığında iki kata yakın artış olduğunu açıkladı.
15.05.2022Pazar
Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu ilk kez düzenleniyor
Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu ilk kez düzenleniyorManisa Büyükşehir Belediyesi, Vestel ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliğiyle düzenlenen “Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu” 15 Mayıs Pazar günü gerçekleşiyor
14.05.2022Diğer
Köpeklerden kaçarken düşüp başını çarpan fotoğrafçı, yaşama tutunamadı
Köpeklerden kaçarken düşüp başını çarpan fotoğrafçı, yaşama tutunamadıAdana'nın Ceyhan ilçesinde, sürü halinde gezen başıboş sokak köpeklerinden kaçarken düşüp başını kaldırıma çarpan fotoğrafçı Oktay Tokmak (44), 8 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
14.05.2022Gündem
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıt
'Uzaylılar neden hâlâ gelmedi?' sorusuna bilim insanlarından ürkütücü yanıtUzaylıların neden hâlâ Dünya’yı ziyaret etmediği veya insanlarla iletişim kurmadığı gökbilim camiasında uzun süredir tartışılıyor. En son iki bilim insanı bu soruya insanlığı ilgilendiren bir kabus senaryosuyla yanıt verdi.
12.05.2022Dünya
‘Altılı komisyon’dan ‘anayasa’ çalışması
‘Altılı komisyon’dan ‘anayasa’ çalışmasıParlamenter sisteme dönüş için bir araya gelen 6 partinin üyelerinden oluşan komisyon, kısmi anayasa değişikliği teklif metni için kolları sıvadı. Komisyon 29 Mayıs’taki liderler buluşmasına bir ön çalışma sunacak...
12.05.2022Siyaset
Dayanışmanın dili ortak
Dayanışmanın dili ortakİstanbul Kültür Üniversitesi İşaret Dili Korosu, geliri Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanan bir konser verdi. Şarkılar işaret diliyle söylense de konserde gördük ki dayanışmanın dili ortak.
12.05.2022Kültür Sanat
Sevgilisini asitle ağır yaralayan saplantılı aşık, kendi gözünden oldu
Sevgilisini asitle ağır yaralayan saplantılı aşık, kendi gözünden olduDenizli’de 2005 yılında kayınvalidesini öldüren şahıs, kendisinden ayrılmak isteyen Özbek sevgisini, üzerine asit dökerek ağır yaraladı. Talihsiz kadının yaşama tutunmaya çalıştığı olayda sevgisinin arkadaşını yaralayan ve kendi gözünü de kaybeden şüpheli, yurt dışına çıkmaya çalışırken gizlendiği metruk evde JASAT tarafından yakalandı.
11.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Yasama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.