Geri Dön

Samsung'dan Huawei'ye meydan okuma!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Android dünyasında en sıkı rakibi Huawei'ye meydan okudu.

Samsung'dan Huawei'ye meydan okuma!

Akıllı telefon camiasında işleri iyice kızışıyor. Yıllarca süren Samsung-iPhone yarışına şimdi de Huawei eklendi.

iPhone'un iOS olmasını da düşünürsek Android camiasında Huawei ile Samsung karşı karşıya geliyor.

Son zamanlarda Çinli teknoloji devi Huawei cephesinden birçok kez rakibini sollamak istediğine dair açıklamalar yapılmıştı.

Yapılan bu açıklamalar sonrası Samsung sessizliğini bozdu. 10 yıl boyunca liderliği koruyacaklarını belirten Samsung CEO'su DJ Koh, katlanabilir telefonların yaygınlaşması sonrasında fiyatların düşeceğini ve bunun sonucunda daha fazla kullanıcıya ulaşacaklarının altını çiziyor.

Katlanabilir telefonlarda özellikten ziyade çıktıkları ilk günden beri fiyatları konuşuluyor. Çünkü Samsung Galaxy Fold'un fiyatı 1980, Huawei Mate X'in fiyatı ise 2299 euro.

Fiyatlara bakarsak Samsung bu konuda daha önde duruyor. Bu yarışı kimin kazanacağını izleyip göreceğiz...

AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber