Geri Dön
Siyaset‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’

‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin asgari ücret önerisini de net 4 bin lira olarak açıkladı. Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında özetle şunları söyledi:

‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’

 

ŞEMSİYE, YAĞMUR ÖRNEĞİ: Ekonomimizin, Sayın Erdoğan ile imtihanı, geçtiğimiz hafta da, hız kesmeden devam etti. Bir arkadaşımız, bu cahilliği anlatmak için, çok yerinde bir benzetme yapmış. Diyor ki; 'Şemsiye sebep, yağmur neticedir. Şemsiyeyi açarsan, yağmur yağar. Şemsiyeyi kapatırsan, yağmur durur.' İşte size, Erdoğan'ın olağanüstü mantık örgüsü. Dünyada bu, 'sözüm ona teoriyi' iddia eden, tek bir ekonomist yok. Hatta ilginçtir; bu tezin yanlış olduğunu anlatan da bir makale yok. Yani; bilimsel olarak incelemeye, gerek bile duymamışlar. Düşünün; dünyada, 'düz dünya' teorisini bile, ciddiye alıp tartışanlar var, ama Erdoğan'ın 'düz ekonomi' tezini tartışan, bir kişi bile yok. Hani teslim olmayız dediğin, o güçler var ya; Türkiye'nin her yerinde, ucuza arsa kapatıyor, 3 kuruşa fabrika satın alıyor,

ENFLASYON YÜZDE 50: Milletin enflasyonunu yüzde 50,76 olarak hesapladık. Önümüzdeki günlerde, TÜİK'in yıllık enflasyon hesabını göreceğiz. 2022 yılı için açıklanacak, maaş zamları da, bu hesaba göre yapılacak. Biliyoruz ki, Tayyip Bey'i Üzmeyen İstatistikler Kurumu, yani TÜİK; sarayı memnun etmek için, her zamanki gibi, elinden geleni ardına koymayacak... Bizim asgari ücret önerimiz; brüt ücretin yüzde 22 artırılıp, 4 bin 360 liraya çıkartıldıktan sonra, çalışanlarımıza, devlet tarafından, 555 lira ek bir ödeme yapılarak, ellerine geçen net ücretin, 4 bin lira olmasıdır.

YAVAŞ'IN ARKASINDA BİZ VARIZ: Millete düşman iktidarın küçük ortağı, işi gücü bırakıp, vatandaşa hakkıyla hizmet edenlerle uğraşıyor. Bahçeli, (Mansur) Yavaş'ı tehdit etti. Neymiş; bundan sonra Mansur Bey, bu arkadaşların nefesini, ensesinde hissedecekmiş… Yok öyle yağma, Sayın Bahçeli. Yavaş'ın arkasında biz varız, Ankaralılar var. Yalana, talana, yoksulluğa, ses çıkarmayacaksın; sonra da çıkıp, tek derdi Ankara'ya hizmet olan, belediye başkanımızı tehdit edeceksin. Milletimiz sizden, zamlara, işsizliğe, yoksulluğa, pahalılığa, çare bekliyor; siz ise, utanmadan salon basma peşindesiniz.

Merkez Bankası Başkanı enflasyon tahminini açıkladı
Erdoğan'dan İBB'ye tepki! Gece 3'e kadar takip ettim
Sosyal medyada tehlikeli tarif! 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Doktor çiftin takı kavgası! 'Hepsini vur'
Yeni kabus: BA.2! 'Film başa sarıyor'
Bircan Bali gözyaşlarıyla anlattı! Mahmutyazıcıoğlu'nun son sözleri
Psikopat adam hayatını kararttı! 100 kilometre hızla giden araçtan dışarı attı
Yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'
Galatasaray'dan Bafetimbi Gomis'e transfer teklifi! Detaylar belli oldu
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisi! Beklenen oldu
'Ürkütücü' keşif! Bilim insanları nedenini açıklayamıyor
Fenerbahçeli genç yüzücülere, eksi 12 derecede karda şok eğitimi!
YouTuber'ın yürek burkan sonu! Evlilik yıl dönümüne günler kala...
Bir isim daha adaya veda etti! Acun Ilıcalı'dan sürpriz açıklama
Kuyumcularda altın günleri başladı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler