Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

Son dakika yeditepe üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeditepe üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeditepe üniversitesi haber sayfamızda...

Yeditepe Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.134 yeditepe üniversitesi haberi bulunmuştur.
ABD’ye eşdeğer diploma alacaklar
ABD’ye eşdeğer diploma alacaklar Yeditepe Üniversitesi, ABD’deki Diş Hekimliği Eğitim Programları Akreditasyon Komisyonu (CODA) tarafından akredite edilen, Avrupa’da ilk, dünyada ikinci üniversite oldu.
19.04.2024 Eğitim
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
15.04.2024 Milliyet Executive
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi?
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi? Kate Middleton’ın nerede olduğu sorusuyla başlayan tartışmalar  gündemdeyken “İşte Kate” diye paylaşılan her içerik gerçeğe olan inancımızı biraz daha sarstı. Peki, 21. YY insanı yapay zekâ ile kurduğu ilişkide nasıl konumlanacak?
30.03.2024 Pazar
Özgüven gerçeklikten kopmak değil!
Özgüven gerçeklikten kopmak değil! Fazla özgüven, çocukların psikolojilerini olumsuz etkileyebiliyor.
30.03.2024 Eğitim
Damardan plastik alıyoruz
Damardan plastik alıyoruz Türkiye’de yapılan araştırmada, tıbbi tedavide kullanılan serumlardan kana doğrudan mikroplastik geçtiğini belirlendi. 1 litrelik serumda 65 adet mikroplastik saptandı. Uzmanlar, plastik yerine cam serum kullanılmasını öneriyor.
18.03.2024 Gündem
‘Neye ‘Evet’ dediğimizi bilmiyoruz’
‘Neye ‘Evet’ dediğimizi bilmiyoruz’ Türkiye’de 2023 yılında boşanan 171 bin 881 çiftten, 165 bin 51’i geçimsizlik nedeniyle birbirinden ayrıldı.
14.03.2024 Gündem
Hamur işi işlenmiş et yemeyin
Hamur işi işlenmiş et yemeyin Sahurda yağlı hamur işinden, sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş et ürünlerinden, gazlı içeceklerden uzak durun. Bunların yerine yumurta, yağsız zeytin ve peynirler, tam tahıllı ekmek tüketerek sağlığınızı koruyabilir, hatta kilo bile verebilirsiniz…
12.03.2024 Gündem
‘Bal’lı sofra şifalı hayat
‘Bal’lı sofra şifalı hayat Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Etil Güzelmeriç, baldaki şifaya ilişkin açıklamalarda bulundu.
1.03.2024 Gündem
TÜSİAD’dan gençler için kamp
TÜSİAD’dan gençler için kamp TÜSİAD, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla 13 yıldır düzenlediği TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı kapsamında hayata geçirilen hızlandırma programının Girişimcilik Kampı, dün başladı.
27.02.2024 Eğitim
Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu yanıtlıyor: Üçlü virüs salgını o yaş grubunda çok tehlikeli
Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu yanıtlıyor: Üçlü virüs salgını o yaş grubunda çok tehlikeli Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu ile son dönemde sıklıkla rastladığımız üçlü virüs salgınını konuştuk. Enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, Milliyet Yotube 'da yayınlanan Soruyorum köşemizde üçlü virüs salgınıyla ilgili çok önemli bilgiler verdi. Hangi yaş grubu daha fazla risk altında? Belirtileri neler? Üçlü virüsün influenza ve korona virüsle bağlantısı ne? Nasıl korunacağız? Tedavi yöntemi ne?
26.02.2024 Sağlık
Okan Buruk ile Nihan Buruk evliliklerini sonlandırdı!
Okan Buruk ile Nihan Buruk evliliklerini sonlandırdı! Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ile eşi Nihan Buruk'tan kötü haber geldi. Çift 17 yıllık evliliklerini sonlandırdı.
16.02.2024 Galatasaray
Dikkat eksikliğine çare: Spor yapmak
Dikkat eksikliğine çare: Spor yapmak Çocuğunuz konsantre olamıyor, ödevlerini zamanında yapmıyor, aşırı konuşkan ve her an hareket halinde mi? Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) belirtisi olan bu sorunlar karşısında bir uzmana başvurmak gerekiyor. Araştırmalar ise sporun DEHB üzerindeki olumlu etkisini ortaya koyuyor.
14.02.2024 Gündem
Fazla vitamin hasta edebilir
Fazla vitamin hasta edebilir Yüksek dozda C vitamini böbrek taşına, sık alınan E vitamini de inmeye neden oluyor. Çok kullanılan A vitamini ise karaciğere hasar veriyor. Tabağınızda protein, tahıl, sebze-meyve ve süt ürünleri varsa bu vitaminlerin takviye olarak alınması önerilmiyor.
12.02.2024 Gündem
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
12.02.2024 Milliyet Executive
Gazanfer Özcan'ın torunu da oyuncu çıktı! 'Elin hâlâ elimi sıkı sıkı tutuyor'
Gazanfer Özcan'ın torunu da oyuncu çıktı! 'Elin hâlâ elimi sıkı sıkı tutuyor' Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Gazanfer Özcan, kronik akciğer rahatsızlığı ve damar tıkanıklığı nedeniyle tedavi gördüğü özel hastanede 17 Şubat 2009 tarihinde yaşamını yitirmişti. Usta sanatçının oyuncu torunu Tarık Ündüz, Gazanfer Özcan'ın doğum gününü duygusal bir notla kutladı.
27.01.2024 Cadde
Karneye ödül de ceza da vermeyin
Karneye ödül de ceza da vermeyin Yaklaşık 19 milyon öğrenci, bugün karnelerini alıyor. Kötü karnenin cezalandırılmaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, başarılı çocukların da pahalı hediyelerle ödüllendirilmemesini öneriyorlar. Uzmanlar karnesi nasıl olursa olsun her çocuğun tatil yapma hakkı olduğunu kaydederken Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencilere ödev verilmemesini istedi.
19.01.2024 Gündem
Gökalp İçer’den Global Büyüme Hamlesi
Gökalp İçer’den Global Büyüme Hamlesi Gökalp İçer'in Yönetim Kurulu Başkanlığındaki ICRYPEX, Brezilya ve Güney Afrika'da işlemlerine başladı.
18.01.2024 Advertorial
Uyku, öğrenmeyi kolaylaştırıyor
Uyku, öğrenmeyi kolaylaştırıyor Düzenli uyku, çocuklarda kalıcı, hızlı öğrenmeyi sağladığı gibi akademik başarıyı artırıyor. Öğle uykusu da öğrenmeyi olumlu etkiliyor. Kaliteli uyku için sessizlik, ışık, oda sıcaklığı çok önemli. Elektronik cihazlar ise dikkati dağıtarak uykuyu bozuyor.
10.01.2024 Eğitim
Neandertal geni taşıyor musunuz? İşte temel göstergeleri
Neandertal geni taşıyor musunuz? İşte temel göstergeleri Genetik mühendisi Şebnem Ünlüişler, 40 bin yıl önce soyu tükenen Neandertal insan türüne ait genleri taşıyıp taşımadığımızın 6 göstergesi olduğunu açıkladı.
9.01.2024 Gündem
Prof. Dr. Aydın: Çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar bile 70 kiloluk birini öldürebilir
Prof. Dr. Aydın: Çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar bile 70 kiloluk birini öldürebilir Hatay'ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz gün balon balığı yiyen 7 kişilik aile zehirlenerek hastaneye kaldırılmıştı. Zehirlenen ailedeki 1 kişi ise entübe edilmişti. Balon balığı zehirlenmelerine ilişkin açıklamalarda bulunan ve zehirlenme sonrasında alınacak önlemlere ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Ahmet Aydın, “Bir miligram yani çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar kadar zehir bile 70 kilogram olan bir yetişkini öldürebilir” dedi.
5.01.2024 Haberler
Prof. Dr. Aydın: Çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar bile 70 kiloluk birini öldürebilir
Prof. Dr. Aydın: Çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar bile 70 kiloluk birini öldürebilir Hatay'ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz gün balon balığı yiyen 7 kişilik aile zehirlenerek hastaneye kaldırılmıştı. Zehirlenen ailedeki 1 kişi ise entübe edilmişti. Balon balığı zehirlenmelerine ilişkin açıklamalarda bulunan ve zehirlenme sonrasında alınacak önlemlere ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Ahmet Aydın, “Bir miligram yani çay kaşığının ucundaki küçük bir miktar kadar zehir bile 70 kilogram olan bir yetişkini öldürebilir” dedi.
5.01.2024 Gündem
Birkaç saniyeliğine bile olsa eve ayakkabıyla girmek tehlikeli: Modernizm değil mikrop yuvası!
Birkaç saniyeliğine bile olsa eve ayakkabıyla girmek tehlikeli: Modernizm değil mikrop yuvası!  “Ayakkabıyla eve girmek modernizm, girmemek tutuculuk” şeklinde yaygın bir önyargı var. Oysa tıp diyor ki; eve birkaç saniyeliğine bile olsa ayakkabıyla girersen mikropları da içeri taşırsın!
19.12.2023 Dünya
Ne fazla ne de az!
Ne fazla ne de az! Finlandiya’daki araştırmacıların çok spor yapmanın ömrü uzatmadığı tespiti, tartışma yarattı. Türk uzmanlar, sağlık için gerekli olan sporun dengeli yapılmasına dikkat çekti.
8.12.2023 Sağlık
‘Türkiye’de eğitimli ve güçlü kadınlar var’
‘Türkiye’de eğitimli ve güçlü kadınlar var’ UN Women Türkiye Direktörü Asya Varbanova “Türkiye’de oldukça güçlü ve eğitimli kadınlar var. Ancak parlamentoda kadın oranı yüzde 20” dedi. Varbanova ulusal parlamentolarda toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için en az 40 yıl gerektiğini söyledi.
8.12.2023 Gündem
Akran zorbalığı korkutucu boyutta
Akran zorbalığı korkutucu boyutta Disiplin suçu olan, müfredata da eklenen akran zorbalığı, tüm önlemlere rağmen çocukların birbirlerine acımasızca şiddet gösterdiği korkutucu boyutlara ulaştı. Uzmanlar, mağdur kadar zorbalık yapanın da yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtiyorlar.
1.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.