Geri Dön

Bahçeli’den 19 Mayıs mesajı: Cumhur ittifakı 1919 duruşu sergiliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı’nın 19 Mayıs 1919 duruşu sergilendiğini belirtti. Bahçeli, şunları kaydetti:

Bahçeli’den 19 Mayıs mesajı: Cumhur ittifakı 1919 duruşu sergiliyor

HÂLÂ YOL HARİTAMIZ: 19 Mayıs Türk tarihinin müstesna bir anı, yankıları bugünlere kadar uzanan, tesiri ve ortaya çıkardığı neticeleri hâlâ ufkumuzun yol haritasını çizen bir kader ve kavşak noktasıdır. 19 Mayıs 1919’un destansı haysiyet ve hayatiyetinden sapmak sonu meçhul ve metruk akıbetlere neden olacaktır. Türkiye üzerinde kirli oyun kurup işbirlikçi figüranları sahneye süren, kindar ve kifayetsiz muhterislerle senaryo hazırlayıp her fırsatta servis eden iç ve dış mahfillere en uyarıcı cevap 19 Mayıs 1919’un zamanlar üstü mesajında saklıdır.

MASAYA ÜMİT BAĞLAMA: Hiç kimse sipariş masa kurup ihanet ve işgal emellerini aklama ve temize çıkarma ayıbına ümit bağlamamalıdır. Memleketi kırık dökük masalara sığdırmaya çalışanların acıklı sonlarından ibret almak isteyenler, Mondros’tan Sevr’e kadar uzanan ihanet ve istila sürecinin nasıl yerle yeksan edildiğini unutmamaları ikazen tavsiyemizdir.

SİYASİ KALPAZANLIĞIN YAMALARI: Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisi’mizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye’nin ayak bağı ve ağır yüküdür. Omuzunda Türk tarihinin sorumluluğu olan Türk milleti bu siyasi kalpazanlığın yamalarını 19 Mayıs coşkusuyla yırtacak, kurtuluşumuzun yegane kudreti olan iradesini ona buna peşkeş çektirmeyecektir.

HAM ARMUT GİBİ: İlk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlarda hala diridir. Ne FETÖ, ne PKK, ne de bunların mihmandarlığına soyunan siyasi çürümüşler Türkiye’nin tarihi haklarına, bağımsızlık ve beka namusuna zarar veremeyeceklerdir... Bütün art niyetli kurgular, şirret kampanyalar, melun tuzaklar boşunadır. Çünkü alayının hevesi ham armut gibi kursaklarda kalacaktır.

GÜÇLÜ VE LİDER TÜRKİYE: Cumhur İttifakı, 19 Mayıs 1919’un duruşuyla bezenmiş ve billurlaşmış, bu sayede de geleceğin güçlü ve lider ülke Türkiye’sinin mimarı ve mihrabı unvanına kavuşmuştur.

 

Karantina süresi uzatılan mahalle, polisle karşı karşıya geldiAntalya'nın Serik ilçesinde 14 günlük karantina süresinin 1 hafta uzatılmasına tepki gösteren mahalle halkı, tekrar polisle karşı karşıya geldi. İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, 1 saatlik ikna çabasının ardından, mahalle halkını sakinleştirdi. Mahalleli 'bizden zarar gelmez' diyerek, karantinanın kaldırılmasını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber