Oynatma Listesi
HABERLER

TBMM Başkanı Şentop Azerbaycan'da!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'da.

Şentop'u, Bakü Haydar Aliyev Havalimanı'nda Azerbaycan Milli Meclisi Başkanvekili Ali Hüseyinli, Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve diğer yetkililer karşıladı.

TBMM Başkanı Şentop, havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Bağımsızlık Günü'nü kutladığını belirtti.

Bakü'de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Şentop, şöyle  konuştu:

"TBMM'den kalabalık ve güçlü bir heyetle geldik. Farklı partilerden  arkadaşlarımız var. Biz Türkiye'de de haklı davasında daima Azerbaycan'ın yanında  olduğumuzu, desteklediğimizi, aramızdaki ilişkinin 'tek millet, iki devlet'  mahiyetindeki benzeri olmayan bir ilişki olduğunu hep ifade ettik. Ama bunları  Bakü'de de tekrar ifade edeceğiz. Azerbaycan bayrağının bu topraklarda ilelebet  dalgalanması için daima temennide ve duada bulunuyoruz. Bu sadece benim görüşüm  değil, parlamentomuzun ve Türkiye'deki 83 milyon milletimizin görüşüdür. Temenileri ve duaları daima Azerbaycan ile beraberdir."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER