Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara seslendi: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine ilişkin memurlara seslenen Erdoğan, "Sakın bu oyunlara gelmeyin, memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbiri kılınıza dokunamaz." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma toplantımızın partimiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Altını çizerek söylüyorum. Biz bugünlere büyük ve güçlü Türkiye sevdasına gönül veren isimsiz kahramanların gayretleriyle geldik. Biz bugünlere gece-gündüz çalışan emektarlarımızla geldik.  Bizim yolumuz Eskişehir'i fetheden büyük komutan 2. Kılıç Arslan'ın yoludur.

 

AK Partili kadrolar olarak uzun ince bu yolda başımız dik alnımız ak şekilde tam 20 yıldır yürüyoruz. İlk günkü heyecanımızla aziz milletimize hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz. Tam 20 yıldır ilk günkü aşk ve heyecanla, kimseyi ayırmadan, hor görmeden, dışlamadan 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalışıyoruz. Ayrımcılık bizde yok. Dün olduğu gibi bugün de huzurun, barışın, kalkınmanın, istikrarın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakı'dır.

Son 19 yılda karşılaştığımız nice badireyi nasıl suhuletle atlattıysak. 2023 limanına da ülkemizi inşallah selametle kavuşturacağız. Türk ekonomisini yatırım, üretim, ihracat ve istihdam sütunları üzerinde yükseltmek için yurt içinde ve dışında gayret gösteriyoruz. Bu amaçla hafta başından itibaren 3 ülkeyi kapsayan 4 günlük bir Afrika gezisi gerçekleştirdik. Angola ziyaretinde farklı alanlarda 7 anlaşmaya imza attık. Togo'da aynı şekilde ülkelerimiz arasındaki iş birliği imkanlarını genişletecek verimli görüşmeler yaptık. Yine Togo'da komşu ülkeleri de oraya davet etmek suretiyle Burnika Faso ile orada görüşme yaptık ve 4 ülke ile Togo'da yaptığımız görüşmeler çok manidardı. Afrika'nın 201 milyonu bulan nüfusu ile Nijerya'da da bir çok alanda önemli kararlar aldık. Buralar daha 15-20 yıl öncesine kadar Türkiye'nin hiç bir varlık göstermediği coğrafyalardı.

"İFTİHAR EDİYORUM"

Bugün kıtanın her yerinde Türk ürünlerini, Türk şirketlerini, yardım elini görmekten bu milletin bir evladı olarak iftihar ediyorum. Bizden önce Afrika'da ülkemizin esamesi bile okunmazken, bugün kıta ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor.

Tabi Türk müteahhitler kıtanın dört bir yanında mega projelere imza atıyor. Afrika çapındaki yatırımlarımızın değeri 6 milyar doları geçiyor. Öyleki bazı ülkeler bizi Türk şirketlerin inşa ettiği yerlerde karşılıyor.

Bu başarı hepimizin ortak başarısıdır. Türkiye'nin sadece Afrika Kıtası'nda değil farklı coğrafyada yazmış olduğu destan hepimizin ortak destanıdır. Ülkemizin ihracat rakamlarını artıracak çabalardan kimse gocunmamalı, herkes bundan gurur duymalıdır.

 

"BUNLAR BİZE İNSANLIK DERSİ VEREMEZ"

Ufku dar olanlar, bizim çok boyutlu dış politikamızı malesef anlayamıyor. Hayatında hiç ticaret yapmamış, ihracat nedir, yatırım nedir, üretim, kalite nedir bilmeyen kıfayetsizler Türkiye'nin Afrika'da ne işi var diyor. Aynı soruyu ülkemizdeki lejyonerleriyle birlikte tescilli sömürgeciler de soruyor. Türkiye'nin daha adil dünya ideali ile verdiği mücadele sömürgeci ve içimizdeki uzantılarını rahatsız ediyor. Katliamcı geçmişleriyle yüzleşmek yerine Türkiye'ye laf atanları muhatap almıyoruz. Siz değil misiniz Cezayer'de 1 milyon insanı katlettiniz. Nijerya'da 1 milyon insanı katlettiniz. Kim bunlar? Fıransa. Bunlar bize insanlık dersi veremez. Bunlar önce insanlığı öğrenmeleri lazım. Nereden, Türkiye'den öğrenmeleri lazım.

İhracatçılarımıza yeni kapılar açıyor, insanlarımızı yeni hizmetlerle tanıştırıyoruz.

"BİZ ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ"

Ana muhalefet CHP Eskişehir'de bunların nesi var. Yaptıkları hangi eser var? Bunlardan bol bol nasihat dinlersiniz. Hep söylüyorum ya Ziya Paşa'nın sözünü; 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Gelirken şehir hastanesinin önünden geçtik. Biz buyuz işte. Devasa Eskişehir Şehir Hastanesi. Hamdolsun. Bunlar tabi ardı ardına devam ediyor.

 

Önümüzdeki 1.5 yılı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Durmak yok, yola devam. Çok çalışacağız. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları kapı kapı dolaşıp çok çalışacağız.

MEMURLARA SESLENDİ: SAKIN HA BU OYUNLARA GELMEYİN!

Sizler de görüyorsunuz. 2023 senesi yaklaştıkça CHP'nin başını çektiği muhalefetin pervasızlığı ve provokasyonları artıyor. Yalan terörü dahil her şeyi deniyorlar. Kadrolu militanlarını öne sürerek yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke etmeye çalıştılar. Memurlara neler dediler? Sen kimsin benim memurumu, öğretmenini, polisimi tehdit ediyorsun? Milletimizin hiçbir kesimi yok ki buradan milletime, memurlarıma sesleniyorum. Sakın ha bunların oyunlarına gelmeyin. Bunların hiçbiri sizin kılınıza dokunamaz. Bunlar sadece şuanda yönetiminde olduğpu belediyelerde işçi kardeşlerimizi atıyorlar. Bunun bedelini de ödeyecekler.

 

Milletimize olan borcumuzu ancak ülkemize daha çok hizmet ederek ödeyebiliriz.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER