Geri Dön
Kültür SanatSedat Gülcü'den ilk solo çalışma Alımı Kaybettim

Sedat Gülcü'den ilk solo çalışma Alımı Kaybettim

2009 senesinden bu yana klarnet ve vokaliyle Seyyal Taner, Erol Evgin, Mabel Matiz, Simge Sağın, Emre Altuğ, Tuna Kiremitçi, Bora Duran gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Sedat Gülcü’nün solo kariyerinin ilk adımı olan Aklımı Kaybettim yayınlandı.

Sedat Gülcü'den ilk solo çalışma Alımı Kaybettim

Şarkı, modern zamanların, şehir hayatının insanlar üzerinde bıraktığı etkiyi anlatıyor. Modern hayatın yüklediği anlamsız sorumluklar ve şehirler kalabalıklaştıkça oluşan yalnızlık insanı psikolojik olarak örseliyor. Akıl sağlığını koruduğunu sananlar bu problemli hayatı sürdürürken, gerçek özgürler aklını kaybedenler oluyor. Sedat Gülcü bu şarkıda herkesi bir günlüğüne delirmeye, onun deyişiyle özgürleşmeye davet ediyor…

İnce düşünülmüş düzenlemeleri, enstrümanistlerin usta dokunuşları ve Sedat Gülcü’nün müthiş yorumuyla dikkat çeken Aklımı Kaybettim tüm dijital platformlarda yayında.

1991 yılında Konya’da doğan Sedat Gülcü, ailesinin de desteğiyle 8 yaşında bağlama çalarak müziğe başladı. Konya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü ve ardından İTÜ Devlet Konservatuarı Halk Müziği Ses Eğitimi Bölümü’nü tamamladı. 2017 yılında eski grubu Velvele Band ile Geçmedi Bitmedi isimli ilk single çalışmasını yayınlayan Sedat Gülcü, solo kariyerine 2021’de çıkardığı ‘Aklımı Kaybettim’ isimli tekli ile başladı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler