Geri Dön
SosyalmedyaIgtv Nedir, Nasıl Kullanılır? Igtv Kanal Nasıl Nasıl Açılır?

Igtv Nedir, Nasıl Kullanılır? Igtv Kanal Nasıl Nasıl Açılır?

Sosyal medya oldukça fazla kullanılmaktadır. Birçok haberden sosyal medya sayesinde haberdar olunmaktadır. En fazla kullanılan sosyal medya uygulamaların başında Instagram gelmektedir. Instagram her geçen gün yeniliklerle kullanıcılarını karşılamaktadır ve bunlardan biri de IGTV’dir. IGTV nedir? IGTV nasıl kullanılır? IGTV kanalı nasıl açılır tüm detayları ile derledik.

Igtv Nedir, Nasıl Kullanılır? Igtv Kanal Nasıl Nasıl Açılır?

IGTV İnstagram’ın uzun videolar paylaşılmasını sağlayan bir seçeneğidir.

 IGTV Nedir?

 IGTV Instagram’da uzun video paylaşılabilmesi için çıkarılmıştır. Instagram da gönderiler en fazla bir dakika ve hikayeler 10 saniye olarak paylaşılmaktadır. Uzun video paylaşmak isteyen insanlar için oldukça sıkıntı olan gönderi ve hikâye yerine IGTV çıkarılmıştır. IGTV ile insanlar 1 saate yakın videoları kesintisiz olarak kendi sayfalarında paylaşabilmektedir.

 IGTV Nasıl Kullanılır?

 IGTV kullanmak oldukça kolaydır takip ettiğiniz kişilerin sayfasına girerek IGTV logosuna basarsanız o kişinin IGTV videolarını kolaylıkla erişebilirsiniz. Kendi IGTV videolarınız içinde aynı işlemi kendi profilinizde yapmanız yeterli olacaktır.

 IGTV Kanal Nasıl Açılır?

 Instagramda IGTV’ye ilk kez video atmak oldukça kolaydır. IGTV’ye video atmak için öncelikle kendi Instagram sayfanıza girmelisiniz bunun için sol alt köşedeki kendi profilinize basmanız yeterli. Kendi sayfanıza girdiğinizde ekranın üst kısmında Instagram adınızla aynı hizada artı işareti bulunmaktadır. Artı işaretine tıklayarak IGTV videosu kısmını seçerek ilk videonuzu yayınlayabilirsiniz.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler