Geri Dön
SiyasetMeclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'

Meclis'te Lütfü Türkkan gerginliği! 'Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz'

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına yönelik küfürlü ifadeleri Meclis Genel Kurulu'nda gündeme geldi. AK Parti ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri karşı karşıya geldi ve tansiyon bir anda yükseldi. İşte haberin ayrıntıları...

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfrüyle başlayan tartışmalar Meclis Genel Kurulu'na da taşındı. AK Parti ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri karşı karşıya geldi. Tansiyonun yükseldiği Meclis'teki tartışmaya CHP de dahil oldu. 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu konuyla ilgili, "Türk milletinden özür diliyoruz. Bunun için daha ne yapalım. Adamın alnında şehit yakını diye yazmıyor Sayın Akbaşoğlu." dedi.

"BU AHLAKSIZLIĞI SAVUNMAK YAKIŞMAZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da yanıt olarak, "Benim kimse gelip kulağıma senin bacını şöyle şöyle yaparım demedi, diyemez. Onun ağzını karışlarım. Kendi tabanlarınız zaten gereken cevapları verecek. Geliyor gelmekte olan. Haziran 2023'te cevabınızı milletimizden alacaksınız. Bu ahlaksızlığı savunmak yakışmaz. Dün sayın Genel Başkan sahip çıkmadı mı? Sayın Lütfü Türkkan'ın o hakaretlerine olgunluk olarak sahip çıkmadı mı?" dedi.

Dervişoğlu ise, "Ne yapalım? Asalım mı yani. Grup başkanvekilliğinden istifa etti" açıklamasını yaptı.

Tartışmaya CHP de dahil oldu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yol kazası olarak nitelendirdi. Altay, Bir mevkidaşınızın başına yol kazası gelmiş, adam özür dilemiş. Siz bir mevkidaşınızın yaşadığı bir yol kazasını taşıyarak küçülüyorsunuz kusura bakmayın." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ELÇİLERE MEKTUBU

Genel Kurul'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere gönderdiği mektupta gündemdeydi. Altay konuyla ilgili, "O Kılıçdaroğlu'nun alnından öpüyorum ki; "büyükelçilerin üzerinden yabancı firmalara müteahhitlere size İstanbul'u talan ettirmem" dediği için. Bu Türkiye'yi şikayet filan değil. Bizi konuşturmayın." dedi.

Akbaşoğlu ise, "Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatlarıyla manda ve himayeyi kabul etmediğimizi onların başlarına çuval geçirdiğimizi bütün dünya görüyor da bir tek CHP görmüyor." ifadelerine yer verdi.

Memur ve emeklilerin beklediği haber! Meclis'ten geçti
CANLI ANLATIM | Fenerbahçe - Altay
Yusuf Yazıcı için skandal tanıtım! Kovuldu
'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı! Daha kuvvetlisi geliyor
EYT için çalışma başlatıldı! İşte masadaki formül
Bu belirtilere dikkat! Tüm semptomlar açıklandı
Fotoğraflar Türkiye'de çekildi! Meteoroloji uzmanı sebebini açıkladı
Haftalardır her gece kabusu yaşıyorlar! Gizemli sesin sırrı...
Tarihi keşif! Mars'ta yaşamın göstergesi...
Serdar Gürler gözyaşlarını tutamadı
İki ay önce anne olmuştu! Kızı Mercan'la ilk paylaşım
Cinayetle yargılanıyordu! Kararı duydu, alkışladı
Market zincirlerinin zam yazışmaları ortaya çıktı!
32 milyon TL! Kenan İmirzalıoğlu-Sinem Kobal bebek için taşındı
Sosyal medya bunu konuşuyor! İşte Simpsonlar'ın 2022 kehaneti

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler