Soru

Soru

Son dakika soru haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan soru gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan soru haber sayfamızda...

Soru

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56.708 soru haberi bulunmuştur.
Son Dakika Haberleri: Tam kapanma uzayacak mı? Bakan resmen duyurdu...
Son Dakika Haberleri: Tam kapanma uzayacak mı? Bakan resmen duyurdu...Gelen son dakika haberine göre, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar devam edecek "tam kapanma" sürecinde yeni bir açıklama yapıldı. Tam kapanma 19 Mayıs'a kadar uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu merak edilen soruya canlı yayında açıklık getirdi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...
7.05.2021Gündem
Meyve Şekeri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'meyve Şekeri' Yanıtları
Meyve Şekeri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'meyve Şekeri' YanıtlarıBulmacalar, bilgiye dayalı gazete ve dergi oyunlarıdır. Özellikle gazete yanlarında bulmaca ekleri verilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber bulmacalarda elektronik ortamda çözülebilmektedir. Bulmacalarda çıkan bazı sorular ise oldukça zorlayıcıdır. Meyve şekeri de bulmacalarda çıkan zor sorulardan bir tanesidir. Peki bulmacada çıkan meyve şekerinin cevabı nedir? Cevabı kaç harflidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.05.2021Eğitim
Mızrap Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mızrap' Yanıtları
Mızrap Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mızrap' YanıtlarıBulmacalarda soru olarak sorulan kelimelerin eş anlamlısı veya anlattığı şey sorulmaktadır. Bulmacalar kelime haznesini geliştirmek için çözülmelidir. Bazı kelimelerin birçok eş anlamlısı bulunabilmektedir. Bulmacalarda sıklıkla mızrap kelimesi sorulmaktadır. Mızrap bulmacasının cevabı nedir? Mızrap bulmacasının kaç farklı cevabı vardır? Mızrap bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için mızrap bulmacasının cevaplarını derledik.
7.05.2021Eğitim
Öküz Yemliği Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'öküz Yemliği' Yanıtları
Öküz Yemliği Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'öküz Yemliği' YanıtlarıBulmaca çözmek herkesin yapabileceği bir aktivite olduğu gibi soruların zorluğuna göre çözebilen kişi sayısı da değişmektedir. Bulmaca çözmek aslında bir kaç soru cevaplayıp bırakmak değil tüm kutucuklar dolana kadar devam etmektir. Bunun için de bilinmeyen sorular araştırılmalıdır. Karşınıza öküz yemliği nedir? Sorusuna dair tüm detayları derledik.
7.05.2021Eğitim
'Kral Sarayı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kral Sarayı' Yanıtları
'Kral Sarayı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kral Sarayı' YanıtlarıBulmacalarda çoğunlukla bilinmeyen kelimeler çıkabilmektedir. Bu terimlerin tek bir anlamı olabileceği gibi birden fazla anlamı da olabilir. Kral Sarayı terimi de bunlardan bir tanesidir. Kral Sarayı bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada Kral Sarayı yanıtları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
6.05.2021Eğitim
'Korna' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Korna' Yanıtları
'Korna' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Korna' YanıtlarıSosyalleşme araçlarından biri de bulmacalardır. Bulmacalar, eğlence ve öğrenme araçlarıdır. Günümüzde teknoloji ile beraber elektronik bulmacalarda artık ilgi görmeye başlamıştır. Hatta bulmacalar aracılığı ile iletişim de kurulabilmektedir. Bulmaca sorularından biri kornanın bulmacada ne demek olduğudur. Peki bulmaca korna ne demektir? Kaç harfi cevabı vardır? İşte tüm bu soruların yanıtlarını derledik.
6.05.2021Eğitim
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2021 - Instagram hesabı nasıl silinir? Telefondan kalıcı, geçici silme linkleri
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2021 - Instagram hesabı nasıl silinir? Telefondan kalıcı, geçici silme linkleriInstagram kullanıcı sayısı her yıl belli bir oranda artarken bazı kullanıcılar ise dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşma uygulamasından ayrılmak istiyor. Değişik nedenlerle hesaplarını kapatmak isteyen kullanıcılar, İnstagram hesap silme nasıl yapılır? diye soruyor. Bir başka yöneltilen soru ise Instagram kapatma nasıl yapılır? şeklinde...
6.05.2021Gündem
'Kopça' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kopça' Yanıtları
'Kopça' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kopça' YanıtlarıBulmacalarda birçok soru sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların genellikle eş anlamlısı veya çağrıştırdığı şeyler sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların birden fazla cevabı olabilmektedir. Kopça bulmacası da bunlardan bir tanesidir. Kopça bulmacasının cevabı nedir? Kopça bulmacasının kaç cevabı vardır? Kopça bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için kopça bulmacasının bütün cevaplarını derledik.
6.05.2021Eğitim
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu herkesin merak ettiği 'tam kapanma uzatılacak mı?' sorusuna da açıklık getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili Soylu, "Bu görüntüleri düşündükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Böyle bir görüntü olamaz." derken, soruşturmanın söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Soylu, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'Belki de Türkiye tarihinde ilk kez 200 milyar doları yakalayacağız.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi. Elvan '128 milyar' polemiğine açıklık getirerek Merkez Bankası Kanunu'ndan örnekler verdi. Kripto paralar için yapılan düzenlemelere değinen Elvan, "MASAK'ın denetleme yapma yetkisi yoktu. MASAK'a bu yetkiyi verdik." dedi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Mısır' açıklaması: Görüşmeler devam edecek
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Mısır' açıklaması: Görüşmeler devam edecekGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin olumlu havada geçtiğini ve kendisinin Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile daha önce de çeşitli vesilelerle temasta olduğunu vurgulayarak, "Önümüzdeki süreçte ilişkileri normalleştirmek için atılabilecek adımlar konusunda görüşmeler devam edecektir." dedi.
6.05.2021Siyaset
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Bayramda seyahat yasağı var mı,?
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Bayramda seyahat yasağı var mı,?Ramazan Bayramı yaklaşıyor. 9 günlük tatil için geri sayım başlarken yurttaşlar birtakım sorulara cevap arıyor. Tatilde köyüne, yazlığına gitmek isteyenler "Bayramda seyahat yasağı var mı, izin belgesi nasıl ve nereden alınır?" sorusuna cevap aranıyor.
6.05.2021Gündem
'Kasımpatı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'kasımpatı' Yanıtları
'Kasımpatı' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'kasımpatı' YanıtlarıÇengel ve kare bulmacalar, bulmaca sevenlerin vazgeçmeden çözmeyi sevdiği bulmacalar arasında sayılmaktadır. Bu bulmacaları çözer iken bir takım soruların karşılıkları bulunamamakta ya da kafa karıştırmaktadır. Bu tür kelimelerden bir tanesi de kasımpatı kelimesidir. Peki, kasımpatı kelimesi ne demektir? Kaç tane karşılığı bulunmaktadır? Bu karşılıklar kaç harften oluşmaktadır? İşte, bulmacalarda kasımpatı kelimesinin karşılıkları ve harf sayıları.
6.05.2021Eğitim
Son dakika... 1 hafta daha tam kapanma olacak mı? Fuat Oktay açıkladı
Son dakika... 1 hafta daha tam kapanma olacak mı? Fuat Oktay açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tam kapanmanın 1 hafta daha uzatılacağı iddiaları üzerine, 'Verileri görürüz değerlendiririz ama şu anda bir uzatma gündemimizde yok.' dedi.
6.05.2021Siyaset
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset
YDS açıklandı mı? 2021 YDS sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?
YDS açıklandı mı? 2021 YDS sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçları ile ilgili son dakika gelişmeleri takip ediliyor. Binlerce aday, akademik kariyer hayali ile YDS sınavına katıldı. 2021 YDS 18 Nisan da geçekleştirilmişti. Şimdi gündemdeki soru ise ''YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?'' oldu.
6.05.2021Gündem
Son dakika: Tam kapanma uyarısı! Dikkat: Artık baş edilmez duruma gelecek
Son dakika: Tam kapanma uyarısı! Dikkat: Artık baş edilmez duruma gelecekGelen son dakika haberine göre; Türkiye'de son 24 saatte 229 bin 491 Kovid-19 testi yapıldı, 26 bin 476 kişinin testi pozitif çıktı, 356 kişi yaşamını yitirdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Koca kritik mesajlar verdi. Öte yandan uzmanlardan tam kapanma uyarısı geldi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
ALES sonuçları için geri sayım... ÖSYM ALES sonuçlarını o tarihte açıklayacak!
ALES sonuçları için geri sayım... ÖSYM ALES sonuçlarını o tarihte açıklayacak!ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2 Mayıs tarihinde gerçekleşen ALES'in soruları ve cevapları geçtiğimiz günlerde ÖSYM resmi sitesinde erişime açıldı. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 ALES/1 için belirlenen sonuç tarihi.
6.05.2021Gündem
Son dakika haber: Emeklilerin beklediği gün! Bayram ikramiyesi ve maaş...
Son dakika haber: Emeklilerin beklediği gün! Bayram ikramiyesi ve maaş...Son dakika gelen habere göre emeklilerin heyecanla beklediği bayram ikramiyeleri bugün ödenmeye başlıyor. Okuyuculardan günlerdir bayram ikramiyeleri ile ilgili çokça soru geliyor. Kimileri, ikramiye alıp alamayacağını merak ediyor, kimileri özellikle de ölüm aylığı alanlar, alacağı ikramiye tutarını, kimileri de ikramiyenin yatırılacağı tarihi soruyor. Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylı bir genelge yayımladı. Buna göre de bu bayramda 12.7 milyon emekli ve hak sahiplerine toplam 12.3 milyar lira ikramiye ödenecek. Peki, kimler ikramiye alabilecek? İşte emekli ikramiyesi hakkında son dakika bilgiler...
6.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Fahrettin Koca 'nüfusun 3 katı' diyerek müjdeyi verdi
Son dakika haberi: Bakan Fahrettin Koca 'nüfusun 3 katı' diyerek müjdeyi verdiGelen son dakika haberine göre, Bilim Kurulu tam kapanma dönemi ile birlikte vaka sayılarındaki değişim, aşı tedariki konu başlıkları ile bir araya geldi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Koca, "Vaka sayılarında önemli derecede düşüş yaşadık. Şu günlerde ağır hasta ve vefat sayılarında tedbirlerin etkisini göstereceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı. Koca aşı tedariki ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Yıldırım Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'yıldırım' Yanıtları
Yıldırım Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'yıldırım' YanıtlarıBulmacalarda birbirinden farklı sorular sorulmaktadır. Çengel ve kare bulmacalarda sorulan soruların çoğunluğu soru da verilen kelimenin anlamını veya eş anlamlısını istemektedir. Bulmaca çözmek boş zamanları doldurmak için güzel bir aktivite olsa da insanın bilgisini de arttırmaktadır. Yıldırım sorusu bulmacalarda sıklıkla sorulmaktadır. Yıldırım bulmacasının cevabı nedir? Yıldırım bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için yıldırım bulmacasının cevaplarını derledik.
6.05.2021Eğitim
Üst Deri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'üst Deri' Yanıtları
Üst Deri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'üst Deri' YanıtlarıBulmacalarda güncel sorular ile karşılaşılabilirken, genel kültür ve genel yetenek soruları ile de karşılaşmak mümkündür. Hatta bazen bulmacalarda bilimsel ifadeler ile başka dilde geçen karşılıklarda sorulabilmektedir. Bu manada bu kriterler bulmacanın seviyesini ve kalitesini belirlemektedir. Peki biyoloji biliminin konusu olan ve aynı zamanda bulmacalarda sorulan üst deri ifadesine hangi cevabın verilmesi gerekmektedir? İşte, üst deri hakkında verilmesi gereken bulmaca cevabı.
6.05.2021Eğitim
Üflemeli Bir Çalgı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'üflemeli Bir Çalgı' Yanıtları
Üflemeli Bir Çalgı Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'üflemeli Bir Çalgı' YanıtlarıBulmacalarda farklı çeşitte birçok soru sorulmaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların bazen birden fazla cevabı bulunabilmektedir. Bulmacada sorulan soruların hepsinin cevabını bilmek oldukça zordur bu nedenle sözlüklerden veya internetten yardım alınır. Çengel ve kare bulmacalarda üflemeli bir çalgı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Üflemeli bir çalgı sorusunun cevabı nedir? Sizler için üflemeli bir çalgı bulmacasının cevaplarını derledik.
6.05.2021Eğitim
Tekin Olmayan Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'tekin Olmayan' Yanıtları
Tekin Olmayan Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'tekin Olmayan' YanıtlarıBulmaca çözenler için geçirilen zaman oldukça değerlidir. Bu değerli zamanı geçirirken birçok yeni kelime öğrenmiş olacaksınız. Bu yüzden gün içerisinde boşluk buldukça bulmaca çözebilirsiniz. Birçok soru ise bulmacada sıklıkla sorulmaktadır. Sizler için 'Tekin Olmayan' bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada 'Tekin Olmayan' yanıtları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.
5.05.2021Eğitim
'Hıristiyan' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Hıristiyan' Yanıtları
'Hıristiyan' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Hıristiyan' YanıtlarıBulmaca, çocuk yaşlı demeden her yaştan insanın hem kelime haznesini geliştirmek hem de eğlenmek için çözdükleri bir oyundur. Farklı şekillerde olabilen bulmacalarda pek çok soru bulunur. Bulmacada en çok karşılaşılan kelimelerden birisi de Hristiyan kelimesidir. Peki Hristiyan kelimesinin bulmacadaki cevabı nedir? Harf har bulmacada Hristiyan kelimesinin yanıtları nelerdir? İşte bulmacada çıkan Hristiyan kelimesinin anlamları.
5.05.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberson dakika haberlerkoronavirüsnedirbulmaca

Soru ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.