Geri Dön
TeknolojiRealme'nin MacDart teknolojisi 'MagSafe' benzeri olacak

Realme'nin MacDart teknolojisi 'MagSafe' benzeri olacak

Şarj teknolojileri konusunda kendini geliştiren telefon şirketleri, farklı ve fonksiyonel özellikleri cihazlarına dahil ediyor. İşte Realme tarafından gelen MagDart şarj teknolojisi de bu noktada oldukça önemli.

Realme'nin MacDart teknolojisi 'MagSafe' benzeri olacak

Yükselişine hızla devam eden Realme, kısa bir süre önce MagDart adı verilen bir teknoloji için başvuruda bulunda. Apple’ın şarj teknolojisi MagSafe’e benzeyen MagDart, bu noktada şirketin kendi çözümü olacak. Twitter üzerinden paylaşımıyla dikkat çeken Mukul Sharma, şirketin marka başvurusunu sızdırdı.

Realmenin MacDart teknolojisi MagSafe benzeri olacak

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi(EUIPO)’ya yapılan başvurunun belgelerinde ortaya çıktığı kadarıyla Realme bizlere yeni bir şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şarj teknolojisi hakkında bildiğimiz en büyük şey ise Apple imzalı MagSafe gibi kablosuz bir şarj deneyimi sunması. Direkt cihazlara entegre edilerek kullanılması beklenen bu teknolojinin, detayları ise ilerleyen günlerde ortaya çıkacak.

Sızıntıların ardından ise MySmartPrice, MagDart’ı keşfetmişti. Hindistan’da bir internet sitesinde fark edilen bu detay ile cihazın ilk etapta Hindistan’da karşımıza çıkması bekleniyor.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler