Yer Değiştirme

Yer Değiştirme

Son dakika yer değiştirme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yer değiştirme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yer değiştirme haber sayfamızda...

Yer Değiştirme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.650 yer degistirme haberi bulunmuştur.
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
‘Türkiye’ye yardım artırılmalı’
‘Türkiye’ye yardım artırılmalı’Afganistan’da yaşananların ardından göçmen sorunu yeniden dünyanın gündeminde. Türkiye’yi ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü’nün (IOM) Genel Müdür Yardımcısı Amy Pope, BBC Türkçe’ye verdiği söyleşide, Suriye’deki mevcut durumun mültecilerin kitlesel dönüşü için uygun olmadığını, Türkiye’ye bu konuda yardımın artırılması gerektiğini ifade etti. Pope, uluslararası toplumun Türkiye’yi daha fazla desteklemesi ve mültecilere ev sahipliği yapmada sorumluluğu paylaşması gerektiğini belirtti.
13.10.2021Dünya
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022Lise öğrencileri ve üniversite giriş sınavı YKS’ye hazırlanan öğrenciler fizik alanı ile karşılaşırlar. Özellikle sayısal bölüm okumak isteyen öğrenciler fizik konularına ihtiyaç duyar. Lise öğrencilerinin de aldığı fizik ders konuları MEB tarafından belirlenen müfredata göre düzenlenmektedir. 2021-2022 yılı 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf fizik müfredatı hakkında detaylı bilgi almak için “9. Sınıf Fizik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
6.10.2021Eğitim
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Maltepe açıklaması
Son dakika! İçişleri Bakanlığı'ndan Maltepe açıklamasıİçişleri Bakanlığı'ndan görev yeri değişen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı ile ilgili bir açıklama geldi. Bakanlık, Dallı'nın görev süresini tamamlamış olması nedeniyle, genel teamüllere uygun olarak atamanın yapıldığını belirtti.
16.09.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik tayin başvurusu uzatıldı mı, son gün ne zaman? Sözleşmeli öğretmen iller arası atama başvurusu MEBBİS
Sözleşmeli öğretmenlik tayin başvurusu uzatıldı mı, son gün ne zaman? Sözleşmeli öğretmen iller arası atama başvurusu MEBBİSMilli Eğitim Bakanlığı, eş durumuna göre iller arası yer değiştirme başvurusunda bulunacak sözleşmeli öğretmenlere dair yeni açıklama yaptı. Her ikisi de sözleşmeli olarak farklı illerde görev yapan öğretmenlerin eş durumuna bağlı olarak atama başvuru süreci uzatıldı. Peki, sözleşmeli öğretmen yer değiştirme başvurusu nasıl, nereden yapılır?
7.09.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı atama kurası 2021 ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura başvuru tarihi ve şartları...
Sağlık Bakanlığı atama kurası 2021 ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura başvuru tarihi ve şartları...Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına yönelik atama kura çekilişi yapılacak. Uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için ilk ve yeniden atama için kura çekimi ne zaman, nasıl yapılacak?
7.09.2021Gündem
MEB'den sözleşmeli öğretmenlere ilişkin son dakika açıklaması
MEB'den sözleşmeli öğretmenlere ilişkin son dakika açıklamasıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 30 Eylül itibarıyla görev yaptığı ilde 1 yıllık çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenlerin, sözleşmeli öğretmen olan eşlerinin bulunduğu ile atanmalarına ilişkin başvuru süresi 9 Eylül'e kadar uzatıldı.
7.09.2021Gündem
AÇIKLANDI! Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları son dakika! MEB eş durumu tayin sonuçları sorgulama
AÇIKLANDI! Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları son dakika! MEB eş durumu tayin sonuçları sorgulamaMazerete bağlı yer değiştirme sonuçları öğretmenlerin gündeminde yer alıyor. Mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 19-23 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Tercihlerin bitmesiyle beraber eş durumu tayin sonuçları araştırılmaya başlandı. MEB'den beklenen açıklama geldi. İşte, yer değiştirme sonucu sorgulama ekranı...
24.08.2021Gündem
İngiltere, Kabil'deki personelini ve vatandaşlarını tahliye ediyor
İngiltere, Kabil'deki personelini ve vatandaşlarını tahliye ediyorİngiltere Savunma Bakanlığı, İngiliz vatandaşları ile İngiltere'nin Kabil Büyükelçiliğinde görev yapan personelin tahliyesi kapsamında, ilk uçuşun yapıldığını ve bu kişilerin dün gece ülkeye getirildiğini bildirdi.
16.08.2021Dünya
İl dışı tayin iptal edilebilir mi 2021? Öğretmen iller arası atama iptali nasıl yapılır?
İl dışı tayin iptal edilebilir mi 2021? Öğretmen iller arası atama iptali nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il dışı öğretmen tayin başvuru işlemi ve sonuç açıklama süreci tamamlanmıştı. İller arası atama sonuçları ise MEBBİS sistemi üzerinen atama beklenen öğretmenlerin erişimine duyurmuştu. Peki, il dışı atama iptal edilir mi?
9.08.2021Gündem
Öğretmenlerin İl içi tayin başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? İş içi öğretmen ihtiyaç listesi 2021 MEB
Öğretmenlerin İl içi tayin başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? İş içi öğretmen ihtiyaç listesi 2021 MEBMilli Eğitim Bakanlığı 2021 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuru işlemlerini başlattı. Yanı sıra illerin il içi ihtiyaç listeleri de açılanmaya başladı. İl il öğretmen ihtiyaç kontenjanları belli oluyor. İl içi yer değiştirmek isteyen öğretmenler, İl içi tayin 2021 MEB başvuru sayfasını araştırıyor. Peki öğretmenlerin il içi tayin başvurusu nasıl yapılır, şartlar nelerdir?
9.07.2021Gündem
Taliban Afgan askerlerini katletti: 11 ölü
Taliban Afgan askerlerini katletti: 11 ölüBirçok bölgede ilerleyişini sürdüren eli kanlı örgüt, Herat'a bağlı Çeşt ilçesinde bir karakola saldırı düzenledi. Yetkililer, son 24 saatte sekiz vilayette Taliban'la çatışma çıktığını bildiriyor.
5.07.2021Dünya
Doğrudan yabancı yatırımlar desteklenecek
Doğrudan yabancı yatırımlar desteklenecekTürkiye, uluslararası doğrudan yatırım (UDY) pazarında potansiyelini harekete geçirmek amacıyla yeni serbest ticaret anlaşmalarının (STA) düzenlenmesinden teşvik mekanizmalarının iyileştirilmesine, nitelikli insan kaynağının geliştirilmesinden Avrupa Birliği (AB) Yeşil Mutabakatı'na uyumun artırılmasına kadar birçok konuda adımlar atacak.
25.06.2021Uzmanpara
Uluslararası doğrudan yabancı yatırımlar yeni teşvik mekanizmalarıyla desteklenecek
Uluslararası doğrudan yabancı yatırımlar yeni teşvik mekanizmalarıyla desteklenecekTürkiye, uluslararası doğrudan yatırım (UDY) pazarında potansiyelini harekete geçirmek amacıyla yeni serbest ticaret anlaşmalarının (STA) düzenlenmesinden teşvik mekanizmalarının iyileştirilmesine, nitelikli insan kaynağının geliştirilmesinden Avrupa Birliği (AB) Yeşil Mutabakatı'na uyumun artırılmasına kadar birçok konuda adımlar atacak.
25.06.2021Ekonomi
Rotasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Rotasyon Ne İşe Yarar?
Rotasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Rotasyon Ne İşe Yarar?Çeşitli alanlarda görev alan insanların çalışmalarının verimli olması için iş verenin dikkat etmesi gereken birtakım hususların olduğu söylenebilir. Çalışandan en üst düzeyde fayda görebilmek ve çalışmalarının sürekliliğini sağlayabilmek amacıyla yapılması gereken uygulamalar bulunmaktadır. Bu durumda rotasyon kavramından bahsetmek mümkün gözükmektedir. Peki, rotasyon ne anlama gelir? TDK sözlük anlamı ne demektir? Rotasyon ne işe yarar? İşte, rotasyon kavramı hakkında tüm detaylar.
13.06.2021Eğitim
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdi
Rıza Bey Apartmanı'nın bilirkişi raporu ihmalleri gözler önüne serdiİzmir’de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde, 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu, İzmir 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Raporda, "Binanın projelendirmedeki eksiklikler, malzeme özelliklerindeki yetersizlikler, uygulama ve işçilik hataları, yapım denetimindeki yetersizlik nedeniyle yıkılmış olduğu görüşüne varılmıştır. Ayrıca yapının daha önce deprem nedeni ile hasar aldığı, bu hasardan sonra projesiz, izinsiz ve kontrolsüz bir tamirat işlemi geçirdiği tespit edildiğinden, bu işlemin de yapının tamamen yıkılmasında etkisi olabileceği değerlendirilmektedir" denildi.
11.06.2021Gündem
Öğretmen il dışı tayin ve il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman? 2021 MEB öğretmen atama takvimi...
Öğretmen il dışı tayin ve il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman? 2021 MEB öğretmen atama takvimi...Milli Eğitim Bakanlığı, binlerce öğretmenin beklediği il dışı ve il içi tayin takvimini yayımladı. Öğretmen yer değişikliği başvuru tarihi merakla araştırılıyor. 2021 MEB öğretmen iller arası ve il içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları neler? İşte, Mebbis öğretmen tayin başvuru ekranı...
8.06.2021Gündem
Öteleme Hareketi Nedir? Öteleme Hareketi Yapan Tüm Madde Tanecikleri Aynı Mıdır?
Öteleme Hareketi Nedir? Öteleme Hareketi Yapan Tüm Madde Tanecikleri Aynı Mıdır?Hem fiziği hem de matematiği ilgilendiren en önemli konular içerisinde öteleme gelir. Aynı zamanda fiziğin temel kavramları arasında yer aldığını dile getirmek mümkün. Peki öteleme hareketi nedir? Öteleme hareketi yapan tüm madde tanecikleri aynı mıdır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
8.06.2021Eğitim
Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman? 2021 İl dışı atama duyurusu
Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman? 2021 İl dışı atama duyurusuİl dışı atama duyurusu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan öğretmenlerin iller arası yer değiştirme duyurusu kapsamında başvuru, atama ve ilişik kesme tarihleri belli oldu. Peki, öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvurusu ne zaman yapılacak? İşte 2021 yılına ilişkin iller arası yer değiştirme ile ilgili merak edilenler.
8.06.2021Gündem
Kinetik Enerji Formülü Nedir, Ne İşe Yarar?
Kinetik Enerji Formülü Nedir, Ne İşe Yarar?Türkçede kinetik olarak bilinen kelime Fransızcadan dilimize geçmiştir. Kinetik kelimesi isim olarak hareket olaylarını incelemekte olan bir bilim dalı anlamına gelmektedir. Ayrıca kimya bilimi de kinetik konusuna değinmektedir. Kimyadaki kinetik, hareket ile ilgili olup, hareket vasıtasıyla oluşan anlamındadır. Ayrıca kinetiğin enerji biliminde de kullanıma bulunmaktadır. Peki, enerji biliminde kinetik enerji ne demektir? Kinetik enerjinin formülü ne ile hesaplanır. İşte, kinetik enerjinin formülü ve hakkındaki tüm detaylar.
7.06.2021Eğitim
Basit Harmonik Hareket Nedir? Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Basit Harmonik Hareket Nedir? Ders Notları Ve Konu AnlatımıFizik dersinin önemli bir ünitesi olan basit harmonik hareket, çoğu öğrenciyi zorlar. Aslında mantık olarak oldukça basit bir sisteme sahip olan bu konunun iyi anlaşılması, sorulan soruların da kolayca çözülmesini sağlar. Peki basit harmonik hareket nedir? İşte çok korkulan basit harmonik hareket ders notları ve konu anlatımı hakkında tüm detaylar.
6.06.2021Eğitim
Açık Hava Basıncı Nedir, Neye Bağlıdır? Kısaca Örnekleri Nelerdir?
Açık Hava Basıncı Nedir, Neye Bağlıdır? Kısaca Örnekleri Nelerdir?Atmosfer üzerinden farklı hava koşulları yaşanır ve basınç üzerinden gerçekleşir. Bunun içerisinde özellikle açık hava basıncı merak edilen konular arasında gelmektedir. Peki açık hava basıncı nedir, neye bağlıdır? Kısaca örnekleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
4.06.2021Eğitim
Öğretmen il dışı tayini ne zaman 2021, hangi tarihte? Öğretmen il dışı atama takvimi nedir?
Öğretmen il dışı tayini ne zaman 2021, hangi tarihte? Öğretmen il dışı atama takvimi nedir?Öğretmen il dışı tayini ile ilgili detaylar öğretmenlerin gündeminde bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il dışı tayinlerle ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk'un açıklaması sonrasında ayrıntılar araştırılıyor. Peki öğretmenler il dışı tayini ne zaman? İşte öğretmen il dışı atama takvimi ile ilgili ayrıntılar...
3.06.2021Gündem
Milliyet'te Gündem (2 Haziran 2021)
Milliyet'te Gündem (2 Haziran 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
2.06.2021Haberler
Polis tayin sonuçları açıklandı mı? 2021 polis atama ve tayin sonuçları
Polis tayin sonuçları açıklandı mı? 2021 polis atama ve tayin sonuçlarıBinlerce polis, tayin işlemlerine dair son dakika haberlerini araştırıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden konu hakkında açıklama geldi. Atama ve tayin sonuçları belli oldu. 21 bin 526 polisin atama ve tayin detayları açıklandı. İşte, 2021 polis tayin detayları...
1.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mebtayinatamaNedirTürkiye

Yer Değiştirme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.