Geri Dön
SiyasetSon dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için başsağlığı mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için başsağlığı mesajı

Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatı dolayısıyla sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı. Erdoğan, Sezai Karakoç’un yeğeni Aziz Karakoç’u telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, "Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, 'Diriliş Şairi' Sezai Karakoç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

TAZİYE TELEFONU

Erdoğan, Sezai Karakoç’un yeğeni Aziz Karakoç’u telefonla arayarak taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Sezai Karakoç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Sezai Karakoç’un ortaya koyduğu müstesna eserlerin yanı sıra şahsiyeti ve mücadelesiyle nesillere rehberlik ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diriliş Şairi”nin Türk milletinin gönlünde ve İslam dünyasında mümtaz bir isim olarak her zaman hayırla anılacağını ifade etti.