Geri Dön
TeknolojiRobot köpeğine tasma takan kadın sosyal medyada viral oldu

Robot köpeğine tasma takan kadın sosyal medyada viral oldu

İspanya’nın Leon kentinde bir kadın robot köpeğini gezdirirken görüntülendi. TikTok’ta ve Twitter’da paylaşılan görüntüler viral oldu.

Robot köpeğine tasma takan kadın sosyal medyada viral oldu

Olayın görüntülerini cuma günü TikTok’taki @matriarca0601 isimli bir kullanıcı ve Twitter'da ise @pablobierzo15 paylaştı. Görüntüler toplamda 800 binden fazla kez izlendi.

Videoda mekanik hayvan, sahibinin yanında itaatkar biçimde yürürken ve çevik hareketlerle kaldırıma çıkarken görülüyor.

Robotik firması Boston Dynamics’in tasarladığı, Spot adlı robot köpeğe tasma takıp gezdirmeye çıkaran kadınsa işlek bir caddede yürürken civardaki kişilerin dikkatini çekiyor.

Robot köpeğine tasma takan kadın sosyal medyada viral oldu

Görüntüleri TikTok’ta paylaşan @matriarca0601, "Leon'da her şey olabilir" diye yazdı. @pablobierzo15 isimli kullanıcı ise, "Leon'da 2097’de yaşayan insanlar var" yorumunu yaptı. Gönderiye yorum yapan bir diğer kullanıcı ise "Sanırım Mars'ta yaşıyor, değil mi?" diye sordu.

Iker isimli bir kullanıcı, "Gerçek hayatta da video oyunu oynayabileceğinizi bilmiyordum, ilginç" derken, Ana Maria isimli kullanıcı da şöyle yazdı:

BU KÖPEKLERİ GEZDİRMEK İÇİN KURSA İHTİYAÇ YOK, DEĞİL Mİ?

Bazı kullanıcılarsa distopik bilimkurgu dizisi Black Mirror’la benzerlikler buldu. 5. sezonun 4. bölümünde çeşitli silahlarla donanmış benzer robotlar insanları takip ediyordu.

Öte yandan Boston Dynamics’in robot köpeğini "sahiplenmek" isteyenlerin 74 bin dolarlık ödeme yapması gerekiyor. Tasarımcılarsa robotun "kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır hale geldiğini" söylüyor.

Spot, "tehlikeli, erişilemeyen ve uzak noktaları" keşfetmede ustalaştı. Bu nedenle afet yönetiminden endüstriyel denetimlere ve eğlence sektörüne kadar çeşitli kullanım alanları mevcut.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler