Zatürre

Zatürre

Son dakika zatürre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zatürre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zatürre haber sayfamızda...

Zatürre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.840 zatürre haberi bulunmuştur.
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürük Kesici Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Sağlık
Kızamık endişesi
Kızamık endişesiGeçmiş yıllarda özellikle Şanlıurfa'da sığınmacıların etkisiyle dönemsel artış gözlemlenen kızamık vakalarına ilişkin uzmanları tedirgin eden yeni bir durum ortaya çıktı. İran Sağlık Bakan Yardımcısı Kemal Heidari’nin ülkede 164 kızamık vakasının tespit edildiğini ve bu durumun Afgan mültecilerin akını ile ilişkili olduğunu açıklamasından sonra uzmanlardan kaçak yollardan sınırı geçen mültecilere karşı uyarılar geldi.
17.04.2022Gündem
Zatürre Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Zatürre Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaDünya çapında yüzyıllardır en tehlikeli hastalıklardan biri Zatürredir. Aynı zamanda bir kelime olarak eş anlamlısı üzerinden bulmacalarda çok sık karşılaşılır. Peki, zatürre bulmaca cevabı nedir detayları ile derledik.
6.04.2022Eğitim
Bobby Rydell hayatını kaybetti
Bobby Rydell hayatını kaybetti1960’lı yıllarda 'gençlik ikonu' olarak tanınan Bobby Rydell 79 yaşında hayata veda etti. Sanatçının koronavirüse bağlı olmayan zatürre nedeniyle öldüğü açıklandı.
6.04.2022Cadde
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyor
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyorKanser tedavisinde her geçen gün daha çok kullanılan immünoterapi yönteminin, başka kanser türlerinde de kullanım onayı almak için gün saydığını belirten Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Necdet Üskent, "İmmünoterapilerin kemoterapilerden en önemli farkı, kimyasal içermemesi ve vücudun doğal savaşçı hücrelerini tümöre yönlendirmesi. Doğal olarak yan etkiler de kemoterapiye göre çok daha az oluyor" diyerek önemli bilgiler paylaştı.
31.03.2022Genel Sağlık
Meslek Hastalığı Nedir? Meslek Hastalıkları İsimleri Ve Nedenleri Nelerdir?
Meslek Hastalığı Nedir? Meslek Hastalıkları İsimleri Ve Nedenleri Nelerdir?İş yerine ya da çalışma koşullarına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklara, "meslek hastalıkları" denir. Bu terim ilk kez 1963 yılında, İngiltere'de kullanılmıştır. Meslek hastalıklarından korunmak için gerekli ekipmanlar kullanılmalı, çalışan personeller, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda bilgilendirilmelidir. Meslek hastalıklarının isimlerini nedenleri ile birlikte derledik.
24.03.2022Eğitim
Pandemi sonrası verem artabilir! En sık bu belirtilerle kendini gösteriyor
Pandemi sonrası verem artabilir! En sık bu belirtilerle kendini gösteriyorYüzyılın salgın hastalığı Kovid-19’un ardından çok sayıda insanı etkileyen ve ölümüne neden olan ikinci önemli bulaşıcı hastalığın tüberküloz olduğunu biliyor muydunuz? Halk arasında ‘verem’ olarak da adlandırılan tüberküloz hastalığı dünyada her yıl milyonlarca kişinin kapısını çalıyor. Pandemisinin tüberkülozun tanı ve tedavisini etkilediğini belirten Doç. Dr. Tülin Sevim, veremin en sık görülen 6 önemli belirtisini sıraladı.
24.03.2022Genel Sağlık
İnsanlardan hayvanlara bulaşan hastalıklar var mı?
İnsanlardan hayvanlara bulaşan hastalıklar var mı?Bugüne kadar hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar gündemdeydi. Hatta pandemi sürecinde birçok evcil hayvan koronavirüs bulaştırdığı iddiasıyla sokağa atıldı. Ancak bilim dünyası bu sefer "Biz insanlar hayvanları hasta edebilir miyiz?" sorusunu soruyor. Cevap: Evet.
8.04.2022Evcil Hayvan
Seyit Onbaşı kimdir, nereli? Seyit Onbaşı kaç kilo mermi kaldırdı? İşte hikayesi
Seyit Onbaşı kimdir, nereli? Seyit Onbaşı kaç kilo mermi kaldırdı? İşte hikayesiBugün 1915 Çanakkale Köprüsü açılıyor. Köprüde dikkat çeken en önemli detay Seyit Onbaşı detayı oldu. Vatandaşlar ise Seyit Onbaşı kimdir, nereli? Seyit Onbaşı kaç kilo mermi kaldırdı? sorularını araştırmaya başladı. İşte Seyit Onbaşı hikayesi...
18.03.2022Gündem
Yüz nakli yapılan Recep Sert gözaltına alındı
Yüz nakli yapılan Recep Sert gözaltına alındıBalıkesir'in Edremit ilçesinde narkotik polisinin yaptığı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi arasında yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert'in de bulunduğu belirtildi. Operasyonda bir kilo 237 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.
16.03.2022Haberler
Yüz nakli yapılan Recep Sert gözaltına alındı
Yüz nakli yapılan Recep Sert gözaltına alındıBalıkesir'in Edremit ilçesinde narkotik polisinin yaptığı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi arasında yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert'in de bulunduğu belirtildi. Operasyonda bir kilo 237 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.
16.03.2022Gündem
Vücudumuzda saklambaç oynuyor! Son koronavirüs araştırması 'pes' dedirtti
Vücudumuzda saklambaç oynuyor! Son koronavirüs araştırması 'pes' dedirttiKoronavirüsle ilgili yapılan son araştırmada ortaya çıkan yeni detay şaşkınlık yarattı. Araştırmaya göre, koronavirüs deyim yerindeyse vücudumuzda saklambaç oynuyor.
11.03.2022Gündem
Annesi ve babası, kardeşi için gitti! Çatışmaların ortasında kaldı
Annesi ve babası, kardeşi için gitti! Çatışmaların ortasında kaldıRus işgalinin ülke genelindeki Ukraynalılar için yaşam mücadelelerini nasıl daha da zorlaştırdığını gözler önüne seren olaylardan biri de Maryna Pradunets ve ailesinin başına geldi. 13 yaşındaki küçük kız Ukrayna'da savaşın ortasında kaldı.
7.03.2022Dünya
Koronavirüsün bilançosu obeziteli bireyler için ağır oldu
Koronavirüsün bilançosu obeziteli bireyler için ağır oldu Güncel veriler, Kovid-19 bilançosunun dünyada ve Türkiye’de obeziteli bireyler için çok daha ağır olduğunu gösteriyor. Yapılan çalışmalar obeziteli ve fazla kilolu bireylerde normal kilolu olanlara kıyasla Kovid-19 pozitifliğinde yüzde 46’lık, hastaneye yatışlarda yüzde 113’lük, hastalığa bağlı ölüm oranlarında ise yüzde 48’lik artış olduğunu ortaya koydu. Türkiye’de gerçekleştirilen bir başka çalışma ise obezitenin Kovid-19’a bağlı ölümleri 2 kat artırdığını işaret ediyor.
9 soruda primer immün yetmezlik: 10 işarete dikkat! Yıllar sürebiliyor
9 soruda primer immün yetmezlik: 10 işarete dikkat! Yıllar sürebiliyorNadir hastalıklardan biri olan primer immün yetmezlik, bağışıklık sistemindeki bozuklardan kaynaklanan kalıtsal bir hastalık. Şu ana kadar 450'den fazla türü tanımlanan primer immün yetmezliğin en sık görülen belirtisi ise enfeksiyonlar. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sevgi Keleş 10 bulguya dikkat çekerek, "Asıl dikkat edilecek olan enfeksiyonun tedavisinin gecikmemesi. Yoksa organlar ciddi şekilde hasar görebiliyor" diye konuştu.
Mine Koşan'ı görenler tanıyamadı! Sosyal medyanın diline düştü
Mine Koşan'ı görenler tanıyamadı! Sosyal medyanın diline düştüŞarkıcı Alişan'ın programına konuk olan Mine Koşan Instagram'dan, "Alişan'la biz" notuyla bir fotoğraf yayınladı. Kısa sürede sosyal medya gündemine bomba gibi düşen Koşan'ı görenler, "Alişan'ı tanıdık da yanındaki kim?" yorumunda bulundu.
18.02.2022Cadde
Öldürüp bağırsağını yediler! İnsanlık dışı koşullar dünyada deprem etkisi yarattı
Öldürüp bağırsağını yediler! İnsanlık dışı koşullar dünyada deprem etkisi yarattıÜlkede uyuşturucu bağımlılığını çözmek için binlerce insan toplama kamplarını andıran 'hastane'lere tıkıldı. Afganistan'da Taliban'ın 'hastane'lerinden birisine giren Danimarkalı gazeteciler karşılaştıkları manzaraya inanamadı. Mahkumların bir kısmı açlıktan insan eti yemeye başlarken, bir mahkumun bir kedinin kafasını koparıp yemesi, üç kişinin tek yatağı paylaşması ve diğer anlatılanlar tüm dünyayı şoka sokmuş durumda.
5.02.2022Dünya
İngiltere'de uyarı: Çocuklarda kızamık vakaları artabilir
İngiltere'de uyarı: Çocuklarda kızamık vakaları artabilirİngiltere'de veriler, okula başlama çağındaki her 10 çocuktan birinin aşılarını yaptırmadığı için kızamık riski altında olduğunu gösteriyor.
1.02.2022Dünya
Dostlarının sevgi sözleriyle uğurlandı
Dostlarının sevgi sözleriyle uğurlandıYeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik, pazartesi günü Kovid-19’a bağlı zatürre nedeniyle hayatını kaybetti.
28.01.2022Kültür Sanat
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı! 'Bu kadını unutmak mümkün değil'
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı! 'Bu kadını unutmak mümkün değil'Tedavi gördüğü hastanede pazartesi günü hayata veda eden Fatma Girik’in salı günü yapılacak cenaze töreni olumsuz hava şartları yüzünden ertelenmişti. Türk sinemasının Dört Yapraklı Yoncası’nın mavi gözlü sultanı, bugün düzenlenen törenlerle sonsuzluğa uğurlandı. Sanatçı için ilk tören 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı görevini üstlendiği Şişli Belediyesi’nde, ikinci tören Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlendi. Girik, Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazını müteakip, hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmek üzere Bodrum’a nakledildi. Yeşilçam'ın unutulmaz isimleri Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit de meslektaşlarını son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
27.01.2022 Cadde
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyor
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanıyorTedavi gördüğü hastanede pazartesi günü hayata veda eden Fatma Girik’in salı günü yapılacak cenaze töreni olumsuz hava şartları yüzünden ertelenmişti. Türk sinemasının Dört Yapraklı Yoncası’nın mavi gözlü sultanı, bugün düzenlenecek törenlerle sonsuzluğa uğurlanıyor.
27.01.2022Magazin
'Mavi gözlü, muhteşem güzel bir oyuncuydu'
'Mavi gözlü, muhteşem güzel bir oyuncuydu'Muazzez Ersoy, önceki gün Akmerkez'de objektiflere takıldı. Usta sanatçı, hastanede Covid-19'a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu pazartesi günü hayatını kaybeden Yeşilçam efsanesi Fatma Girik (79) hakkında konuştu.
27.01.2022Cadde
Pelin Akil koronavirüse yakalandı! 'Umarım kızlarıma bir şey olmaz'
Pelin Akil koronavirüse yakalandı! 'Umarım kızlarıma bir şey olmaz'Geçtiğimiz günlerde mayoyla karın üzerine atladığı anları sosyal medyadan paylaşan oyuncu Pelin Akil, koronavirüse yakalandı. Kötü haberi sosyal medyadan duyuran ünlü isim, "Umarım kızlarıma bir şey olmaz" temennisinde bulundu.
26.01.2022Cadde
Fatma Girik'in cenaze programı belli oldu
Fatma Girik'in cenaze programı belli olduHastanede Covid-19'a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu pazartesi günü hayatını kaybeden Fatma Girik'in cenaze programı belli oldu. Aile yakını Ahmet Hamdi Gürbüz, usta sanatçı için yapılacak cenaze töreni ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.
26.01.2022Cadde
Usta oyuncu Fatma Girik kimdir kaç yaşındaydı neden öldü? Fatma Girik hastalığı neydi? Film ve dizileri...
Usta oyuncu Fatma Girik kimdir kaç yaşındaydı neden öldü? Fatma Girik hastalığı neydi? Film ve dizileri...Fatma Girik kimdir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yeşilçam'da birçok filmde rol alan başarılı sanatçının hayatını kaybettiğini duyulmasının ardından sanat camiası yasa boğuldu. Peki Fatma Girik kimdir neden öldü hastalığı neydi?
25.01.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Zatürre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.