Geri Dön
SiyasetErdoğan, Putin ile Sputnik aşısını görüştü

Erdoğan, Putin ile Sputnik aşısını görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde Sputnik V aşısının sevkiyatının planlanan şekilde gerçekleşmesini beklediklerini belirtti.

Erdoğan, Putin ile Sputnik aşısını görüştü

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre telefon görüşmesinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımlar, Kovid-19’la mücadelede iş birliği ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, yapılan anlaşma kapsamında Rusya’dan Türkiye’ye gönderilecek Sputnik V aşısının sevkıyatının planlanan şekilde gerçekleşmesini beklediklerini dile getirirken, iki ülkenin pek çok alanda tesis ettiği iş birliğine aşı üretiminin de dahil olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Suriye’de kalıcı istikrarın sağlanmasında Türk-Rus iş birliğinin önemine işaret eden Erdoğan, Yukarı Karabağ konusunda da bölgesel normalleşme ve istikrar sürecinin iyi kullanılması gerektiğini kaydetti. Son görüşmeyle birlikte Erdoğan ve Putin yılbaşından bu yana 5’nci kez görüşmüş oldu. 13 Ocak, 18 Şubat ve 9 Nisan tarihlerinde telefonda görüşen iki lider, 10 Mart’ta ise Akkuyu Nükleer Güç Santrali üçüncü güç ünitesinin temel atma törenine video konferansla katılmıştı.

Mahalleli yasa boğuldu! 64 yıl boyunca muhtarlık yaptıMalazgirt ilçesinde 1957 yılında amcasından devraldığı muhtarlık mührünü 64 yıldır taşıyan Reşit Kardan, hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler