Zıt Anlamlar

Zıt Anlamlar

Son dakika zıt anlamlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zıt anlamlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zıt anlamlar haber sayfamızda...

Zıt Anlamlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 55 zit anlamlar haberi bulunmuştur.
Son dakika! Mezranın adını okuyan geri dönüp tekrar tabelaya bakıyor
Son dakika! Mezranın adını okuyan geri dönüp tekrar tabelaya bakıyorBingöl'ün Genç ilçesindeki bu mezranın tabelasını okuyanlar, geri dönerek, bir daha bakıyor. Yayla köyüne bağlı mezranın Türkçe ismi 'Doğrular Mezrası', Zazaca olarak ise 'Hırsızlar Deresi' yazıyor. Zazaca bilmeyenler, tabelada ilginçlik görmüyor; ancak bilenler ise yoldan geçerken tabelayı fark edip, geri dönerek, tekrar bakıyor. Mezra sakinleri, bölgenin 'Hırsızlar Deresi' diye belirtilmesinin, yıllar önce yolun kaçakçılar ve eşkıyalar tarafından kullanılmasından kaynaklandığını dile getirdi.
3.04.2021Gündem
Pozitif Zıt Anlamlısı Nedir? Pozitifin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Pozitif Zıt Anlamlısı Nedir? Pozitifin Zıt Anlamı Olan KelimelerPozitif kelimesi ne anlama gelir? Pozitif kelimesini zıt anlamlısı nedir? Pozitif kelimesinin zıt anlamlısı hangi kelimedir? Pozitif kelimesinin zıt anlamı var mıdır? Pozitif zıt anlam olarak neye karşılık gelmektedir? Pozitif kelimesinin anlamı ve zıt anlamı nedir? Pozitifin zıt anlamı olan kelime neye karşılık geliyor merak edenler için bilgileri derledik
Atılgan Zıt Anlamlısı Nedir? Atılganın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Atılgan Zıt Anlamlısı Nedir? Atılganın Zıt Anlamı Olan KelimelerAtılgan, en sık kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle atılgan kelimesi iyi anlamlı bir sıfat olmasından zıt anlamlısı da merak edilmektedir. Atılganın anlamını ve zıt anlamlısını öğrenerek manasını bilerek kullanabilirsiniz. Sizin için atılgan zıt anlamlısı nedir? Atılganın zıt anlamı olan kelimeler hangileridir detayları derledik.
Özgürlük Zıt Anlamlısı Nedir? Özgürlüğün Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Özgürlük Zıt Anlamlısı Nedir? Özgürlüğün Zıt Anlamı Olan KelimelerÖzgürlük kelimesi bizler tarafından daha çok Tazminat sonrası kullanılmaya başlamış olan bir kelimedir. Özgürlük kelimesi insanlar için güzel manalara gelmekte, güzel şeyler akla getirmekte olan bir kelimedir. Bu sebeple de hem edebiyatımızda hem de günlük hayatta kullanımı bulunur. Özgürlük zıt anlamlısı nedir? Özgürlüğün zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ayrıntılı bilgiler ile derledik.
Ödül Zıt Anlamlısı Nedir? Ödülün Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Ödül Zıt Anlamlısı Nedir? Ödülün Zıt Anlamı Olan KelimelerÖdül kelimesi birinin bir şey kazanması sonucu yani genel olarak bir şeyin kazanılması sonucunda o kişiye karşılık verilen hediye benzeri bir şeydir. Ödül bir yarışmanın kazanılması, bir sınavın kazanılması veya bir çocuğun annesini ve babasını hoşuna gidecek bir şey yaptığında annesi ve babası tarafından karşılığında bir şey verilmesi sonucu oluşturulmaktadır. Ödül zıt anlamlısı nedir? Ödülün zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.
Zengin Zıt Anlamlısı Nedir? Zenginin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Zengin Zıt Anlamlısı Nedir? Zenginin Zıt Anlamı Olan KelimelerBirçok kelimenin genel olarak zıt anlamları bulunmaktadır. Zengin kelimesi de bu kelimelerden sadece bir tanesidir. Türk Dil Kurumunca anlamı varlıklı parası ve malı çok olan anlamlarına gelmektedir. Zengin zıt anlamlısı nedir? Zenginin zıt anlamlısı olan kelimeler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
Zayıf Zıt Anlamlısı Nedir? Zayıfın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Zayıf Zıt Anlamlısı Nedir? Zayıfın Zıt Anlamı Olan KelimelerZayıf kelimesi günlük hayatta karşımıza sıkça çıkmaktadır. Zayıf kelimesi cümle içerisinde hem gerçek hem de mecaz anlamda kullanılmaktadır. Ancak bu kelimenin daha çok gerçek anlamı bilinmekte ve kullanılmaktadır. Zayıf zıt anlamlısı nedir? Zayıfın zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların yanıtlarını açıklamalarıyla sizler için derledik.
Yokuş Zıt Anlamlısı Nedir? Yokuşun Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Yokuş Zıt Anlamlısı Nedir? Yokuşun Zıt Anlamı Olan KelimelerYokuş kelimesi, aşağıdan yukarıya doğru gidildikçe yükseliş durumu gösteren eğimli yer, yani iniş karşıtı olarak kullanılan bir sözcüktür. Bu bakımdan günlük yaşamda sıklıkla kullanımı söz konusu olan kelimeler arasında yerini almıştır. Sizin için Yokuş zıt anlamlısı nedir? Yokuşun zıt anlamı olan kelimeler şeklindeki konu başlığı tüm detayları ile birlikte derledik.
Uzak Zıt Anlamlısı Nedir? Uzağın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Uzak Zıt Anlamlısı Nedir? Uzağın Zıt Anlamı Olan KelimelerTürkçede pek çok kelimenin bulunduğunu, kelimelerin anlamlarının da aynı oranda fazla olduğunu belirtmek gerekir. Neredeyse her kelimenin ayrı bir zıt anlama sahip olması da bu durumdan kaynaklıdır. Zıt anlamı bulunan kelimelerin içerisinde uzak kelimesi de yer almaktadır. Peki uzak zıt anlamlısı nedir? Uzak kelimesinin zıt anlamı olan kelimeler nasıl tanımlanır? İşte, merak edilenler.
Ufak Zıt Anlamlısı Nedir? Ufağın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Ufak Zıt Anlamlısı Nedir? Ufağın Zıt Anlamı Olan KelimelerTürkçe dilinde pek çok sözcük bulunmaktadır. Her sözcüğün bir anlamı vardır. Kelimede anlam konusunun ana anlatımlarından birisi de zıt anlamlı sözcüklerdir. Türkçe sözcüklerde pek çok zıt anlamlı sözcük bulunmaktadır. Bununla beraber ufak kelimesinin zıt anlamlısı merak edilmektedir. Ufağın zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? İşte ufak zıt anlamlısı hakkında bilinmesi gerekenler.
Tüketim Zıt Anlamlısı Nedir? Tüketimin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Tüketim Zıt Anlamlısı Nedir? Tüketimin Zıt Anlamı Olan KelimelerTüketim günümüzde en çok uygulamaya koyulan eylemler arasından birini teşkil etmektedir. Özellikle bu dönemde dünya tam bir tüketim yeri haline gelmiştir. Üretim gittikçe azalmış, üretimin yerine üretmeyen, yalnızca hazıra konan, tüketim delisi insanlar almıştır. Tüketim kelime anlamı olarak herhangi bir emek vermeden bir şeyden yararlanmaktır. Tüketim zıt anlamlısı nedir? Tüketimin zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorularla ilgili bilgileri sizler için derledik.
Tutumlu Zıt Anlamlısı Nedir? Tutumlunun Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Tutumlu Zıt Anlamlısı Nedir? Tutumlunun Zıt Anlamı Olan KelimelerTutumlu olmak, bir insanın elinde olanı, ihtiyacı kadar kullanmasını ifade eden bir kelimedir. Bu durumun tersini ifade eden ederek kullanılan kelime ise Tutumlu kelimesinin zıttı olan bir durumu ifade etmek için kullanılır. Bu konuyla alakalı olarak sizin için tutumlu zıt anlamlısı nedir? Tutumlunun zıt anlamı olan kelimeler konusunu detaylarıyla derledik.
Toptan Zıt Anlamlısı Nedir? Toptanın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Toptan Zıt Anlamlısı Nedir? Toptanın Zıt Anlamı Olan KelimelerDilimizde kelimelerin hem eş anlamı hem zıt anlamı hem de yakın anlamı bulunmaktadır. Bununla birlikte zıt anlamlı kelimeler, merak edilen konuların içerisinde bulunur. Her kelimenin zıt anlamı bulunmaktadır. Zıt anlamlı kelimelerin bazıları çok sık kullanılırken bazıları da nadir kullanılan kelimelerdir. Toptan kelimesinin zıt anlamı; çok sık kullanılmayan bir kelimedir. Peki toptan zıt anlamlısı nedir? Tüm detayları sizler için derledik.
Kolay Zıt Anlamlısı Nedir? Kolayın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Kolay Zıt Anlamlısı Nedir? Kolayın Zıt Anlamı Olan KelimelerKolay kelimesi, günlük hayatta çok sık bir şekilde kullanılan kelimelerin içerisinde bulunur. Cümleler içerisinde sıklıkla kullanılan kolay kelimesinin zıt anlamları merak edilen bir konudur. Genel olarak öğrenciler tarafından araştırılan zıt anlamlar içerisinde kolay kelimesinin de yer aldığını belirtmek mümkündür. Peki kolay zıt anlamlısı nedir? Kolay kelimesinin zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? İşte detaylar.
Ak Zıt Anlamlısı Nedir? Akın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Ak Zıt Anlamlısı Nedir? Akın Zıt Anlamı Olan KelimelerTürkçe dilinin, çok geniş bir yapıya sahip olması sayesinde zıt anlamlıların da oldukça geniş olduğunu belirtmek gerekir. Neredeyse her sözcüğün belli bir zıt anlamı bulunur. Zıt anlamlar; birbirinin tam tersi anlamlara sahip olan sözcüklerden oluşmaktadır. Ak kelimesinin zıt anlamlısı hakkında araştırma yapan kişileri bilgilendirmek önemlidir. Peki ak zıt anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Ret Zıt Anlamlısı Nedir? Reddin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Ret Zıt Anlamlısı Nedir? Reddin Zıt Anlamı Olan KelimelerRet kelimesi bir şeyin onaylanmadığı, tamam olmadığı anlamına gelir. Ret kelimesi en çok devlet kurumlarının ve bunun yanı sıra siyasi alanlarda ve olaylarda kullanılan bir kelime olmaktadır. Günlük hayatta bu kelimeye çok fazla rastlanmaz. Siyasilerin özellikle oy kullanırken ifade ettiği kavramdır. Ret zıt anlamlısı nedir? Reddin zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını detayları ile birlikte derledik.
Mağlup Zıt Anlamlısı Nedir? Mağlubun Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Mağlup Zıt Anlamlısı Nedir? Mağlubun Zıt Anlamı Olan KelimelerZıt anlamlı kelimeler, her kelimeye özgü farklı bir şekilde tanımlanan kelimeler olarak belirtilebilir. Zıt anlamı bulunan birçok kelime vardır. Cümlelerin içerisinde karşı karşıya gelinen bazı kelimelerin hem anlamı hem de zıt anlamı merak edilir. Bu kelimeler içerisinde mağlup kelimesi de yer almaktadır. Peki mağlup zıt anlamlısı nedir? İşte ayrıntılar.
İhtiyar Zıt Anlamlısı Nedir? İhtiyarın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
İhtiyar Zıt Anlamlısı Nedir? İhtiyarın Zıt Anlamı Olan KelimelerBirçok kelimenin genellikle zıt anlamları var olmaktadır. İhtiyar kelimesi de bu kelimelerden birisini oluşturmaktadır İhtiyar kelimesinin Türk Dil Kurumunca anlamı yaşlı yaşı ilerlemiş olan anne baba anlamına gelmektedir. İhtiyar zıt anlamlısı nedir? İhtiyarın zıt anlamlısı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevabını sizler için derledik.
Hatırlamak Zıt Anlamlısı Nedir? Hatırlamanın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Hatırlamak Zıt Anlamlısı Nedir? Hatırlamanın Zıt Anlamı Olan KelimelerHatırlamak kelimesi kişinin hafızası ile ilgili olan bir kelimedir. Kişinin yaşadığı veya aklında kalması gereken bazı durumların kafasında bulunması, bir nevi unutmaması halidir. Özellikle okulda okuyan öğrencilerin veya işte çalışan kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu eylemdir. Hatırlamak zıt anlamlısı nedir? Hatırlamanın zıt anlamı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ayrıntıları ile derledik.
Harp Zıt Anlamlısı Nedir? Harpın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Harp Zıt Anlamlısı Nedir? Harpın Zıt Anlamı Olan Kelimeler Dilimize Arapçadan geçen Harp sözcüğü ''hrb'' mastarından türemiştir. Savaş ve Cenk ile eş anlamlı olan bu kelime karşılıklı çatışma ve çarpışma anlamına gelir. Çoğulu ''hurub'' olan Harp birçok isim tamlamasında ve söz grubunda da kullanılır. Harp zıt anlamlısı nedir? Harpın zıt anlamı olan kelimeleri örnek cümleler ile birlikte derledik.
Fayda Zıt Anlamlısı Nedir? Faydanın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Fayda Zıt Anlamlısı Nedir? Faydanın Zıt Anlamı Olan KelimelerFayda kelimesi, Türkçede çok sık bir şekilde kullanılan kelimelerin içerisindedir. Fayda kelimesinin olumlu bir anlama sahip olduğunu belirtmek önemlidir. Bununla beraber bu kelimenin zıt anlamlısı olumsuz bir anlama sahiptir. Fayda kelimesinin zıt anlamını merak edenler için bilgi vermek önemli olacaktır. Peki fayda zıt anlamlısı nedir? Fayda kelimesinin zıt anlamı nasıl tanımlanır? İşte, tüm detaylar.
Duru Zıt Anlamlısı Nedir? Durunun Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Duru Zıt Anlamlısı Nedir? Durunun Zıt Anlamı Olan KelimelerDuru kelimesi, dilimizde hem ad olarak kullanılmakta hem de belli bir olgunun belirtilmesi açısından kullanılmaktadır. Bu yüzden çok sık kullanılan kelimelerin içerisinde yer aldığını da belirtmek gerekir. Duru kelimesi; sadeliği ve saflığı temsil eden bir kelimedir. Bunun yanı sıra kelimenin zıt anlamı merak edilmektedir. Peki duru zıt anlamlısı nedir? İşte detaylar.
Beyaz Zıt Anlamlısı Nedir? Beyazın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Beyaz Zıt Anlamlısı Nedir? Beyazın Zıt Anlamı Olan KelimelerBeyaz kelimesi, insanların günlük hayatta çok fazla kullandıkları bir sözcüktür. Beyaz kelimesinin bir renk olması, fazlaca kullanılmasına imkan tanımaktadır. Bununla beraber beyaz kelimesi, hemen zıt hem de eş anlama sahiptir. Beyaz zıt anlamlısı nedir? Beyaz kelimesinin zıt anlamlısını merak eden kişiler adına bilgi vermek doğru olacaktır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
Barış Zıt Anlamlısı Nedir? Barışın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Barış Zıt Anlamlısı Nedir? Barışın Zıt Anlamı Olan KelimelerBarış kelimesi Türkçe de güzel anlama sahip olan, güzel manalar taşıyan kelimelerden birisini oluşturmaktadır. Barış kelimesinin Türk Dil Kurumunca anlamı sulh, karşılıklı anlayış, uyum ve hoşgörü anlamına gelmektedir. Barış zıt anlamlısı nedir? Barışın zıt anlamlısı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların cevabını sizler için derledik.
Zarar Zıt Anlamlısı Nedir? Zararın Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Zarar Zıt Anlamlısı Nedir? Zararın Zıt Anlamı Olan KelimelerZarar kelimesi, olumsuz bir anlama sahip olmakla beraber bir durumun olumsuz taraflarını açıklamak için kullanılır. Zarar kelimesi, dilimizde çok sık bir şekilde kullanılan kelimelerin içerisinde yer alır. Zarar kelimesinin zıt anlamı, kelimenin kendisi gibi çok sık kullanılır. Cümle içinde karşı karşıya gelinecek zarar kelimesinin zıddı merak edilmektedir. Peki zarar zıt anlamlısı nedir? İşte, tüm detaylar.

Benzer Haber Etiketleri

zıt anlamlaranlamhırsızlar mezrasıDoğrular Mezrasızazaca

Zıt Anlamlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.