Sanayi Bakanlığı

Sanayi Bakanlığı

Son dakika Sanayi Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sanayi Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sanayi Bakanlığı haber sayfamızda...

Sanayi Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.583 sanayi bakanligi haberi bulunmuştur.
İBB, havalimanı taksicileri ile entegrasyon uzlaşması sağladı
İBB, havalimanı taksicileri ile entegrasyon uzlaşması sağladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), güzergah kullanım izin belgeleri askıya alınan 397 taksi ile ilgili, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ve İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi temsilcileriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonunda uzlaşı sağlanırken, havalimanında çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.
26.07.2021Gündem
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belirlenen şartları uygulamadığı gerekçesiyle 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı.
23.07.2021Ekonomi
Erdem Bayazıt: Modern şiirin usta şairi
Erdem Bayazıt: Modern şiirin usta şairi'Yedi Güzel Adam'ın usta şairlerinden biri olan Erdem Bayazıt'ın hayatına ve şiirlerine Molatik oluyoruz...
5.07.2021Sanat
Riyaldeki değer kaybı yoksulluğu derinleştirdi
Riyaldeki değer kaybı yoksulluğu derinleştirdiYemen'de yerel para birimi riyalin son dönemde yabancı para birimleri karşısında yaşadığı hızlı ve rekor seviyedeki değer kaybı, uzun yıllardır devam eden iç savaş nedeniyle zaten zor şartlar altında bulunan halka ikinci büyük darbeyi vurdu.
15.06.2021Uzmanpara
Hindistan nefes alacak
Hindistan nefes alacakManisa’daki Bursan firması, Hindistan’daki hastanelerde kullanılmak üzere iki hafta gibi kısa bir sürede yüksek basınca dayanıklı, dikişsiz, çelik oksijen tüpü üretti, uçakla yolladı
31.05.2021Ege
Çin nadir metal üretim kotasını artırdı
Çin nadir metal üretim kotasını artırdıÇin, 2021 yılının ilk yarısı için nadir metal madencilik üretim kotasını, bir önceki yıla göre %27,2 artırdı.
19.02.2021Uzmanpara
Sağlık ve yapay zeka yatırımcıları çekiyor
Sağlık ve yapay zeka yatırımcıları çekiyorPandemi sürecinde yatırım yapılan alanlar da değişti. Sağlıkla ilgili ve virüsle mücadele eden girişimlerin yıldızı parladı. Ayrıca yapay zeka, yazılım, e-ticaret, ödeme sistemleri gibi alanlar da ilgi odağı haline geldi. Bu ilginin gelecek yıl da sürmesi bekleniyor
16.12.2020Ekonomi
Türkiye ile Katar iş dünyası arasında köprü kurulacak
Türkiye ile Katar iş dünyası arasında köprü kurulacakTürkiye ile Katar arasında imzalanan anlaşmalarla iki ülke ticaret hacminin daha da artırılması, üçüncü ülkelerde de iş ortaklıkları için cazip olanakların değerlendirilmesi hedefleniyor.
29.11.2020Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kurulmalı
Kılıçdaroğlu: Esnaf Bakanlığı kurulmalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da esnafla buluştu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye genelinde baktığımızda bir esnaf bakanlığının kesinlikle kurulması lazım" dedi.
28.11.2020Siyaset
Katar ile 10 kritik anlaşma imzalandı
Katar ile 10 kritik anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin huzurunda iki ülke arasında, aralarında Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk hissesi ile Doğuş Grubu’nun İstinye Park hisselerinin devrinin de bulunduğu 10 önemli anlaşma imza atıldı.
27.11.2020Siyaset
Türkiye ve Katar arasında 10 anlaşma imzalandı
Türkiye ve Katar arasında 10 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.
26.11.2020Haberler
Son dakika... Türkiye ve Katar anlaştı! İmzalar atıldı
Son dakika... Türkiye ve Katar anlaştı! İmzalar atıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı. Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının QIA’ya devri için imzalar atıldı.
26.11.2020Siyaset
Vergi affı çıktı mı? 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi!
Vergi affı çıktı mı? 2020 Vergi affı bekleyenlere borç yapılandırma haberi!Vergi borçları olan vatandaşlar son zamanlarda af haberi bekliyordu. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre Vergi borcu yapılandırması yürürlüğe girdi. Vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. Borçların 18 taksitle ödenmesinin önünü açan düzenlemenin tüm detayları haberimizde...
17.11.2020Ekonomi
Yedek parça fiyatları yüzde 30 arttı
Yedek parça fiyatları yüzde 30 arttıTürkiye çapında 680 üyesi olan Tüm Oto Servisleri Federasyonu (TOSEF), sıfır kilometre ve ikinci el araç fiyatlarındaki artışın gündemde olduğu son dönemde, yedek parça ve boya maliyetlerinde de ciddi artışlar yaşandığının altını çizdi.
28.10.2020Sigorta
Cazibesi yatırıma mekan on binlere iş oluyor
Cazibesi yatırıma mekan on binlere iş oluyorBereketli toprakların, ballı kayısıların şehri Malatya son yıllarda sanayi yatırımcısının da gözdesi. Cazibe Merkezleri kapsamına alındığından bu yana özellikle tekstilde marka şehir olma yolunda ilerliyor. MTSO Başkanı Sadıkoğlu, “Program 4 yıl daha uzatılırsa OSB’de 32 yılda sağlanan istihdamı ikiye katlarız” diyor.
Karabağ-İran sınırı Azerbaycan kontrolünde
Karabağ-İran sınırı Azerbaycan kontrolündeCephede ilerleyişini sürdüren Azerbaycan ordusu, 20 köy ve 1 kasabayı daha işgalden kurtardı. Ağbend kasabasının kurtarılmasıyla Karabağ-İran sınırı Azerbaycan kontrolüne geçti. Azerbaycan ordusu stratejik Laçin koridoruna da 10-15 kilometre kadar yaklaştı
23.10.2020Dünya
E-devlet'ten önemli hamle! Devreye alınıyor...
E-devlet'ten önemli hamle! Devreye alınıyor...Yatırımcının işini kolaylaştıran teknolojik hamleler çoğalıyor. Sanayi Bakanlığı, devletin destek, teşvik ve hibelerini internette tek çatıda topladı. Ticaret Bakanlığı ise desteklere kolay ulaşmak için hazırladığı uygulamaya ‘hizmet ihracatı’nı ekledi. E-devlet’te de tüzel kişi araçlarıyla ilgili yenilikler yolda.
21.09.2020Ekonomi
İstanbul'da okullarda 21 Eylül provası
İstanbul'da okullarda 21 Eylül provasıMilli Eğitim Bakanlığının belirlediği 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda' yer alan kriter ve önlemleri yerine getiren Kağıthane Anadolu Lisesine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okulum Temiz" belgesi verildi. 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi provaların yapıldığı okulda, hijyen şartları ve temizlik çalışmaları an be an izlenecek.
20.08.2020Haberler
İstanbul'da okullarda 21 Eylül provası
İstanbul'da okullarda 21 Eylül provasıMilli Eğitim Bakanlığının belirlediği 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda' yer alan kriter ve önlemleri yerine getiren Kağıthane Anadolu Lisesine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okulum Temiz" belgesi verildi. 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi provaların yapıldığı okulda, hijyen şartları ve temizlik çalışmaları an be an izlenecek.
20.08.2020Gündem
Okullarda HES’li denetimler başlıyor
Okullarda HES’li denetimler başlıyorOkulların 21 Eylül’de açılması için çaba gösterdiklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Selçuk, veli, öğrenci ve servis şoförlerine HES’li denetim yapılacağını söyledi.
20.08.2020Gündem
Elektrikli otoya yerli startup dopingi
Elektrikli otoya yerli startup dopingiTürkiye’nin elektrikli otomobili TOGG, oto startup sektörünü de hareketlendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli startup’larla çalışacaklarını vurgulamıştı. TOGG’a destek veren yerli startup’lar arasında CY Vision, home-iX ve Büyütech gibi firmalar var. Ayrıca e-mobilitede gelecek vaat eden pek çok startup yepyeni teknolojiler üzerine çalışıyor.
1.08.2020Ekonomi
Covid-19 aşısı müjdesi Ankara'dan! İlk kez insanlarda denenmeye başlayacak
Covid-19 aşısı müjdesi Ankara'dan! İlk kez insanlarda denenmeye başlayacakTürkiye'de ilk kez bir Kovid-19 aşı adayı, insanlarda denenmeye başlanacak. 10 yıl önce, başka bir proje için geliştirilen yapay akciğer modeli ile azot tankında dondurularak bekletilen akciğere özel bağışıklık hücrelerinin 'uyandırılarak', Kovid aşısı araştırmasında kullanılması, projede hızla yol kat edilmesini sağladı. Böylece, hem ilk sonuçları, hem de etkinliği açısından dünya devlerinin Kovid-19 aşısında elde ettiği başarıya Ankara'da da ulaşıldı. Her şey yolunda giderse yıl sonunda hazır olması hedeflenen yerli Kovid aşısı, burundan uygulanacak ve dünyada ilk kez bir aşının ek içeriğinin belirli bir süreliğine de olsa tedaviyi destekleyici özelliği de olacak.
30.07.2020Haberler
Son dakika! Kovid 19'da aşı müjdesi Ankara'dan geldi
Son dakika! Kovid 19'da aşı müjdesi Ankara'dan geldiTürkiye'de ilk kez bir Kovid-19 aşı adayı, insanlarda denenmeye başlanacak. 10 yıl önce, başka bir proje için geliştirilen yapay akciğer modeli ile azot tankında dondurularak bekletilen akciğere özel bağışıklık hücrelerinin 'uyandırılarak', Kovid aşısı araştırmasında kullanılması, projede hızla yol kat edilmesini sağladı. Böylece, hem ilk sonuçları, hem de etkinliği açısından dünya devlerinin Kovid-19 aşısında elde ettiği başarıya Ankara'da da ulaşıldı. Her şey yolunda giderse yıl sonunda hazır olması hedeflenen yerli Kovid aşısı, burundan uygulanacak ve dünyada ilk kez bir aşının ek içeriğinin belirli bir süreliğine de olsa tedaviyi destekleyici özelliği de olacak.
30.07.2020Gündem
Covid-19 ilacı ve aşısı üreten tesis ilk kez görüntülendi!
Covid-19 ilacı ve aşısı üreten tesis ilk kez görüntülendi!Coronavirüs tedavisinde kullanılan tüm ilaçların üretimi ve aşı çalışmasının sürdürüldüğü tek tesis görüntülendi. Aşının geliştirildiği yüksek biyogüvenlikli BSL 3 laboratuvarında yüzbinlerce doz aşının üretimi sağlanabilecek. Tesis, bu özelliğiyle de ülkemizde tek olma özelliği taşıyor.
28.07.2020Haberler
Kovid 19 için hem ilaç üreten hem aşı geliştiren tek tesis ilk kez görüntüledi!
Kovid 19 için hem ilaç üreten hem aşı geliştiren tek tesis ilk kez görüntüledi!Kovid 19 tedavisinde kullanılan tüm ilaçların üretimi ve aşı çalışmasının tek çatı altında toplandığı Türkiye’deki tek tesis, ilk kez görüntülendi. Aşının geliştirildiği yüksek biyogüvenlikli BSL 3 laboratuvarında yüzbinlerce doz aşının üretimi de sağlanabilecek. Tesis, bu özelliğiyle de ülkemizde tek olma özelliği taşıyor.
28.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ekonomikatarCovid-19koronavirüskorona

Sanayi Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.