Siyaset Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir

20.11.2017 - 11:29 | Son Güncellenme:

Norveç'te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezinde 08-17 Kasım 2017 tarihleri arasında icra edilen NATO Tatbikatının son safhasında, tatbikatın Karşıt Kuvvet ülke liderleri fotoğrafları arasına Mustafa Kemal Atatürkün resminin yerleştirilmesi, tatbikat içerikli sosyal medya çevrimi içinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına sahte hesap açılarak Karşıt Kuvvet liderini destekleyici ifadelere yer verilmesi üzerine sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu "Artık saldırıların yönü ve şekli mantık çerçevesinden sıyrılmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir

Sözlerine geçtiğimiz Cumartesi günü vefat eden dünya ve olimpiyat şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu ile başlayan Yalçın Topçu, "Genç yaşlarından itibaren ülkemize ve insanımıza hediye ettiği başarılarıyla spor tarihine adını altın harflerle yazdırmış ve gençlerimizin ufuklarını aydınlatmış, olimpiyat ve dünya şampiyonluklarıyla göğsümüzü kabartmış merhum Naim Süleymanoğluna Allahtan rahmet niyaz ediyor, ailesine sevenlerine ve spor dünyasına başsağlığı diliyorum" dedi.

Haberin Devamı

TATBİKAT ADI ALTINDA KEPAZELİK, ALÇAKLIK"

Topçu şöyle devam etti: "NATO Tatbikatı uygulaması adı altında, Mustafa Kemal Atatürkün fotoğrafı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın adı kullanılarak yaşanan bu kepazelik, rezillik ve alçaklıkla, jeopolitik ve jeostratrejik konumu sebebiyle artık akla hayale gelmeyecek yönlerden baskı ve saldırılar altında tutulan ülkemize ve yüzde 52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanımıza kahpece düşmanlık kusuluyor.Bu hayasız ve şerefsiz davranış NATOnun ülkemizle ilgili tutumuna tüy dikmiş,büyük Türk milletince bu kurumdaki varlığımız artık sorgulanır hale gelmiştir. Mesele 2019dur. Millet olarak her zamankinden daha kararlı bir şekilde Cumhurbaşkanımızın yanında saf tutacağız ki; bu edepsiz ve hayasız akınlar, bu terbiyesiz saldırılar istikbalimize bir daha gölge düşüremesin."

Haberin Devamı

NATO ÜYELİĞİMİZİ GÖZDEN GEÇİRMEMİZİN ZAMANI GELMİŞTİR

"Bütün darbelerin ve savunma sanayinde bağımlılığın arkasında NATO vardır. NATO üyeliğimizi gözden geçirmemizin zamanı gelmiştir. Üyesine her türlü düşmanca tavır içinde olan bu kurum bizim için olmazsa olmaz değildir" diyen Topçu şunları söyledi: "Bu kurumdaki varlığımız TBMM tarafından acilen ele alınmalı. Bu hayasız kumpasa cevapsız kalınmamalıdır. MHPnin değerli liderinin açıklamaları, büyük Türk milletinin ekseriyetinde yüksek karşılık bulmuştur. NATO yalnız askeri bir pakt değildir; yeni sömürgeciliğin çağdaş biçimidir. Ekonomik ve siyasi bir bağımlılıktır. Milletimize giydirilmeye çalışılan bu NATO markalı sömürge gömleğini büyük Türk millet geçmişte Sakaryada, Dumlupınarda Mustafa Kemal Atatürkle yırtıp attığı gibi 2019da da milletin adamı Recep Tayyip Erdoğanın etrafında kenetlenerek yırtıp atacaktır."

DR. KUANYSHBEK'İ KABUL ETTİ

Bu arada Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Kazakistan'dan gelerek ülkemizde üniversite eğitimi görmüş Kazakistan vatandaşlarının kurduğu Astana Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Doç. Dr. Kuanyshbek Kenzhalimi makamında kabul etti.

Yazarlar