Geri Dön

Son dakika | Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Elazığ depremi telefonu

Son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak, Elazığ merkezli deprem dolayısıyla taziyelerini iletti ve Türkiye’nin yanında olduğunu ifade etti.

Son dakika | Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Elazığ depremi telefonu

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Elazığ'da yaşanan deprem nedeniyle taziyelerini iletti.

Beyaz Saray Basın Sözcü Yardımcısı Judd Deere de Erdoğan-Trump telefon görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "İki lider Libya'da dış müdahalenin elimine edilmesi ve ateşkesin sürdürülmesinin gerekliliği konusunu ele aldılar. Liderler ayrıca İdlib'de devam eden şiddetin son bulması gerektiği konusunda da mutabık kaldılar." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, Trump'ın, "Türkiye ile Yunanistan'ın Akdeniz kökenli anlaşmazlıklarını çözmelerinin önemine" vurgu yaptığı da belirtildi.

Son dakika | Trumptan Cumhurbaşkanı Erdoğana Elazığ depremi telefonu

Bakan Hulusi Akar ve komutanlar sınırın sıfır noktasında!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldikleri Suriye sınırının sıfır noktasında, İdlib'deki rejim hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı yerinde sevk ve idare ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber