Yaban Hayatı

Yaban Hayatı

Son dakika yaban hayatı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yaban hayatı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yaban hayatı haber sayfamızda...

Yaban Hayatı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.109 yaban hayati haberi bulunmuştur.
Burdur'da göçmen kuşların uğrak noktası Karataş Gölü kurudu
Burdur'da göçmen kuşların uğrak noktası Karataş Gölü kuruduBurdur'un Karamanlı ilçesinde bulunan ve Göller Yöresi'nin önemli sulak alanlarından biri olan Karataş Gölü, kurudu. Suların çekilmesiyle gölün ortasında kalan birkaç tekne, kuraklığın boyutunu gözler önüne seriyor.
19.09.2021Haberler
Ormanı yakarken yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktı
Ormanı yakarken yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktıAntalya'nın Manavgat ilçesinde, çevresinde 5 yıldızlı otellerin bulunduğu Sorgun ormanında 3 yeri ateşe veren, 4'üncüyü yaktığı sırada yakalanan Semih Kuloğlu (31), kasten orman yakmak suçundan tutuklandı. Kuloğlu, evi yandığı halde yardım alamadığını öne sürerek dikkat çekmek amacıyla yangını çıkardığını söylediği öğrenildi.
19.09.2021Haberler
Ormanı yakarken yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktı
Ormanı yakarken yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktıAntalya'nın Manavgat ilçesinde, çevresinde 5 yıldızlı otellerin bulunduğu Sorgun ormanında 3 yeri ateşe veren, 4'üncüyü yaktığı sırada yakalanan Semih Kuloğlu (31), kasten orman yakmak suçundan tutuklandı. Kuloğlu, evi yandığı halde yardım alamadığını öne sürerek dikkat çekmek amacıyla yangını çıkardığını söylediği öğrenildi.
19.09.2021Gündem
Son dakika: Manavgat'ta ormanı yakmaya çalışıyordu! Böyle yakalandı
Son dakika: Manavgat'ta ormanı yakmaya çalışıyordu! Böyle yakalandıGelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Manavgat ilçesinde, çevresinde 5 yıldızlı otellerin bulunduğu Sorgun ormanında 3 yeri ateşe verip, 4'üncü yeri de yakmaya çalıştığı sırada orman görevlileri ve jandarma tarafından yakalanan S.K. gözaltına alındı. Çevredekiler, S.K.'nin elinde içki şişeleriyle sürekli ormanlık alanda dolaştığını söyledi.
18.09.2021Gündem
Karşılaştığı timsahı kürekle iterek kurtulmaya çabaladı
Karşılaştığı timsahı kürekle iterek kurtulmaya çabaladıABD'nin Florida eyaletinde Vicki Reamy Baker, geçen hafta kürek sörfü yaparken bir timsah tarafından takip edilmeye başlandı.
14.09.2021Dünya
İskenderun Körfezi tehlike altında!
İskenderun Körfezi tehlike altında!İki hafta önce Suriye’den Akdeniz’e boşalan 15 bin ton petrolün Türkiye kıyılarında 43 kilometrelik alana yayıldığı belirtildi. WWF Akdeniz, kirliliğin deniz kaplumbağaları, yunus, balina ve kıkırdaklı balıkları tehdit ettiğini açıkladı.
14.09.2021Gündem
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldü
Son dakika... Tunceli'deki 5 yangından 4'ü söndürüldüGelen bir son dakika haberine göre, Tuncel’de 5 bölgede çıkan yangından Hozat, Milli Park, Aktuluk ve Roj Deresi olmak üzere 4 noktadaki yangının söndürüldüğü ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Pülümür Balpayam bölgesinde ise yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
2.09.2021Gündem
Bu fotoğraf gerçek! Apartman dairesinde bulundu, 11 aylık...
Bu fotoğraf gerçek! Apartman dairesinde bulundu, 11 aylık...ABD'de bir apartmanda beslenen pumayı yetkililer koruma altına aldı.
1.09.2021Dünya
Baş döndürücü... Karşınızda dünyanın en güzel sivrisineği!
Baş döndürücü... Karşınızda dünyanın en güzel sivrisineği!Onları gördüğümüz anda tereddüt etmeden öldürüyoruz. Ancak bu sivrisineğin güzelliğine hayran olmamak mümkün değil. Yılın Yaban Hayatı Fotoğrafçısı yarışmasının en çok ilgi gören fotoğrafı Kanada'dan Gil Wizen'in çektiği sivrisinek fotoğrafı oldu.
1.09.2021Dünya
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklama
Son dakika... Bingöl ve Tunceli'deki yangınlarla ilgili OGM'den açıklamaOrman Genel Müdürlüğü, Bingöl ve Tunceli'deki örtü yangını ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Orman yangınlarına karadan ve karadan müdahalelerimiz devam ediyor." denildi ve müdahale ekipmanı sayılarına yer verildi. Tunceli / Munzur Milli Parkı; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 5 iş makinesi. Bingöl / Yayladere – Sarıtosun; 2 helikopter, 5 arazöz, 4 ilk müdahale aracı, 2 iş makinesi görevlendirildiğini belirtti.
1.09.2021Gündem
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı
Hızlı tren hattının Çerkezköy-Kapıkule etabında çalışmaların yüzde 47'si tamamlandıTürkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmaların yüzde 47'si tamamlandı.
31.08.2021Ekonomi
Çim biçme makinesiyle timsahı parçalamaya çalıştı
Çim biçme makinesiyle timsahı parçalamaya çalıştıTimsahı katletmek ile suçlanan adamın videosu kısa sürede yayıldı. Cani adam devasa çim biçme makinesi ile gözüne kestirdiği timsahı ve yumurtalarını kasıtlı olarak parçalamaya çalıştı.
29.08.2021Haberler
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertte
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertteTrabzon'un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.
27.08.2021Gündem
Alkollü fil kullanmak yasaklandı! Evcil filler günde 2 buçuk saat...
Alkollü fil kullanmak yasaklandı! Evcil filler günde 2 buçuk saat...Sri Lanka'da "alkollü fil kullanma" yasağı getirildi. Yeni çıkarılan hayvanları koruma kanunu kapsamında her fil için üzerinde hayvanın DNA kaydını içeren fotoğraflı biyometrik kimlik çıkarılmasını da zorunlu kılındı.
23.08.2021Dünya
Muğla'da yangın sonrası ilk filizler çıktı
Muğla'da yangın sonrası ilk filizler çıktıTürkiye'de en büyük orman yangınlarının yaşandığı Antalya ve Muğla'da, toplamda 124 bin hektarlık ormanın küle döndüğü belirtildi. Manavgat'taki yangın alanında olduğu gibi Muğla'da da yanmış alanlarda doğanın kendini yenilediğinin ilk işareti olarak hayıt çiçekleri ve sandallar filizlenmeye başladı.
22.08.2021Gündem
Yanan ormanda ilk bitkiler filizlendi
Yanan ormanda ilk bitkiler filizlendiTürkiye'de en büyük orman yangınlarının yaşandığı Antalya ve Muğla'da, toplamda 124 bin hektarlık ormanın küle döndüğü belirtildi. Manavgat'taki yangın alanında olduğu gibi Muğla'da da yanmış alanlarda doğanın kendini yenilediğinin ilk işareti olarak hayıt çiçekleri ve sandallar filizlenmeye başladı.
22.08.2021Gündem
İşkence edildi! Pembeye boyanmış şekilde bulundu
İşkence edildi! Pembeye boyanmış şekilde bulunduPembeye boyanmış ve işkence edilmiş şekilde bulundu, hayvan hakları savunucuları harekete geçti. Kısa süre içinde bunu yapan kişilerin bulunması için 2 bin dolarlık bir teklif bile yapıldı.
19.08.2021Dünya
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'deRize'de meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle bölgede ihtiyaç duyulan yapılaşmanın ivedilikle gerçekleştirilmesi amacıyla bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
19.08.2021Siyaset
Sel bölgeleri için acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Sel bölgeleri için acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deRize'nin merkez ilçesi ve Çayeli ilçesinde bulunan bazı alanlar, meydana gelen sel ve heyelan afetleri nedeniyle ihtiyaç duyulan yapılaşmanın yapılması için acele kamulaştırıldı.
18.08.2021Gündem
Hiç görülmemiş birlik-beraberlik
Hiç görülmemiş birlik-beraberlikBelediye Başkanı Ahmet Aras, yangınlar sırasında eşi benzeri görülmemiş seferberliğin yaşandığını belirtti, “Alınacak önlemlerle olumsuz sonuçları en aza indirgemeliyiz” dedi
18.08.2021Gündem
Nesli tehdit altındaki "karakulak" ölü bulundu
Nesli tehdit altındaki "karakulak" ölü bulunduMuğla'da orman yangınları sonrası bölgeden ayrılıp yeni yaşam alanı aradığı belirtilen nesli tehlike altındaki karakulak, karayolundan geçerken araç çarpması sonucu öldü. Türkiye'de sadece 2 bin karakulak kaldığını belirten yaban hayatı uzmanı Dr. Yasin İlemin, karakulak ölümünü yangının yaban hayatı üzerine dolaylı etkisinin ilk örneği olarak gösterdi.
17.08.2021Gündem
Bu halde karaya vurdu! Görenler şoka girdi...
Bu halde karaya vurdu! Görenler şoka girdi...Birleşik Krallık'ta (BK) bir kumsala vuran ölü denizanası, uzmanları şaşırttı. Bir doğa fotoğrafçısının görüntülediği yarı saydam canlının içinde bütün halde bir balık yer alıyordu.
16.08.2021Dünya
Bakan Pakdemirli: 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğiz
Bakan Pakdemirli: 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yanan orman alanlarının ağaçlandırma dışında başka hiçbir amaçla kullanılmayacağını belirterek, “Geleceğe Nefes Kampanyası ile her vatandaşımız için 3 fidan olacak şekilde toplam 252 milyon fidanı yıl bitmeden dikeceğiz." ifadesini kullandı.
13.08.2021Gündem
20 bine kadar geriledi! Nüfusu tehlike altında
20 bine kadar geriledi! Nüfusu tehlike altındaAfrika'daki vahşi aslanların nesillerinin doğal yaşam alanı kaybı ve avlanmadan ötürü hızla tükenmekte olduğu bildirildi.
10.08.2021Dünya
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi
Tunceli'de 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendiTunceli Munzur Vadisi Milli Parkı'nda, genelde geceleri ortaya çıktığı ve görülmesi zor olduğu için halk arasında 'ormanın hayaleti' olarak bilinen vaşak görüntülendi.
10.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

orman yangınıyangınantalyatuncelitimsah

Yaban Hayatı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.