Oynatma Listesi
HABERLER

Sanayi Bakanlığı'nda devir teslim

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yeni Bakan Mehmet Kacır, görevi Mustafa Varank'tan devraldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreninin ardından dün yeni kabine belli oldu. Bugün ise devir teslim törenleri gerçekleşiyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, görevi törenle Mustafa Varank'tan devraldı.

Törende konuşan Mustafa Varank, "5 yıllık görevimizin bugün itibarıyla sonuna geldik. Bu bir takım çalışmasıydı. Bir kısmı bizden önceki bakan arkadaşlarımızın başlattığı, bir kısmı da bizim dönemimizde gerçekleşen farklı ilkleri yaşadığımız bir dönem geçirdik. Elimizden gelen gayretle sayın cumhurbaşkanımızın hükümetinde çalışmaya gayret ettik. Bunları kendi başımıza gerçekleştirmedik, bizden önceki arkadaşlarımızın ekibiyle gerçekleştirdiği gibi biz de ekip arkadaşlarımızla bunları gerçekleştirdik. Ben Türkiye'ye hizmet için canla başla çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mutluluğumuz kendi ekibimizden bir arkadaşımızın yola devam edecek olması. İnşallah Fatih bey, aynı hevesle buradaki tecrübelerini bakan koltuğunda devam ettirecek. Ben bu işi layığı ile yapacağına yürekten inanıyorum. Türkiye Yüzyılı'nı inşa ederken bu görevi başarıyla ifa edecektir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önemli görevleri üstlenen bir bakanlık. Umarız ilerleyen zamanlarda bu bakanlığın adını daha da çok duyacağız. Görevde olsak da olmasak da bu bakanlığa elimizden geldiği kadarıyla destek vermeye devam edeceğiz. Tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İyi niyetle de çalışsak eksik ve hatalarımız olabilir. Böyle bir şey olduysa hem arkadaşlarımdan hem de aziz Türk milletinin affına sınıyorum. Tekrar Fatih'i çok tebrik ederek sizleri saygıyla selamlıyorum" dedi.

KACIR: 60 YILLIK RÜYA SİZİN SAYENİZDE OLDU

Yeni Bakan Kacır'ın açıklamaları da şöyle:

Öncelikle Sayın Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Varank'a güzel sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyük işler yapmak nasip olan yöneticilere milletin sevgisini kazanmak nasip olur. Sayın Bakan'ım siz, çabanızla ve Allah'ın izniyle elde edip milletimizin sevgisini ve takdirini kazandınız. Ben tekrar sizinle yol arkadaşı olmaktan duyduğum memnuniyeti söylemek istiyorum. Türkiye'nin otomobili olan 60 yıllık rüya sizin sayenizde oldu. Gökdoğan gibi projeleri sizin sayenizde tamamladık. Organize sanayi ve teknoloji bölgelerimizin sayılarını bu dönemde artırdık. TEKNOFEST'ler bu dönemde gerçekleştirdik. Bunları şunun için saydım: Çıta çok yüksek. Ancak inşallah sizin ve Sayın Erdoğan'ın desteğiyle daha da ileriye götürmeye çalışacağız. Bugüne kadar ekip arkadaşlarıyla kardeşçe bir ortamımız oldu, umarım böylece devam eder. İnşallah Allah bize de sizin gibi bu bayrağı devrederken sizin gibi alnımız açık olur. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER