Yasama

Yasama

Son dakika yasama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasama haber sayfamızda...

Yasama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.832 yasama haberi bulunmuştur.
En ünlü Yengeç burçları
En ünlü Yengeç burçlarıKimi hassas kimi mükemmeliyetçi kimi duyarlı kimiyse alıngan... 22 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında doğan ve Yengeç burcu kabul edilen Hollywood ünlülerini sizler için derledik
19.06.2021Cadde
Epilepsi hastaları örgütleniyor
Epilepsi hastaları örgütleniyorTürkiye’de epilepsiyi kapsayan beş doktor derneği olmasına rağmen, 1 milyona yakın epilepsi hastası ilk kez STK olarak örgütleniyor.
18.06.2021Gündem
Pazar Günleri Milliyet ile Nefes Alın
Pazar Günleri Milliyet ile Nefes AlınGündeme ve yaşama dair birçok konuyu farklı bakış açılarıyla ele alan Milliyet Gazetesi bundan sonra pazar günleri “6 Gazete” ile okurları ile buluşuyor. Haftanın koşuşturmasından yorulup Pazar günü hem dinlenip hem de kaliteli zaman geçirmek isteyenlere Kültür-Sanat, Spor, Home, Bulmaca ve Pazar ekleriyle nefes aldıracak anlar yaratıyor.
18.06.2021Vitrin
‘TL değerlensin, enflasyon düşsün, sonra faiz insin’
‘TL değerlensin, enflasyon düşsün, sonra faiz insin’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, “Yaygın aşılamada mesafe katetmiş ülkelerde normal yaşama dönüş başladı.
18.06.2021Ekonomi
Turizmin geleceği eğitim ve değişimde
Turizmin geleceği eğitim ve değişimdeKüçük yaşlardan itibaren turizm sektöründe yetişen ve bugün Bodrum Very Chic Otel’in CEO’su olarak çalışmalarına devam den Ömer Faruk Dengiz, ilçede turizm sektörünün gelişmesi için değişim ve gelişimin şart olduğunu söyledi.
18.06.2021Ege
Yatırımlar Ayvalık’a
Yatırımlar Ayvalık’aAyvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Altınova’da yaşama geçirilecek olan Gıda İşletmeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin parselasyon ve imar uygulama planlarının tamamlandığını duyurdu.
18.06.2021Ege
Tıkır tıkır çalışıyoruz teker teker bitiriyoruz
Tıkır tıkır çalışıyoruz teker teker bitiriyoruzSon iki yıldır ses getiren yatırımlarıyla kente damga vuran Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yaşama geçirilen projeleriyle de dikkat çekiyor...
18.06.2021Ege
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim sorumluluğumuz, yurdumuzun her bir köşesindeki her bir evladımıza imkanlar sağlamak ve onların daha iyi ortamlarda eğitim öğretim görmesine fırsat vermek." dedi.
17.06.2021Gündem
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskın
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskınÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan Apple Daily gazetesinin editörü ve 4 yöneticisi, "dış güçlerle gizli anlaşma yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındı.
17.06.2021Dünya
Cumhuriyetin Getirdiği Yenilikler Nelerdir?
Cumhuriyetin Getirdiği Yenilikler Nelerdir?Cumhuriyet, devlet başkanının halk tarafından seçildiği yönetim biçimi demektir. Bu yönetim biçiminde egemenlik tek kişi veya aile tekelinde değil, halkın hakimiyeti altındadır. 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet ile beraber yenilikler de getirilmiştir. Cumhuriyet'in getirdiği yenilikleri tüm detayları ile derledik.
17.06.2021Eğitim
Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali'ne başvurular başladı
Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali'ne başvurular başladıYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kurumsal iş ortaklığında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı destekleri ile; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı organizasyonunda bu yıl ilk kez düzenlenecek Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Hem Türkiye’nin hem de diasporaların ve diaspora topluluklarının bulundukları ülkelerin kültür ve sanat hayatına yeni bir bakış açısı getirilmesi amacıyla gerçekleşecek olan festival, sinema ve sanatın toplumlar üstündeki birleştirici gücünü ortaya koyacak. Diaspora toplumlarına ait olan, özellikle şimdinin genç, geleceğin ise önemli ve etkili sinemacılarını 27-29 Ağustos tarihleri arasında Atlas Sineması’nda buluşturacak festivale başvurular 30 Temmuz 2021 tarihine dek yapılabilecek.
16.06.2021Kültür Sanat
Bursa'dan korkutan görüntü! Simsiyah Marmara'ya akıyor
Bursa'dan korkutan görüntü! Simsiyah Marmara'ya akıyorBursa'dan akan ve Susurluk Havzası'nın önemli kaynaklarından Nilüfer Çayı, atık deşarjıyla siyah olarak akıyor. DOĞADER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demir "Nilüfer Çayı kirlenen derelerle birleşerek su olmaktan çıkıp kimyasal atık olarak Marmara Denizi'ne dökülüyor." dedi.
16.06.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandı
RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele edilmesi, kadın istismarının önlenmesi, küçük yaşlardan itibaren çocuk ve gençlerde farkındalık sağlanması, cinsiyet temelli ayrımcılık ve kadına yönelik baskılarla mücadele edilmesi kapsamında Üst Kurulumuz tarafından 2011 yılından itibaren 1842 müeyyide uygulandı" dedi.
16.06.2021Gündem
3 Mart 1924 Tarihinde Kabul Edilen Kanunlar Nelerdir?
3 Mart 1924 Tarihinde Kabul Edilen Kanunlar Nelerdir?Türkiye Cumhuriyet genç bir Cumhuriyet olup yıkılan Osmanlı İmparatorluğunun kalan toprakları üzerinde kurulmuştur. Genellikle Cumhuriyet ve Cumhuriyet'in nasıl kurulduğu, işgal güçlerine karşı verilen askeri mücadele ve kurtuluş savaşı hakkında bilgi sahibi olunduğu anlaşılmaktadır. Fakat yurdun kurtuluşundan sonra ilan edilen bağımsızlık ve başlatılan inkılaplar konusu çok da fazla bilinmemektedir. Mustafa Kemal Atatürk'ün hep vurguladığı gibi "esas kurtuluş savaşı cehalet ile ekonomi ile olacaktır" meselesi eksik kalmaktadır. "Devrim Kanunları" ya da "İnkılap Kanunları" olarak bilinen yasalar genç Cumhuriyetin sosyal ve ekonomik kalkınmasının temel taşlarını oluşturmuştur. İşte, 3 Mart 1924 tarihinde kabul edilen kanunlar nelerdir, bu kanunların önemi ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
16.06.2021Eğitim
Opel, Mokka'yı Türkiye'de satışa sundu
Opel, Mokka'yı Türkiye'de satışa sunduAlman otomotiv devi Opel, yeni Mokka’yı yüksek verimliliğe sahip benzinli motoru ve 3 farklı donanım seçeneğiyle satışa sundu. Zamanın ötesinde cesur tasarımı, sahip olduğu yenilikçi standart teknolojileri ve zengin sürüş destek sistemleriyle öne çıkan yeni Mokka, Opel markası için birçok ilki temsil ediyor.
16.06.2021Otomobil
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartları
Mutlu bir gelecek hedefleyen gençler için iyi eğitim standartlarıİyi eğitim, gelişim ve yenilenme sürecinin en önemli parçasıdır. Bu nedenle gençlere mutlu bir gelecek sunmak için 21. yüzyılın gerektirdiği iyi eğitim standartlarını karşılamak oldukça önemlidir. Ata Eğitim Kurumları Genel Müdürü M. Fahrettin Eldek, iyi eğitim gereklilikleri hakkında bilgi verdi.
16.06.2021Eğitim
Dehşet saçtı şoke eden savunma! 'Benim başıma bunları büyü olduğunu söyleyen hoca açtı'
Dehşet saçtı şoke eden savunma! 'Benim başıma bunları büyü olduğunu söyleyen hoca açtı'İstanbul Esenler’de boşanmak isteyen 35 yıllık eşi ile kayınvalidesini ve eşinin yengesini vurarak yaralayan Süleyman Kiraz, 80 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada kendisini, "Benim başıma bunları bizde büyü olduğunu söyleyen hoca açtı" diyerek savundu.
16.06.2021Haberler
Dehşet saçtı şoke eden savunma! 'Benim başıma bunları büyü olduğunu söyleyen hoca açtı'
Dehşet saçtı şoke eden savunma! 'Benim başıma bunları büyü olduğunu söyleyen hoca açtı'İstanbul Esener’de boşanmak isteyen 35 yıllık eşi ile kayınvalidesini ve eşinin yengesini vurarak yaralayan Süleyman Kiraz, 80 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada kendisini, "Benim başıma bunları bizde büyü olduğunu söyleyen hoca açtı" diyerek savundu.
16.06.2021Gündem
Ülke sorunlarına ‘Üç Yeni’ ile çözüm
Ülke sorunlarına ‘Üç Yeni’ ile çözümCHP, ‘Üç Yeni’ olarak adlandırdığı bir ajanda çalışması hazırladı. Yeni yasal düzenlemelerden oluşan çalışma ‘Yeni Kurallar’, ‘Yeni Kurumlar’ ve ‘Yeni Kadrolar’ aracılığıyla ülke sorunlarının çözümünü içeriyor...
16.06.2021Siyaset
Yaşam Bilimi Biyoloji Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Yaşam Bilimi Biyoloji Ders Notları Ve Konu AnlatımıBiyoloji, sayısal dersler arasında önemli özelliklere sahip olan ve öğrenilmesi gereken önemli derslerden bir tanesidir. Biyoloji derslerinden çeşitli ve çok sayıda sınav soruları çıkmaktadır. Bununla birlikte biyoloji derslerinin ilk konusu olan yaşam bilimi ve biyoloji konusu, biyolojinin temel yapı taşlarından bir tanesidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
Abiyotik Faktör Nedir? Kısaca Abiyotik Faktörler Nelerdir?
Abiyotik Faktör Nedir? Kısaca Abiyotik Faktörler Nelerdir?Canlıların sırasıyla dağılışını etkileyen faktörler yani bir diğer adı ile abiyotik faktörler sıcaklık, ışık, mineraller, iklim, toprak ve sudan meydana gelir. Bu faktörler, yeryüzü için olmazsa olmazdır. Bütün canlıların yaşamak için bu faktörlere gerektiği kadar ihtiyacı duyar. Abiyotik faktör nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Ben Ruhi Bey Nasılım? Şiiri - Edip Cansever
Ben Ruhi Bey Nasılım? Şiiri - Edip CanseverEdip Cansever, İkinci Yeni içinde en çok ve en uzun süre şiir yazan sanatçıdır. İlk şiirlerini 1947 yılında İkindi Üstü adlı kitabında toplayan şair; bu şiirlerde yaşama sevincini işlemiştir. 1954 yılında yayınladığı ikinci kitabı Dirlik Düzenlik’te ise kendine özgü bir şiir dili oluşturmuş; mizah kullanarak toplumsal yapıyı eleştirmiştir. 1955 yılından itibaren kapalı, tamamıyla soyut bir şiir anlayışına yönelmiş; 1963 yılından itibaren ise toplumcu, maddeci ve açık bir şiir ortaya koymuştur.
17.06.2021Şiirler
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurdu
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Marmara'daki müsilaj sorunu ile açıklamada bulundu. Kurum "Yaptığımız ilk çalışmalar çerçevesinde; bugün itibarıyla müsilajın tehlikeli atık olmadığı veya toksik özellik göstermediğini tespit ettik." dedi.
15.06.2021Gündem
İngiltere ile Avustralya ticarette uzlaştı
İngiltere ile Avustralya ticarette uzlaştıİngiltere ile Avustralya arasında yeni bir ticaret anlaşmasının imzalanması konusunda uzlaşmaya varıldığı bildirildi.
15.06.2021Uzmanpara
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Güz başı daha normale dönüş mümkün
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Güz başı daha normale dönüş mümkünSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, eylül ayı başında toplumsal bağışıklığa ulaşılabileceğini söyledi. İlhan, "Dışarıda fiziksel mesafeye dikkat ederek, belki çok rahat yerlerde maske de kullanmayarak, aşımızı da olduğumuz takdirde güz dönemi başında daha normale döneceğimizi söylemek mümkün" dedi.
15.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

gazeteizmiregemüsilajdeniz salyası

Yasama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.