Geri Dön
OtomobilBody Kit Nedir, Ne İşe Yarar? Otomobillerde Body Kit Nasıl Durur?

Body Kit Nedir, Ne İşe Yarar? Otomobillerde Body Kit Nasıl Durur?

Otomobillerin gerek görünümü gerekse de performansları için birçok değişiklikler yapılmaktadır. Dış aksamlarına bazı parçalar takılmaktadır. Bu parçalardan bir tanesi de body kittir. Araçların aerodinamik yapısı ile alakası olduğu bilinen bu parça tam olarak ne işe yaramaktadır? Araçlara ne tip bir görünüm kazandırmaktadır? Aracın sürüş performansını ne derecede etkilemektedir? İşte, body kit ve araçlar için faydaları.

Body Kit Nedir, Ne İşe Yarar? Otomobillerde Body Kit Nasıl Durur?


Body kir araçlara modifiye yapmak için kullanılan en favori parçalardan bir tanesidir. Bu parçalar görselliğe hitap ederken aynı zamanda aracın aerodinamik yapısına katkı sağlamaktadır. Ancak performans olarak pek bir katkısının olduğu söylenemez.

Body Kit Nedir, Ne İşe Yarar?

Body kit araca modifiye görüntüsü katarken aynı zamanda aerodinamik yapısını kuvvetlendirir. Özellikle modifiyeye tutkusu olan sürücülerin vazgeçilmezidir. Ön ve arka tamponlar ile yan kanatlarda uygulanır. Body kit araca ayrı bir görsellikte katmaktadır. Asıl amacı rüzgara karakteristik değiştirme açısı uygulamaktır.

Otomobillerde body kit nasıl durur?

Body kit parçaları hafif ile ağır uygulamalar olmak üzere iki çeşit uygulanır. Hazır kalıplı projelerin uygulandığı donanım hafif uygulamalara örnektir. Ağır uygulamalar ise daha çok bilgisayar destekli yapılan projelerdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler