Yunanistan Başbakanı

Yunanistan Başbakanı

Son dakika Yunanistan Başbakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yunanistan Başbakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yunanistan Başbakanı haber sayfamızda...

Yunanistan Başbakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.952 yunanistan başbakanı haberi bulunmuştur.
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Haberler
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Dünya
AB'ye seyahatlerde aşılara 9 ay limiti geliyor
AB'ye seyahatlerde aşılara 9 ay limiti geliyorAB, üye ülkelere girişlerde aşıların geçerlik süresinin 9 ay olarak kabul edilmesini öngören bir tavsiye kararı açıklamaya hazırlanıyor. AB dışından seyahatlerde DSÖ'nün tanıdığı aşıların da kabul edilmesi gündemde.
25.11.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacak
ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile F-35 ve F-16'da çözüme ulaşılacakAnkara ile işbirliğini derinleştirmek için kararlılık vurgusu yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Donfried, F-35 ve F-16 savaş uçaklarında devam eden sürecin çözüme ulaşacağından emin olduğunu söyledi.
19.11.2021Dünya
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendi
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan Başbakanı Miçotakis sığınmacılar konusunda defalarca doğru olmayan şeyler söyledi. Ve defalarca Türkiye’ye iftira attı. Yunan güçlerinin sığınmacılara zalimce davrandığı defalarca belgelendi. Bu zulüm her gün oluyor. Dünya ve Avrupa susuyor." dedi.
18.11.2021Siyaset
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyor
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i basın toplantısında "yalan söylemekle" suçlayan Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, aldığı tehditler sebebiyle bu ülkeden ayrılmayı düşündüğünü açıkladı.
17.11.2021Dünya
Erdoğan, mülteci krizine ilişkin Yunanistan Başbakanı’na sert çıktı: Bizi suçlamak nankörlüktür
Erdoğan, mülteci krizine ilişkin Yunanistan Başbakanı’na sert çıktı: Bizi suçlamak nankörlüktürCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile ikili ve bölgesel konuları ele aldı.
12.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: Nankörlüktür
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: NankörlüktürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına çok sert tepki göstererek, "Kapıları açacak olursak, Yunanistan ne yapar bilemem. Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek nankörlüktür. Miçotakis ve avanesi yalanla gün geçiriyorlar, dürüst davranmadıkları için de güven telkin etmiyorlar. Mültecilerin botlarını şişleyerek onları ölüme mahkum eden ülke Yunanistan'dır. Elimizde bütün belgeler var." ifadelerini kullandı
11.11.2021Siyaset
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın görüşmesinin ardından imza töreni düzenlendi. Türkiye ve Macaristan arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Törenin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, " İlk etapta ikili ticaretimizde 6 milyar doları yakalamayı hedefliyoruz." diyerek "Macar yatırımcılara gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına tepki göstererek, "Mülteci krizinin Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek gerçekten nankörlüktür." sözlerine yer verdi.
11.11.2021Siyaset
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dedi
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dediYunanistan Başbakanı Miçotakis, Hollandalı mevkidaşı Rutte ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Hollandalı gazeteciyle mülteciler konusunda tartışmaya girdi. Gazeteci, Miçotakis’i yalan söylemekle itham etti.
11.11.2021Dünya
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, canlı yayımlanan bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e, "Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?" diye sordu. Miçotakis, 'Sığınmacıların geri itilmesi, Yunanistan’daki mültecilerle ilgili yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız?' diye soran gazeteci Beugel'e Türkiye'yi suçlayarak yanıt verdi.
9.11.2021Dünya
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyat
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyatABD ile Yunanistan arasında 5 yıllık imzalanan Savunma İş Birliği Anlaşması’nın ardından, Amerikan ordusunun, Kasım ayının ikinci yarısında Yunanistan’a “bugüne kadar görülmemiş büyüklükte” askeri sevkiyat yapacağı bildirildi.
9.11.2021Dünya
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!Yunan devlet kanalına röportaj veren ABD'nin eski dışişleri bakanı, Türkiye'ye F-16 temin edilmesinin CAATSA'yı ihlal edeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD lideri Biden'ın F-16 ve F-35'leri ele aldığı görüşme ise, dünya medyasında geniş yer buldu. CNN Biden'ın programında daha önce görüşmenin yer almadığını ve Cumartesi akşamı açıklandığını yazdı. AP ise, 'Biden Erdoğan'a ABD ve Türkiye'nin krizleri önlemesi gerekiyor dedi' başlığıyla dünyadaki abonelerine haberi aktardı.
1.11.2021Dünya
‘Ankara ile makul bir ilişki kurmalıyız
‘Ankara ile makul bir ilişki kurmalıyızYunanistan’a giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel, “Tüm sorunlara rağmen, Türkiye ile makul bir ilişki kurmak zorundayız” dedi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ise “iki ülke arasındaki sorunların Avrupa-Türkiye problemi olduğunu” öne sürdü.
30.10.2021Dünya
Merkel'den Yunanistan'da göç mesajı: Türkiye desteklenmeli
Merkel'den Yunanistan'da göç mesajı: Türkiye desteklenmeliAlmanya Başbakanı Angela Merkel, 4 milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
29.10.2021Dünya
Atina ittifakları genişletiyor
Atina ittifakları genişletiyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Riyad ziyareti kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya gelirken, iki ülke arasında iş birliği açıklaması yapıldı. Yunanistan hükümetinden yapılan açıklamada, Atina ile Riyad’ın işbirliğini genişletmek üzere “Yüksek İşbirliği Konseyi” kurma konusunda anlaştığı ve konseyin ilk toplantısının 2022’de yapılacağı belirtildi.
28.10.2021Dünya
Miçotakis'ten Türkiye itirafı: AB bildirisine benim çabamla eklendi
Miçotakis'ten Türkiye itirafı: AB bildirisine benim çabamla eklendiYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin 2016’da Avrupa Birliği (AB) ile imzaladığı göçmen meselesine ilişkin mutabakata uymasına yönelik çağrının, AB Liderler Zirvesi sonuç bildirisine kendi çabaları sonucu eklendiğini savundu.
22.10.2021Dünya
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalar
Son dakika... Hepsi aynı fotoğrafı kullandı! Türkiye'ye akıl almaz suçlamalarAtina'daki üçlü zirvede Sisi, Miçotakis ve Anastasiadis bir araya geldi, Yunan Başbakan doğrudan Türkiye'yi hedef alan açıklamalar yaptı. Yunan medyası, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarının arttığı dönemde gerçekleşen zirvenin zamanlamasına vurgu yapıyor.
19.10.2021Dünya
Yunanistan, Fransa’dan sonra ABD’yi de kalkan olarak görüyor
Yunanistan, Fransa’dan sonra ABD’yi de kalkan olarak görüyorYunanistan, ABD ile imzaladığı anlaşmayı "Türkiye’ye karşı bir destek" olarak yorumladı. Yunan diplomatik kaynaklar, Washington’ın adaların silahlandırılmasını "fiili" olarak onayladığını iddia etti. Muhalefet, anlaşmayı "yetersiz ve tehlikeli" buldu.
15.10.2021Dünya
Hedefte Türkiye mi var? ABD, Ege adalarında bile askeri varlık gösterebilecek!
Hedefte Türkiye mi var? ABD, Ege adalarında bile askeri varlık gösterebilecek!Türkiye'nin etkisini artırması üzerine paniğe kapılan Yunanistan, ABD ile savunma işbirliği protokolünü imzaladı. Washington'da imzaların atılmasıyla anlaşma beş yıl daha uzatıldı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, isim vermese de Türkiye'yi hedef gösterdi. CNN TÜRK Atina Temsilcisi Yorgo Kırbaki anlaşmayla ilgili detayları aktardı. Kırbaki, Yunan basınında anlaşmanın "ABD'nin Yunanistan'a verdiği teminat olarak ve de gelecekte ABD'nin Ege adalarında bile askeri varlık gösterebileceği şeklinde yorumlandı." dedi.
15.10.2021Dünya
Yunanistan, müttefiki Fransa için Afrika'ya asker göndermeyi tartışıyor
Yunanistan, müttefiki Fransa için Afrika'ya asker göndermeyi tartışıyorYunanistan'da, Fransa ile 28 Eylül'de imzalanan ve iki ülke arasında savunma, dış politika ve silahlanma alanlarında iş birliği öngören anlaşma ile ortaya çıkan Yunan askerlerinin Afrika'da görev alması ihtimali tartışılıyor.
12.10.2021Dünya
Atina’da ‘Fransa’ tartışması
Atina’da ‘Fransa’ tartışmasıYunanistan ile Fransa arasında 28 Eylül’de imzalanan Savunma ve Güvenlik Alanlarında İş Birliğine Yönelik Stratejik Ortaklık Anlaşması Atina’yı karıştırdı. Yunan parlamentosunda dün onaylanan anlaşmanın görüşmeleri sırasında hükümet ile muhalefet arasında sert tartışmalar yaşandı.
8.10.2021Dünya
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmaz
Yunanistan'ın 'Belharra' hamlesine çarpıcı yorum: 3 değil, 9 gemiyle de olsa denge bozulmazYunanistan, Fransa'dan 24 Rafale tipi savaş uçağından sonra 3 savaş gemisi satın alacağını duyurdu. Bu satın alımların bölgedeki etkileri ne olur? Türkiye-Yunanistan arasında bir gerilim yaşanır mı? Konuyla ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr için değerlendirdi.
14.10.2021Dünya
Yunanistan'dan Türkiye'ye 'göç' övgüsü
Yunanistan'dan Türkiye'ye 'göç' övgüsüYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, göç krizinin yönetiminde Türkiye'nin oynadığı rolün önemli olduğunu kaydetti.
30.09.2021Dünya
Macron için teselli ödülü!
Macron için teselli ödülü!Yunanistan, Fransa ile Rafale savaş uçakları ve 3 yeni firkateyn alımı için anlaşma imzaladı. Anlaşma, Fransa’nın Avustralya ile olan denizaltı anlaşmasının iptalinin ardından geldi
29.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yunanistan Başbakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.