Geri Dön

Snapdragon 855 işlemcili ilk telefon OnePlus olacak

OnePlus CEO’su Pete Lau, 2019 model amiral gemisi telefonunun Snapdragon 855 mobil platformu tarafından desteklenecek ilk telefon olacağını belirtti. Lau, bir sonraki OnePlus telefonunun Avrupa’daki UG kariyeri EE üzerinden 5G bağlantısını destekleyen ilk akıllı telefon olacağını da söyledi.

Snapdragon 855 işlemcili ilk telefon OnePlus olacak

Onur Binay/milliyet.com.tr

OnePlus CEO'su Pete Lau, Qualcomm Snapdragon Zirvesi 2018'de bir sonraki mobil cihazının Snapdragon 855 ile destekleneceğini doğruladı.

Lau, bir sonraki telefonun ismini onaylamadı. Ancak OnePlus cep telefonları için genel adlandırma kuralı göz önünde bulundurulduğunda, bunun OnePlus 7 olacağı tahmin ediliyor.

Bir sonraki OnePlus cihazının yeni Snapdragon 855 ile gelmesi beklendi. Ancak Lau sadece, yeni yonga setini piyasaya süren ilk şirket olacaklarını müjdeledi.

Bir başka ilginç nokta ise bir sonraki OnePlus telefonunu göreceğimiz zaman. OnePlus her altı ayda bir yeni telefon açıklıyor. Buna göre Nisan 2019 yeni OnePlus telefonu görebiliriz.

Snapdragon 855, 5G desteği ile öne çıkıyor. Mobil işlemci, 5G için X24 modem ile beraber geliyor. 7 nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 855, yüzde 45 CPU performansı, yüzde 20 GPU performansı sunuyor.

24 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni24 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber