Geri Dön

Kılıçdaroğlu ile 2 CHP ve 1 HDP’li için fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu ile HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle fezleke hazırladı. HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında da yaptığı konuşma nedeniyle soruşturma izni talep edildi.

Kılıçdaroğlu ile 2 CHP ve 1 HDP’li için fezleke

Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekenin, 12 Eylül 2017’de katıldığı FOX TV’de referandum süreci ile ilgili YSK’nın şikayeti üzerine hazırlandığı anlaşıldı. Kılıçdaroğlu, YSK’nın referandum sürecinde mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin kararını sert bir şekilde eleştirirken, “Nohut kadar akıl varsa seçim maddelerini anlar”, “Yasalara aykırı karar verenlere bizim hukukumuzda çete denir” gibi ifadeler kullanmıştı. CHP’li Tanrıkulu’na SİHA’ların sivil vatandaşları öldürdüğü iddiası, Özel’e TBMM personelinin bilgisayar kasasını birim kapısını kırmak suretiyle yerinden sökerek Genel Kurul salonunda teşhir etmesi olayı ile ilgili, Yigitalp’e ise Twitter’dan yaptığı, “Kürt var ama siyaseti yasak... Siyasetçisi yasak” paylaşımları nedeniyle fezleke hazırlandığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ayrıca HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında, 27 Ağustos 2017’de HDP Antalya İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada TCK’nın 301/4. maddesini ihlal ettiği uyarınca soruşturma izni talebinde bulunduğu öğrenildi. Adalet Bakanı Gül izin verirse, Başaran hakkında soruşturma başlatılabilecek.

Yasa dışı kürtaj yapan sahte doktora baskınKoceli'nin Gölcük ilçesinde jandarma ekipleri, sahte doktor kadın tarafından işletilen doğum muayenehanesine baskın yaptı. Yasa dışı kürtaj yaptığı belirlenen sahte doktor R.K. gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber