Geri Dön
SiyasetTürkiye'den Avusturya'ya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir

Türkiye'den Avusturya'ya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir

Avusturya’da Federal Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekilmesi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta" dedi. Sözcü Çelik, 'Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır.' ifadelerine yer verdi.

Türkiye'den Avusturya'ya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir

Başbakan Sebastian Kurz, Twitter'da yaptığı paylaşımında İsrail ile dayanışma göstergesi olarak başbakanlık binasına İsrail bayrağının çekildiğini açıkladı. Kurz, açıklamasında “Bugün bir dayanışma işareti olarak İsrail bayrağı Federal Başbakanlık binasının çatısına çekildi. İsrail'e yönelik terörist saldırılar en güçlü şekilde kınanacak! Birlikte İsrail'in yanındayız" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ: İNSANLIĞIN SUSTUĞU NOKTA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta. Siz böyle davrandıkça İsrail daha pervasızca saldıracak. Umarım Avusturya ve Avrupa’nın akıl ve vicdan sahibi insanları bu tarz-ı siyasete tepki gösterir" dedi.

Türkiyeden Avusturyaya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir

SÖZCÜ ÇELİK'TEN ÇOK SERT TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Çelik açıklamasında, 'Avusturya Başbakanı destek için İsrail bayrağını Başbakanlık binasına çektirmiş. Avrupa’da İslam düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve Erdoğan düşmanlığının sembolü olan bu şahıstır. Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır.' dedi.

Türkiyeden Avusturyaya peş peşe İsrail tepkileri: Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir

22 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 223 bin 238 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında düne göre artış gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler