Geri Dön

Eriklitepe Tabiat Parkı Kocaeli İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Ülkemizde pek çok tabiat parkı bulunur. Eriklitepe Tabiat Parkı da bunlardan biridir. Şehir yaşamının karmaşasından sıkılanlara Eriklitepe Tabiat Parkı oldukça iyi gelecektir. Peki, Eriklitepe Tabiat Parkı nerededir, nasıl gidilir, giriş ücreti ve ziyaret saatleri nasıldır? Tüm bunları merak ediyorsanız sizler için derledik.

Eriklitepe Tabiat Parkı Kocaeli İlinde Nerede, Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Adres Bilgileri

Eriklitepe Tabiat Parkı doğal güzellikleri ve bitki örtüsü ile görenleri hayran bırakmaktadır. Hafta sonlarınızı şehirden uzakta bir yerde geçirmek istiyorsanız Eriklitepe Tabiat Parkı tam da aradığınız gibi bir yerdir.

Eriklitepe Tabiat Parkı Nerededir?

Eriklitepe Tabiat Parkı ülkemizin Marmara Bölgesinde bulunan Kocaeli ilinin Gölcük ilçesinde bulunur. Gölcük de bulunan Erikli Düzü Yaylası içerisinde Eriklitepe Tabiat Parkı bulunmaktadır. Burası Kocaeli merkeze yaklaşık 30 km mesafededir. Gölcük merkeze ise yaklaşık 12 km mesafede bulunur.

Eriklitepe Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Eriklitepe Tabiat Parkına özel aracınız ile gidebileceğiniz gibi buraya düzenlenen turlar ile de gidebilirsiniz. Eriklitepe Tabiat Parkına ulaşmak için farklı yollar vardır. Gölcük'e geldikten sonra İhsaniye-İrşadiye yolunu takip ederek Eriklitepe Tabiat Parkına ulaşabilirsiniz. son dönemlerde yollarda yapılan çalışmalar sayesinde Gölcük'ten tabiat parkına ulaşmak yaklaşık 10 dk sürmektedir.

Eriklitepe Tabiat Parkı Özellikleri

Eriklitepe Tabiat Parkı yaklaşık 63 hektar alan üzerinde bulunan bir doğal yaşam alanıdır. 63 hektarlık alanın tamamı devlet himayesindedir. Daha önceleri mesire alanı olan bu yer 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. 2013 yılına gelindiğinde ise buraya 60 tonluk bir su deposu yapılmıştır. 2015 yılında tabiat alanına tabelalar eklenmiş, ayrıca bilgilendirme yazıları da konulmuştur. 2018 yılına gelindiğinde Eriklitepe Tabiat Parkı ziyaretçilerine kabul etmeye başlamıştır.

Eriklitepe Tabiat Parkının işletmeciliği Gölcük Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Burası günümüzde tam bir turizm kompleksi olarak hizmet vermektedir.

Eriklitepe Tabiat Parkı içerisinde bungalov evler vardır. Bunun yanında cafeler, yürüyüş alanları, kamp alanları ve çay bahçeleri de bulunur. Piknik yapmak isteyenler için de uygun piknik alanları, mangal yakmak için yerler ve WC de vardır. Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler ise buradaki paintball alanında güzel vakit geçirebilirler.

Çocuklu ailelerin eğlenebilmesi için de Tabiat Parkı içerisine çocuklar için bir Survivor parkuru da kurulmuştur. Çadır Kampı yapmayı sevenler de bu alanda güzel bir kamp yapabilirler.

Eriklitepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Eriklitepe Tabiat Parkı girişlerinde ziyaretçilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. ancak içerideki işletmelerden hizmet almanız durumunda işletmenin fiyatlandırması dahilinde almış olduğunuz hizmetin ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Eriklitepe Tabiat Parkı ziyaret Saatleri

Eriklitepe Tabiat Parkına girişlerde herhangi bir saat yoktur. Dilediğiniz her saatte bu tabiat parkını ziyaret edebilirsiniz.

Acılı baba olanlara inanmak istemiyorErmenistan'ın misket bomba saldırısında can veren Aysu İskenderova'nın babası Rövşen İskenderov, henüz 7 yaşında olan en büyük kızını yarın toprağa vereceğine inanmak istemediğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber