Oynatma Listesi
HABERLER

Toplantıya damga vuran an! Mesut Özil sorusu...

Gelen son dakika haberine göre; Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas Ankara'ya resmi ziyarette bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşıyla basın açıklaması yaptı. Bakan Çavuşoğlu, 'Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz. Vize serbestisi hayata geçebilir, bu bir sözdür' ifadelerine yer verdi. Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferiyle ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, 'Onun da benim de çocukluk takımımız. Büyük mutluluk duyuyorum. Türk futbolunun gelişmesine katkı sağlayacaktır. Umarım yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine de itiraz etmezsiniz' dedi.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle;

Artan ırkçılık Türk toplumunu olumsuz etkiliyor.

Eğitimde iş birliği anlaşmasını müzakere ediyoruz.

Önümüzdeki süreçte Almanya'yla ikili diyalog mekanizmalarımızı canlandırma konusunda mutabık kaldık.

AB ile ilişkilerde son dönemde olumlu atmosfer var. Avrupa'dan da olumlu adımların gelmesi sayesinde (AB'yle ilişkilerde) daha pozitif atmosfer içindeyiz

Vize serbestisi hayata geçebilir, bu bir sözdür.

Alman Bakan Mass'ın açıklamaları şöyle;

Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin derinleşmesini arzu ediyorum.

 

Yunanistan'la istikşafi görüşmeler 25 Ocak'ta.

(Atina ile görüşmeler)

Bakan Çavuşoğlu: Bütün konuları Yunanistan ile konuşmaya hazırız. 

Yunanistan Navtex ilan edip sonra bir şey yapmıyor.

(Yunanistan Başpiskoposunun İslam hakkındaki skandal sözleri)

Alman Bakan Maas: Bize göre din özgürlüğü çok önemli. 

Bakan Çavuşoğlu: İlk defa bir din adamının böyle bir şey söylediğini gördük. Hayret etti gerçekten.

(Rusya'da gözaltına alınan muhalif)

Alman Bakan Maas: Navalniy'ın hemen serbest bırakılması gerekir

(Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferi)

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın düzenlediği ortak basın toplantısında, bir gazetecinin Almanya'da doğup büyüyen ve Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil sorusuna verilen cevaplar dikkat çekti.

"TÜRKİYE'DE BAŞARILI OLMASINI DİLİYORUM"

Alman Bakan Maas, Özil hakkındaki soruya şu sözlerle yanıt verdi: "Bu aşı konusundan daha hassas bir konu yanıt vermek açısından. Ben biliyorum ki Türkiye'deki insanlar çok duygusal taraftarlar. Mesut Özil gerçekten Alman futbolu ve milli takımı açısından çok büyük başarılara imza attı. Şimdi Türkiye'de oynayacağı zaman başarılı olmasını arzu ediyorum. Tabi İstanbul'da mutlu olmasını ümit ediyorum. Fenerbahçe formasıyla çocukluk fotoğrafları olduğunu söyledi bana Mevlüt. Bu nedenle ona en iyi dileklerimi sunmak istiyorum.

"HEPİMİZİ HEYECANLANDIRDI"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ise Mesut gibi kendisinin de Fenerbahçeli olduğunu söyleyerek, "Ben golf oynasam da futbol da oynarım. Mesut Özil gibi dünya starının Türkiye'ye gelmesi hepimizi heyecanlandırdı. Anladık ki bir rüyası gerçekleşiyor. Mesut Özil, Alman Futbol Milli Takımı'na da büyük katkılar sağladı, dünyanın en iyi takımlarında oynadı. Ben de doğuştan Fenerbahçeliyim. Tabi şu anda Antalyasporumuz ve Alanyasporumuz var. Mesut'un da bizim de çocukluk takımı. Fenerbahçe'ye geldiği için de şahsen ayrıca mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.Çavuşoğlu ayrıca Mesut'un daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi ve fotoğraf paylaşması nedeniyle Almanya'da tepki görmesine atıfta bulunarak, "Umarım yine engel olmak istemezsiniz" dedi.

 Çavuşoğlu ayrıca Mesut'un daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi ve fotoğraf paylaşması nedeniyle Almanya'da tepki görmesine atıfta bulunarak, "Umarım yine engel olmak istemezsiniz" dedi.

 

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE FOTOĞRAF PAYLAŞMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Daha önce Alman Milli Futbol takımı için forma giyen Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Londra'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşması, Alman siyasilerden tepki görmüştü. Futbolcuların Erdoğan ile birlikte poz vererek, "Cumhurbaşkanımız" ifadesini kullanmaları tüm partilerden sert eleştiri almalarına yol açmıştı. Hatta Sağ popülist Almanya için Alternatif Partisi iki futbolcunun Dünya Futbol Şampiyonası'na götürülmemesini talep etmişti.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER