Oynatma Listesi
HABERLER

Yaban hayatı fotokapanlarla görüntülendi

Spil Dağı Milli Parkı'ndaki ormanlık alanda yaşayan kurt, domuz, tilki, yılkı atı ve tavşan birçok hayvan, kurulan fotokapanlar tarafından görüntülendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü'nün yaban hayatını izlemek için Spil Dağı Milli Parkı'nda çeşitli bölgelere yerleştirdiği fotokapanlar, hem yaban hayatını izliyor hem de kaçak avcılıkla mücadele de etkili oluyor. Gündüz ve gece boyunca kayıtta olan fotokapanlara kurt, domuz, tilki, at ve tavşanların doğal yaşamları görüntülendi.
ZİYARETÇİLERE UYARIDA BULUNDU
Yaban hayatının korunması noktasında ziyaretçilere uyarıda bulunan Manisa Spil Dağı Milli Park Müdürü Halil Ernalçacı, "Spil Dağı Milli Parkı, hayvan ve bitki çeşitliliği bakımından bölgenin en zengin türlerini barındırdığı korunan bir alan. Gelişen teknolojiyle birlikte bu türlerimizi daha iyi muhafazasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlıyoruz. Bu çeşitlik bizlerle yaşadığı gibi bizden sonrakilerle de yaşayacaktır. Ziyaretçilerimizden en büyük beklentimiz, yürüyüş yolları dışında orman içlerine girmemelerini istiyoruz. 365 gün boyunca üreme halinde olan bu hayvanlar, insan kokusuyla temas ettikleri zaman hem üremelerini yerine getiremiyor hem de milli parkı terk ederek, göç ediyorlar. Özellikle var olan kuş çeşitliliğimiz azalmaktadır. Spil Dağı Milli Parkı'mız, dron ve fotokapanlar ile takip edilmekte. Amacımız fotokapanlara yansıyan bu güzelliği, bizden sonraki kuşaklar içinde yaşatmak. Hep beraber bu alanlarımızı korumalıyız" diye konuştu.  

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER