Geri Dön

Üç adam, bir köpek ve eşsiz bir kahkaha tufanı

The Guardian’ın tüm zamanların en iyi 100 romanı listesinde yer alan Bir Kayıkta Üç Kafadar, klasik bir mizah başyapıtı.

Üç adam, bir köpek ve eşsiz bir kahkaha tufanı

Bir sürü hastalıktan mustarip olduğunu düşünen üç İngiliz beyefendisi ve bir de köpek, hava değişiminin kendilerine iyi geleceğini düşünüp günlük hayatın koşuşturmacasından biraz uzaklaşmak isteyince kayık kiralayıp Thames Nehri’nde iki haftalık, dinlendirici bir gezintiye çıkmaya karar verirler. Fakat bu gezi planladıkları kadar dinlendirici olmayacak, abartmaktan hiç tasarruf etmeyen balıkçılar, kendini beğenmiş buharlı tekneler, güvenilmez hava tahminleri, bir türlü açılmayan konserveler, çeşitli talihsizlikler ve maceralarla karşı karşıya geleceklerdir.

The Guardian’ın tüm zamanların en iyi yüz romanı listesinde yer alan, yayımlandığı ilk yirmi yıl içinde, dünya çapında bir milyondan fazla basılmasının yanı sıra sinemaya, radyoya, tiyatroya uyarlanan Bir Kayıkta Üç Kafadar, tekrar tekrar dönüp okumak isteyeceğiniz bir mizah başyapıtı.

 

Bu kitaba ilgi duyanlar için ek öneriler: Jonathan Swift: Gulliver’in Seyahatleri, Oscar Wilde: Yalnız Sıkıcı İnsanlar Kahvaltıda Parıldar, Laurence Sterne: Duygusal Bir Yolculuk, Franz Kafka: Bir Köpeğin Araştırmaları, Roald Dahl: Oswald Amcam

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber