Geri Dön

‘Trump dünyanın belası’

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il başkanları ve il müfettişleri toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘Trump dünyanın belası’

Karamollaoğlu, Süleymani’nin öldürülmesine ilişkin “ABD adeta harp ilan eder gibi, hem uluslararası hukuku çiğneyerek, hem de doğrudan doğruya kendi anayasalarını ihlal ederek, Trump’ın emri ile İran Devrim muhafızları ordusu Kudüs Gücü Komutanı Süleymani’yi ve el-Mühendis’i bir füze saldırısıyla katletti, şehit etti. Bugün dünyanın başının en büyük dertlerinden herhalde bir tanesi, hatta en büyüğü ABD’nin Trump başkanlığında dünyanın belası haline gelmesi”
ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, Libya’ya asker göndermek için çıkardığı tezkereye ilişkin görüşlerini de açıklayan Karamollaoğlu, Libya’da kalıcı bir barışın silahla değil, taraflar arasında diyalog ve müzakere ile sağlanabileceğine işaret etti.

Tarihi kilisede mangal partisiŞanlıurfa'da, bir kebapçı tarihi Germuş Kilisesi'nin içine mangal kurup kebap yaptı. Sosyal medyada paylaşılan video, kullanıcıların tepkisine yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber