Yunan Askeri

Yunan Askeri

Son dakika yunan askeri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yunan askeri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yunan askeri haber sayfamızda...

Yunan Askeri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.872 yunan askeri haberi bulunmuştur.
Hayatını kaybeden İngiltere Prensi'nin babası, türbeye çizmeleriyle girmiş
Hayatını kaybeden İngiltere Prensi'nin babası, türbeye çizmeleriyle girmişYEREL tarih araştırmacısı, Sultan Divani Mevlevihanesi Müzesi Müdürü ve alan kılavuzu Hasan Özpınar, hayatını kaybeden İngiltere Prensi Philip Mountbatten'ın babası Yunan Prensi Andrew'in 100 yıl önce Yunan komutanı olarak geldiği Afyonkarahisar'da, Sultan Divani Hazretleri'nin türbesini ziyaretinde çekilen bir fotoğrafın arşivinde yer aldığını söyledi. Özpınar, Prens Andrew'in, Sultan Divani'nin huzuruna çizmeleriyle çıktığını gösteren fotoğrafı anlattı.
17.04.2021Haberler
Yunanistan, İsrail’den kiralayacağı İHA'lar için İskiri Adası’nda özel üs kurdu
Yunanistan, İsrail’den kiralayacağı İHA'lar için İskiri Adası’nda özel üs kurduYunanistan’ın İsrail’den kiralayacağı 2 Heron tipi insansız hava aracı (İHA) için İskiri Adası’nda (Skyros) özel üs kurduğu bildirildi.
12.03.2021Dünya
Türkiye ve Yunanistan arasında beş yıl sonra yeni sayfa açılıyor
Türkiye ve Yunanistan arasında beş yıl sonra yeni sayfa açılıyorAnkara ve Atina arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde 61. turu düzenlenecek istikşafi görüşmelerin, diyaloğu geliştirmeye katkı sağlaması bekleniyor. İstikşafi görüşmelere giden süreçte özellikle Almanya ve NATO'nun gerginliği azaltmaya yönelik girişmeleri ön plana çıkarken Yunanistan'ın AB'den umduğunu bulamaması da dikkati çekiyor.
12.01.2021Dünya
Yunan vahşetini anlattılar!
Yunan vahşetini anlattılar!Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak açıklarında Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına 2 can Salı içinde itilen ve Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 11 düzensiz göçmen Yunan adasında yaşadıkları vahşeti anlattı.
13.12.2020Gündem
Yunanistan ölüme terk etti, Mehmetçik kurtardı
Yunanistan ölüme terk etti, Mehmetçik kurtardıYunanistan’ın, göçmenleri Ege’nin soğuk sularında ölüme terk etmeleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait insansız hava aracı (İHA) ile anbean görüntülendi. Aralarında çocukların da bulunduğu 25 göçmene yardım eli uzatan ise yine Mehmetçik oldu.
19.11.2020Gündem
Azerbaycan’a destek vermek her onurlu devletin vazifesi
Azerbaycan’a destek vermek her onurlu devletin vazifesiKabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine destek vermek her onurlu devletin vazifesidir. Türkiye, bu haksız, hukuksuz, çirkin ve kanlı oyunları bozmakta kararlıdır” dedi
6.10.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg'i kabul etti
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg'i kabul ettiSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabulü sona erdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’i kabulünde, Türkiye-NATO ilişkileri ile Doğu Akdeniz, Suriye ve Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Öte yandan Stoltenberg, Erdoğan ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.
6.10.2020Siyaset
‘Genel ilkeler’de anlaşma
‘Genel ilkeler’de anlaşmaTürkiye ve Yunanistan’ın, NATO Karargahı’nda yapılan toplantılar sonucunda Doğu Akdeniz’de ayrıştırma usulleri mekanizmasına ilişkin genel ilkelerde ortak anlayışa vardığı bildirildi.
2.10.2020Dünya
Son dakika... NATO: Türkiye ve Yunanistan arasında mekanizma kuruldu
Son dakika... NATO: Türkiye ve Yunanistan arasında mekanizma kurulduNATO, Doğu Akdeniz konusunda Türkiye ile Yunanistan arasında ayrıştırma usullerine yönelik mekanizmanın kurulduğunu bildirdi.
1.10.2020Dünya
NATO ile Yunanistan arasında kritik 'Doğu Akdeniz' görüşmesi
NATO ile Yunanistan arasında kritik 'Doğu Akdeniz' görüşmesiGelen son dakika haberlerine göre; NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Doğu Akdeniz konusunda telefon görüşmesi yaptı.
24.09.2020Dünya
Son dakika... Paniğe kapıldılar! 'Türkiye’nin ulaştığı güç...'
Son dakika... Paniğe kapıldılar! 'Türkiye’nin ulaştığı güç...'Gelen son dakika haberine göre, Ege ve Akdeniz’de yükselen tansiyon Atina’yı endişelendirmeye devam ediyor. Ankara’nın adımlarını yakından izleyen Yunan kamuoyunda Türkiye’nin sahip olduğu insansız hava araçlarının imkan ve kabiliyetleri en önemli gündem maddelerinden biri oldu.
16.09.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Akar Kaş'ta! Flaş Meis Adası çağrısı
Son dakika... Bakan Akar Kaş'ta! Flaş Meis Adası çağrısıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meis Adası'nın karşısında bulunan Kaş'ta açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, Meis Adası'nın silahsızlandırılmasının gerektiğini belirten Bakan Akar, 'Biz diyalogdan yanayız, siyasi çözüm bulunmalı' dedi. Akar, 'Barıştan yanayız ama haklarımızı çiğnetmeyiz. Yunan halkının, Macron liderliğindeki girişimlere kapılmaması, Macron'un kendini kurtarma operasyonlarına meze olmaması lazım. Sayın Macron'un politikalarının iflas ettiği açık seçik görülüyor' açıklamasını yaptı.
13.09.2020Siyaset
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadı
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadıEdirne'nin Meriç ilçesinden kaçak yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen 9 kişilik Suriyeli aileye Yunan askerlerince plastik mermi ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 8 yaşındaki Gazin Abdu, ayağına isabet eden 2 mermi ile yaralandı. Hastanede tedavi edilen Abdu ile beraberindekiler Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.
13.09.2020Haberler
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadı
Yunan askeri rezaleti! 8 yaşındaki kız dehşeti yaşadıEdirne'nin Meriç ilçesinden kaçak yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen 9 kişilik Suriyeli aileye Yunan askerlerince plastik mermi ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 8 yaşındaki Gazin Abdu, ayağına isabet eden 2 mermi ile yaralandı. Hastanede tedavi edilen Abdu ile beraberindekiler Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.
13.09.2020Gündem
Bir toplantı iki açıklama
Bir toplantı iki açıklamaDün Türk ve Yunan askeri heyetleri arasında gerçekleşen toplantı sonrası karşılıklı, ancak farklı açıklamalar geldi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk-Yunan askeri heyetleri arasında NATO Karargahı’nda “Ayrıştırma Usulleri”nin ele alındığı teknik toplantının yapıldığını ve görüş alış verisinde bulunulduğunu açıkladı. Atina yönetimiyse “Yunan heyetin Türk yetkililerle diyalog kurmadığı”nı iddia etti.
12.09.2020Dünya
Ankara zemin kazanıyor
Ankara zemin kazanıyorTürkiye’nin, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin Doğu Akdeniz’deki gerilimden Ankara’yı sorumlu tutmamalarına yönelik başlattığı diplomatik girişimler meyvelerini vermeye başlıyor...
11.09.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi’ne hitap etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türk-Yunan askeri heyetlerinin NATO'da görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu "Yunanistan güvenilirliğini kaybetti" ifadelerini kullandı.
10.09.2020Haberler
Son dakika! NATO'da 'Doğu Akdeniz'de çatışma' konulu toplantı
Son dakika! NATO'da 'Doğu Akdeniz'de çatışma' konulu toplantıNATO'da görev yapan Türk ve Yunan askeri temsilcileri NATO'da Doğu Akdeniz'de olası çatışmaları önleme konulu teknik toplantı gerçekleştirecek.
8.09.2020Gündem
Son dakika... Kritik uyarı geldi: Türkiye için tehdit!
Son dakika... Kritik uyarı geldi: Türkiye için tehdit!Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan uluslararası hukuka  aykırı ve saldırgan bir tutumla Ege Denizi'ndeki adaları silahlandırdığını  belirten uzmanlar, Türkiye'nin cephaneliğe çevrilen adalar üzerinden tehdit  edildiği görüşünü savundu.
22.08.2020Dünya
Yunan askerlerinden Türk köyünde tatbikat!
Yunan askerlerinden Türk köyünde tatbikat!Yunanistan’da tamamı Müslüman Türklerden oluşan bir köye 800 metre mesafede bulunan komando birliği, köy içerisinde tam teçhizatlı askeri tatbikat yaptı. Batı Trakya’da yayın yapan Birlik Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin, “Azınlığa gözdağı verilmek isteniyor” dedi.
14.08.2020Dünya
Yunan askeri ateş açmıştı! Olayla ilgili görüntüler ortaya çıktı
Yunan askeri ateş açmıştı! Olayla ilgili görüntüler ortaya çıktıMUĞLA'nın Marmaris ilçesi açıklarında, dün, Yunan Sahil Güvenlik botundan açılan ateş sonucu bir motoryattaki 2 Türk ile Suriye uyruklu 1 kişinin yaralandığı olay sonrasında çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde batan motoryatın Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından hücum botu ile çekilmesi ve yaralı olarak kurtarılan 2 Türk vatandaşının fotoğrafı yer aldı.
12.08.2020Haberler
Yunan Cumhurbaşkanı Eşek Adası'na çıktı
Yunan Cumhurbaşkanı Eşek Adası'na çıktıDaha önce Türkiye ve Yunanistan arasında gerilime yol açan adaya helikopterle gelen Sakellaropulu'nun ziyareti, Yunan basınında geniş yer buldu.
29.06.2020Dünya
Son dakika: Ege'de tehlikeli tahrik! Yunan fırkateyni Türk gemisinin önünü kesmeye çalıştı
Son dakika: Ege'de tehlikeli tahrik! Yunan fırkateyni Türk gemisinin önünü kesmeye çalıştıSon dakika haberi... Yunan fırkateyni Türk kargo gemisinin önünü kesmeye çalıştı, Türk donanması müdahale etti.
10.06.2020Gündem
Yunan askeri, göçmenlerin yakıtını alarak deniz ortasında bıraktı
Yunan askeri, göçmenlerin yakıtını alarak deniz ortasında bıraktıMuğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan 17 göçmenin bindiği botun yakıtını alan Yunan askeri, onları deniz ortasında bıraktı. Göçmenler Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
7.04.2020Gündem
Özel Harekat Polislerinin Zodyak botlu devriyesini Yunan askeri dürbünle izledi
Özel Harekat Polislerinin Zodyak botlu devriyesini Yunan askeri dürbünle izlediYunanistan tarafından geri itmeleri önlemek amacıyla Meriç Nehrinde göreve başlayan özel harekat polislerinin Zodyak botlu devriyesini, Yunanistan güvenlik güçleri dürbünle izledi.
11.03.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

yunanistanDoğu AkdenizTürkiyenatoEge

Yunan Askeri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.