Oynatma Listesi
HABERLER

Biden'ın Putin'e 'katil' sözü! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Putin'e yönelik 'katil' ifadesini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bu ifadeler bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir. Bir devlet başkanının kalkıp Rusya Devlet Başkanı'na böyle bir ifade kullanması kabul edilebilir, yenilir yutulur değildir. Bana kalırsa sayın Putin çok akıllıca, çok şık bir cevap vermiştir' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

BIDEN'IN PUTİN'E 'KATİL' SÖZÜ

Bu ifadeler bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir. Bir devlet başkanının kalkıp Rusya Devlet Başkanı'na böyle bir ifade kullanması kabul edilebilir, yenilir yutulur değildir. Bana kalırsa sayın Putin çok akıllıca, çok şık bir cevap vermiştir.

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

Bildiğiniz gibi AB'nin dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili askıya alması gibi gelişmeler var. Başta Doğu Akdeniz olmak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB ile ilgili olarak gerek gümrük birliği, vize konusu, bunları karşılıklı olarak değerlendirme şansını bulacağız.

 

KİLİS'E DÜŞEN ROKET

Daha önce bir yanlış daha yapıldı, bu rejim tarafından yapılan uygulamalar. Gerekli cevabı verdik, Kilis'e yapılan saldırı kabul edilebilir bir saldırı değil. Bu cevabını yine misliyle vereceğiz.

AK PARTİ KONGRESİ

Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde yaptık, şu anda sloganlarımızdan tutunuz yapacağımız konuşmaya varıncaya kadar hepsi hazırlanıyor. Çarşamba günü yapacağım konuşma 2023'ün bir manifestosu olacaktır. Onu o konuşmada da göreceksiniz.

Çok farklı dönemde kongreleri gerçekleştiriyoruz. O da nedir. Koronavirüs sürecinde yapıyoruz. 2023'e inşallah Cumhur İttifakı olarak çok güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz, hazırlanacağız. 

CUMA NAMAZINI KEREM AYDINLAR CAMİSİ'NDE KILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı için Kısıklı'daki konutundan Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’ne geçti. Vahdettin Köşkü’nün yakınındaki Kerem Aydınlar Camisi’ne gelen Erdoğan, burada cuma namazını kıldı.

Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da eşlik etti. Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, daha sonra Vahdettin Köşkü’ne geçti.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER