Geri Dön
Kültür SanatAnadolu ezgilerine Armageddon Turk yeni yorum getirdi

Anadolu ezgilerine Armageddon Turk yeni yorum getirdi

Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili Armageddon Turk, pandeminin ilk karantina günlerinden beri üzerinde çalıştıkları albümün tüm prodüksiyonunu İstanbul ve Londra’daki evlerinde mobil olarak gerçekleştirdi. Albümde Kaan Çelik Metin(perdesiz/elektrik gitar), Ege Cengiz(trompet), Nevbahar Özel(kemençe), Nevcivan Özel(tar), Gonca Feride Varol(piyano) gibi önemli müzisyenler de ekibe eşlik etti.

Anadolu ezgilerine Armageddon Turk yeni yorum getirdi

Albüm kapağı, Armageddon Turk’ün hayalindeki “pastoral ve futuristik bir dünyada saz çalan kız figürü”, yeni dönem çalışmalarını takip ettikleri, illüstratör Beril İrman’ın çizimiyle ortaya çıkardıkları bir çalışma.

Armageddon Turk prodüksiyon ekibi, Kelis, Moby, Gorillaz, Pet Shop Boys, Janet Jackson, Mel C, Aronchupa, Teoman, Sezen Aksu, Nazan Öncel, Edis vb. birçok isme yaptıkları official remixlerle tanınıyor.

Ekip 2020’de, yeni nesil hiphop artistlerinden NASKAS ile çıkardıkları “Karıştır” single çalışması ile gündemdeydi.


2018 yılında Mu Tunç’un, yazıp ve yönettiği “ARADA” adlı ilk Türk Punk filminde yeralan Armageddon Turk x Gülden Karaböcek Remix'i "Şaka Yaptım" yeraltı partilerinin vazgeçilmez dans hitlerinden biri oldu.

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler