Yönetmelik

Yönetmelik

Son dakika yönetmelik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yönetmelik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yönetmelik haber sayfamızda...

Yönetmelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.078 yonetmelik haberi bulunmuştur.
Son dakika! Sağlık Bakanlığı personeline 4 ay süreyle ek ödeme
Son dakika! Sağlık Bakanlığı personeline 4 ay süreyle ek ödemeSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Nisan 2021'den itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.
7.05.2021Gündem
Kamu kurumlarını kapsayan personel servis yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Kamu kurumlarını kapsayan personel servis yönetmeliğinde değişiklik yapıldıKamu Kurum ve Kuruluşları Personel Servis Hizmet Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
7.05.2021Ekonomi
Son dakika... Almanya'da aşılananlar için tedbirler gevşetilecek!
Son dakika... Almanya'da aşılananlar için tedbirler gevşetilecek!Almanya'da ikinci doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlar için tedbirlerinin gevşetilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen yönetmelik Federal Meclis'ten (Bundestag) de büyük çoğunlukla geçti.
6.05.2021Dünya
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildi
Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te değişikliğe gidildiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (SEDDK) Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle emeklilik yatırım fonlarının merkezi elektronik platform olan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu'nda (BEFAS) alınıp satılabilmesi için gerekli şartlar belirlendi.
6.05.2021Ekonomi
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonu
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), risk odaklı proaktif düzenleme yaklaşımı kapsamında gerekli gördüğü yönetmelik güncelleme çalışmalarını sürdürürken, bu çerçevede "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik"in bazı maddelerinde değişiklik öngören taslağı, Kurumun internet sitesinde yayımlayarak görüşe açtı.
5.05.2021Ekonomi
Tiyatrolardan bakanlığa ‘son gün’ çağrısı
Tiyatrolardan bakanlığa ‘son gün’ çağrısıKültür ve Turizm Bakanlığı’nın tiyatrolara ilişkin yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Maddi destek için dosya teslim tarihi 10 Temmuz’dan 30 Mayıs’a çekildi. Tam kapanmada projeleri askıya alınan tiyatrolar bakanlığa süreyi erteleme çağrısında bulundu
Almanya'da aşılananlar için korona tedbirleri gevşetiliyor
Almanya'da aşılananlar için korona tedbirleri gevşetiliyorAlmanya’da Bakanlar Kurulunda, ikinci doz aşıyı olanlar için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşetilmesi yönünde karar alındı.
4.05.2021Dünya
MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon lira
MASAK'tan kripto para rehberi! Cezası 4 milyon liraMali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da dahil edilmesinin ardından, bu hizmet sağlayıcıların uyması gereken esasları belirledi.
4.05.2021Ekonomi
Bitcoin 55 bin dolara döndü
Bitcoin 55 bin dolara döndüKripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yükseldiği 59,000 dolar sınırından piyasalara gelen genel satışların etkisiyle 55,000 dolar düzeyine gerilerken, Avrupa Yatırım Bankası'nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanmasının ardından Ethereum'un haftalık yükselişi yüzde 30'u aştı.
4.05.2021Uzmanpara
Kripto paraya özel ekip
Kripto paraya özel ekipDevlet, kripto para için “çalışma grubu” kurdu. Kripto para özel ekibinin bir süredir kripto varlıkları, platformlarını yakından izlediği öğrenildi. SPK ise TBMM’ye gönderdiği yazıda kripto para platformları üzerinde denetim yetkisinin bulunmadığını vurguladı
2.05.2021Ekonomi
Hayvanlar hangi  testlerden geçiyor?
Hayvanlar hangi testlerden geçiyor?Deri alerji testleri, cilt tahriş testleri ve benzeri birçok test hayvanlar üzerinde uygulanıyor
2.05.2021Pazar
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklik
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklikSuç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere, kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve tasarruf finansman şirketleri de dahil edildi.
1.05.2021Ekonomi
Resmen yayımlandı! Kripto para için flaş düzenleme
Resmen yayımlandı! Kripto para için flaş düzenlemeSon dakika haberine göre, Kripto varlık hizmet sağlayıcılar ile tasarruf finansman şirketleri, suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesiyle ilgili yönetmelik kapsamına alındı.
30.04.2021Ekonomi
Uzaktan kimlik tespiti yöntemlerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi
Uzaktan kimlik tespiti yöntemlerine ilişkin usul ve esaslar belirlendiSuç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun'un uygulanmasına yönelik olarak, müşteri kimliğinin doğrulanması amacıyla kullanılacak uzaktan kimlik tespiti yöntemlerine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.
30.04.2021Teknoloji
Araç sahibi olanlar dikkat! Yarın başlıyor
Araç sahibi olanlar dikkat! Yarın başlıyorLastik etiketlemeye düzenleme getiren yönetmelik kapsamındaki yeni etiket uygulaması yarından itibaren Avrupa Birliği ile eş zamanlı olarak yürürlüğe girecek.
30.04.2021Otomobil
Araç lastiklerinde "yeni etiket" uygulaması yarın başlıyor
Araç lastiklerinde "yeni etiket" uygulaması yarın başlıyorLastik etiketlemeye düzenleme getiren yönetmelik kapsamındaki yeni etiket uygulaması yarından itibaren Avrupa Birliği ile eş zamanlı olarak yürürlüğe girecek.
30.04.2021Ekonomi
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü sözleşmeli trafik kontrolörü istihdam edebilecek
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü sözleşmeli trafik kontrolörü istihdam edebilecekTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, sözleşmeli trafik kontrolörü istihdamı yapabilecek.
30.04.2021Ekonomi
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü  şiddet mağduru
CHP’den ‘ev işçiliği’ raporu: 10 kadından 3’ü şiddet mağduruRapora göre; Türkiye’de 1 milyon 300 bin ev işçisi kadın bulunuyor. Her 10 kadın işçiden üçü cinsel fiziksel şiddete ve işyerinde mobbinge uğruyor. 5 yılda 100’den fazla ev işçisi çalışırken yaşamını yitirdi...
30.04.2021Gündem
Japonya'dan salgın ayarı! O yolculara sıkı kontrol
Japonya'dan salgın ayarı! O yolculara sıkı kontrol Japonya, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yeni varyantlarının saptandığı Hindistan, Peru ile ABD'nin bazı eyaletleri çıkışlı yolculara yönelik kontrollerini artırdı.
29.04.2021Dünya
10 sözleşmeli bilişim personeli alınacak
10 sözleşmeli bilişim personeli alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 10 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak.
28.04.2021Ekonomi
Hurdaya ayrılan geminin yerine inşa edilecek yeni gemi için teşvik verilecek
Hurdaya ayrılan geminin yerine inşa edilecek yeni gemi için teşvik verilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ticari yük taşımacılığında kullanılan ve hurdaya ayrılan 20 yaş ve üzeri gemilerin yerine inşa edilecek gemi için teşvik verecek.
28.04.2021Ekonomi
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değişti
Son dakika! Bankalardan 'tam kapanma' kararı! Sistem değiştiTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceğini duyurdu.
27.04.2021Ekonomi
Tek imza İzmir’den
Tek imza İzmir’denİzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası kültür kurumlarının öncülüğünde ve Birleşmiş Milletler’in onayıyla düzenlenen Kültür2030 kampanyasına imza attı
26.04.2021Ege
Alkol piyasasındaki bazı iş ve işlemler için imza sirküsü şartı kaldırıldı
Alkol piyasasındaki bazı iş ve işlemler için imza sirküsü şartı kaldırıldıTarım ve Orman Bakanlığı, etil alkol tesisi kuracak, üretim ve ithalat yapacak gerçek ve tüzel kişilerden imza sirküsü istemeyecek.
25.04.2021Ekonomi
Araç sahipleri dikkat! 1 Mayıs'ta başlıyor
Araç sahipleri dikkat! 1 Mayıs'ta başlıyorAraç sahiplerini yakından ilgilendiren lastik etiketlemeye yeni düzenleme getiren yönetmelik Avrupa Birliği ile eşzamanlı olarak 1 Mayıs tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.
24.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kriptobitcoinresmi gazetearaçlastik

Yönetmelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.