Geri Dön
Kültür SanatKahramanlar Ölmez!

Kahramanlar Ölmez!

Türk sporunun emektar sporcularından Yücel Aslan’ın hayatı kitap oldu.

Kahramanlar Ölmez!

Türk sporunun emektar sporcularından, 17 yıl süren profesyonel voleybol kariyerinde birçok takımın formasını giyen Yücel Aslan’ın 11 ay boyunca hiç çıkmaksızın kaldığı hastane odasından aktarılan bir yaşam savaşı, onu bu mücadelede bir an olsun bile yalnız bırakmayan Voleybol Ailesinin verdiği inanılmaz desteğin hikâyesi sonunda kitap oldu.

Yücel Aslan, bir gün aniden kapıyı çalan amansız hastalığa karşı mücadelede asla yalnız kalmadı. Bir kartopu gibi başladı. Sonra sorumluluk ve sevgiden oluşan bir çığa dönüştü onun sevenlerinin desteği.

11 aylık bu “savaşı” başlatan ve sadece voleybol camiasını değil bütün çevreleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki sıradan insanları harekete geçirerek “örgütleyen” kitabın yazarı eski voleybolcu Gülnur Görgün, bu dönemde başladığı ve sosyal medyada paylaştığı günlük notlarını, bu notlar çerçevesinde giderek büyüyen ve tüm medya organlarına konu olan dayanışma ağını, Aslan’ın vefatının ardından kitaba çevirdi.

Bu benzersiz öykü, bir dayanışma ağının adım adım kuruluşunu, gündelik hayatın akışı karşısında devam eden müthiş mücadeleyi, özgün bir dil ve özel bir üslupla okurları içine alıyor.

Türkiye’de bu tarzda ilk kez kaleme alınan bir kitap olan “Kahramanlar Ölmez”, sadece ünlü voleybolcu Yücel Aslan’ın kansere karşı olan mücadelesinin ve bir yazar olarak Gülnur Görgün’ün tanıklık hikayesi değil. Aynı zamanda lösemi hastalığı, kan ve trombosit bağışının önemini vurgulayan, kanserle savaşan hasta ve yakınlarına bir başka bakış açısı kazandırabilecek sonsuz mücadele ve dayanışma ruhunun aktarımı.

Kitabın satışından elde edilecek gelir, Yücel Aslan’ın ailesine bağışlanacaktır.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler