Yeni Normal

Yeni Normal

Son dakika yeni normal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeni normal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeni normal haber sayfamızda...

Yeni Normal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.674 yeni normal haberi bulunmuştur.
TİM Başkanı İsmail Gülle Kilis'te İhracatçılarla Sohbet Toplantısı'nda konuştu
TİM Başkanı İsmail Gülle Kilis'te İhracatçılarla Sohbet Toplantısı'nda konuştuTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yoğun bir şekilde ihracatın devam ettiğini, bazı sektörlerin sene sonuna kadar üretim kapasitelerini satmış durumda olduğunu söyledi.
11.07.2021Ekonomi
Fuarcılık, eylül ayında yeniden canlanıyor
Fuarcılık, eylül ayında yeniden canlanıyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarının lansmanına katıldı. 15-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuarların sektöre güç katacağını ifade eden Başkan Soyer, “Yeni normal denilen dönemde de İzmir 1.5 yıllık kış uykusundan uyanacak, tekrar pırıl pırıl, dünyaya kendini gösterecek. Tam da bunun heyecanı içindeyiz” dedi.
7.07.2021Ege
Turizme dijital dönüşüm desteği
Turizme dijital dönüşüm desteğiGoogle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), pandemi koşullarının zorunlu hale getirdiği dijital dönüşüm sürecinde turizm işletmelerini desteklemek amacıyla güçlerini birleştirdi. İki kurum arasındaki işbirliği protokolü Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu ve TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır tarafından, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen törenle imzalandı.
3.07.2021Ekonomi
Yatırımcıların yeni kör noktası
Yatırımcıların yeni kör noktasıABD Merkez Bankasının (Fed) salgın sonrası değişen enflasyon yaklaşımı ve üyelerin mevcut durum değerlendirmelerinde belirgin ayrışmalar yatırımcıların önünü görmesini zorlaştırırken, net olan şey ise 2008 finansal kriz döneminden çok daha farklı bir ortamı deneyimleyen piyasalarda volatilitenin bir müddet daha gündemde kalacak olması...
28.06.2021Uzmanpara
Otellerdeki açık büfelerin kontrollü sunulması bekleniyor
Otellerdeki açık büfelerin kontrollü sunulması bekleniyorTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, yeni normal olarak adlandırdıkları süreçte otellerdeki yemek, büfe ve servis sunuş şekillerinin de değiştiğini belirterek, "Açık büfeler kontrollü olarak sunulmaya başlandı. Uygulamanın tüketicide oluşan hijyen hassasiyeti nedeniyle salgın sonrasında da kontrollü olarak sürmesini bekliyoruz.” dedi.
27.06.2021Ekonomi
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’te
‘Güneş Arenası’ bu kez Paris’teParis’te Centre Pompidou’da düzenlenen “Women in Abstraction\Soyutlamada Kadınlar” sergisinde Fahrelnissa Zeid’in 1954 tarihli “Güneş Arenası” tablosu izleyiciyle buluştu
15.06.2021Kültür Sanat
TİM Başkanı İsmail Gülle'den turizm açıklaması
TİM Başkanı İsmail Gülle'den turizm açıklamasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, şu anda dünya ticaretinde lojistikte ciddi talep yoğunluğunun olduğunu belirterek, "Aynı beklentinin turizmde de olacağını, çok uzun süredir evlerde kapalı kalan insanların ciddi bir şekilde turizm hareketliliği getireceğini görüyoruz. Bu dönem aşının sağlanması ve ortamın iyileşmesiyle hızlı şekilde toparlayacağımız bir dönem olacak.” dedi.
11.06.2021Ekonomi
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşuldu
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşulduTürkiye, T.C. Cumhurbaşkanlığı koordinatörlüğünde, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) -Türkiye Biyoteknolojik İlaç Platformu destekleri ve 5 Türk biyoteknolojik ilaç şirketinin katılımları ile; alanında düzenlenen en büyük uluslararası etkinlikler arasında yer alan Uluslararası Biyoteknoloji Fuarı ve Konferansı BIO KOREA 2021’e katıldı. Bu yıl 15 incisi, 9-11 Haziran 2021 tarihlerinde Güney Kore’de gerçekleştirilen hibrid organizasyonda, tüm dünyadan çok sayıda firma ve ülke temsilcisi, biyoteknoloji alanındaki gelişmeleri paylaşmak, önemli ortaklıkların ilk adımlarını atabilmek ve ilgili eğitimlerden yararlanabilmek adına bir araya geldi.
10.06.2021Vitrin
Çocuklar Şehri KidZania İstanbul 4 Haziran tarihinde kapılarını açıyor
Çocuklar Şehri KidZania İstanbul 4 Haziran tarihinde kapılarını açıyorÇocuklar Ülkesi KidZania İstanbul, 4 Haziran 2021 tarihinden itibaren, eğlenerek öğrenme deneyimine kaldığı yerden devam ediyor. Kontrollü Sosyal Hayat politikasıyla kapılarını yeniden açtıklarını belirten KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, “Hijyen ve sağlık konularına yönelik uluslararası standartlardaki önlemlerimiz sayesinde, misafirlerimiz güvenle ve gönüllerince eğlenebilecek” sözlerini kullanıyor.
2.06.2021Yaşam
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladı
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, kurumun geleceğe yürüyüşünün, 88 yıllık köklü tarihinin rehberliğinde ve DHMİ personelinin kararlılığıyla devam ettiğini belirterek, "Özellikle son 19 yılda Cumhuriyet tarihimizin en önemli projelerinin hayata geçmesiyle Türk havacılığı altın dönemini yaşıyor." ifadesini kullandı.
20.05.2021Ekonomi
La Scala’da yeni ‘normal’
La Scala’da yeni ‘normal’Milano’daki La Scala Operası seyircisine kavuştu. Koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında altı aydır kapalı olan La Scala’da dün akşam 500 kişinin katılımıyla bir konser düzenlendi.
12.05.2021Kültür Sanat
Yenilenebilir enerjide rekor kapasite artışı 'yeni normal' haline geliyor
Yenilenebilir enerjide rekor kapasite artışı 'yeni normal' haline geliyorDünyada yenilenebilir enerjide kurulu güç, geçen yıl bir önceki yıla göre 280 gigavatlık rekor artışla 2 bin 970 gigavata ulaştı. Temiz enerjideki bu yükselişin gelecek yıllarda da devam edeceği öngörülüyor.
11.05.2021Ekonomi
İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normal
İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normalPwC Türkiye, 2021 yılının ilk çeyreğinde farklı sektörlerden 40'dan fazla kurumun İK liderleri ile yaptığı araştırmasını yayımladı. “İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi” raporuna göre, Türkiye’deki İK yöneticilerinin ilk 3 önceliği; geleceğin iş modelleri, çalışan deneyimi ve dönüşümsel liderliğin geliştirilmesi olarak belirlendi. İK yöneticileri pandemi ile başlayan uzaktan ve hibrit çalışma modellerinin başarılı olduğunu ifade ederken, araştırmaya katılan İK liderlerinin %94’ü hibrit çalışma modelinin kalıcı olacağını belirtti.
9.04.2021Vitrin
Yereli, birlikte güçlendirelim
Yereli, birlikte güçlendirelimTBB ve Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in buluşmasından, işbirliğinin devam etmesi masajı geldi
6.04.2021Ege
İhracatta son 7 ayın 6'sında rekor kırıldı
İhracatta son 7 ayın 6'sında rekor kırıldıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, son 7 ayın 6'sında aylık ihracat rekoru kırdıklarını belirterek, "Salgın sonrası kaydedilen bu başarı, ihracatımızın geleceği adına ümitlerimizi büyük oranda artırdı." dedi.
3.04.2021Ekonomi
Pandemi döneminde izlenmesi gereken 4 belgesel
Pandemi döneminde izlenmesi gereken 4 belgeselPandemi nedeniyle vaktimizin çoğunu evde geçirirken, baharın da gelmesiyle birlikte ruh ve beden sağlığımıza daha fazla dikkat ettiğimiz bir sürece giriyoruz. Bu süreçte sağlıklı yaşama dair sorduğumuz “Evde formumu nasıl sağlarım?”, “Psikolojik sağlığımı korumak tamamen benim elimde mi?”, “Bağışıklık sistemimi nasıl korurum” gibi birçok sorunun cevabı BBC Earth'teki bu belgesellerde saklı
30.03.2021Kültür Sanat
TİSK kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesini istiyor
TİSK kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesini istiyorTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, kısa çalışma ödeneğinin, ekonomik ve sosyal şartlar tam olarak iyileşinceye kadar devam etmesinin, istihdamın korunması açısından önemli olduğunu bildirdi.
29.03.2021Ekonomi
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştı
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Google, ülkedeki küçük işletmelerin dijitalleşmesi amacıyla oluşturulan platformu kullanıma sundu. Küçük işletmelerin desteklenmesini içeren bu planda, dijital varlıkların oluşturulması hedefleniyor.
19.03.2021Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına mektup
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına mektupGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanlarına hitaben bir mektup kaleme aldı.
14.03.2021Siyaset
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Tatilin ardından okulların açılacağı tarih netleşiyor
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Tatilin ardından okulların açılacağı tarih netleşiyorİlk ve orta dereceli okullarda karnelerin 2 Temmuz'da dağıtılacağının açıklanmasının ardından akıllara '2021-22 eğitim-öğretim yılı ne zaman başlayacak?' sorusu geldi. Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un peş peşe yüz yüze eğitim açıklamaları sonrası Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik son gelişmeleri aktardı. İşte haberin ayrıntıları...
12.03.2021Gündem
İstanbul'un en büyük koronavirüs test laboratuvarı görüntülendi
İstanbul'un en büyük koronavirüs test laboratuvarı görüntülendiGünde yaklaşık 100 bin koronavirüs testinin yapıldığı İstanbul'daki laboratuvarlardan en büyüğü Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi laboratuvarı. Burada günde 10 bine yakın test sonucu çıkıyor.  Hastanedeki çalışmalarla ilgili bilgi veren İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Laboratuvar Direktörü Uz. Dr. Cemal Kazezoğlu,  "İlimiz şu anda turuncu kapasitede. Biz daha çok test yaptığımız için daha çok vaka yakalıyoruz o nedenle turuncudayız şu anda."dedi.  Dr.  Kazezoğlu, " Eğer bu yeni normal döneminde bu kısıtlı sosyalleşmeye hep birlikte ilan edilmiş kurallara uyarak sahip çıkarsak, buna özen gösterirsek turuncu sarıya, sarı maviye dönebilir" diye konuştu.
9.03.2021Gündem
Bailey: Tünelin sonunda ışık görünüyor
Bailey: Tünelin sonunda ışık görünüyorİngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının azaldığını, aşılama sürecinin büyük bir başarı olduğunu belirterek, "Tünelin sonunda ışık görünüyor." ifadesini kullandı.
8.03.2021Uzmanpara
Ucu bucağı yok! Zorlu geçecek, yeni sistem...
Ucu bucağı yok! Zorlu geçecek, yeni sistem...İş seyahati, düğün, toplantı, seminer gibi etkinliklerle beslenen şehir otelleri için 2021 yılı zorlu geçebilir. Kapalı otellerin açılışı için nisan ve eylül ayları öne çıkıyor. Açık otellerin dolulukları yüzde 50’nin üzerinde. Şehir otelleri, yapamadıkları organizasyonların yarasını sarmak için yeni sistemler geliştirmeye odaklanıyor.
8.03.2021Ekonomi
Antalya’yı Rus turist Ege’yi yerli dolduracak!
Antalya’yı Rus turist Ege’yi yerli dolduracak!Kıyı otellerinde açılış hazırlığı başladı. Tesisler nisan ve mayıs itibarıyla kademeli olarak haziran sonuna kadar açılma planı yapıyor. Otellerin korunaklı villa, bungalov tipi alanlarına ilgi yüksek. Antalya’da Rus turistlerin ağırlığı bu sezon daha fark edilir olacak. Rusların Avrupa seyahatinin yerini de Türkiye’nin aldığı vurgulanıyor. Yerli turist ise ağırlıklı olarak Ege’de konaklayacak.
6.03.2021Ekonomi
Çankırı Valisi Ayaz'dan yeni normalleşme sürecindeki tedbirlere ilişkin açıklama
Çankırı Valisi Ayaz'dan yeni normalleşme sürecindeki tedbirlere ilişkin açıklamaÇankırı Valisi Abdullah Ayaz, "65 yaş üstüyle ilgili kısıtlamalar kalktı ancak pazar yeri ve toplu ulaşımla ilgili kısıtlamalara bir süre daha devam edeceğiz." dedi.
2.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KoronavirüsTİMegeizmirturizm

Yeni Normal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.