Geri Dön

Motorola G5 serisine iki yeni telefon daha ekledi

Motorola, orta segment telefonlarına Moto G5S ve G5S Plus modellerini de ekledi. Cihazlar orijinal G5 modellerinden daha büyük ekran, daha kamera ile işlemcilere sahip.

Motorola G5 serisine iki yeni telefon daha ekledi

milliyet.com.tr

Motorola, Moto G5S ve G5S Plus modellerini resmen duyurdu. Yeni modeller selefine göre önemli yeniliklerle geliyor.

Motorola G5 serisine iki yeni telefon daha ekledi

Moto G5S, 1080p çözünürlüklü 5.2 inç ekran, 1.4 GHz sekiz çekirdekli Snapdragon 430 işlemci, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 16 MP arka kamera ve 3000 mAh kapasiteli pil ve Android Nougat 7.1.1 ile geliyor.

Motorola G5 serisine iki yeni telefon daha ekledi

Moto G5S Plus ise Full HD çözünlürte 5.5 inç ekranla geliyor. Cihaz 13 MP çift arka ve 8 MP geniş açılı ön kameraysa sahip. Cihazın diğer özellikleri arasında 32 GB depolama alanı, Snapdragon 625 işlemci, 3 GB RAM ve Android 7.1 yazılımı bulunuyor. Moto G5S'nin aynı metal tek boyutlu tasarımı G5S Plus'da da kullanılmış.

Moto G5S ve G5S Plus, ağustos ayı içinde Avrupa’da satışa sunulacak. Moto G5S 249 euro, Moto G5S Plus ise 299 euro fiyat etiketiyle satılacak. Cihazlar, ABD'de ise sonbaharda raflarda olacak.

Elektrikli araçlar için kendi şarjını doldurabilen sistem geliştirdiErzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, tekerleği döndükçe elektrik üreten, evin tüm ışıklarını yakan ve cep telefonunu şarj eden 'akıllı motosiklet' geliştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber