Geri Dön
TeknolojiVivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

Vivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

Bir süredir gündemde olan Vivo’nun X60 serisi nihayet tanıtıldı. Telefonun X60 ve X60 Pro modellerinde Snapdragon 870 işlemcisi dikkat çekerken, X60 Pro Plus modelinde Snapdragon 888 yer alıyor. Bir diğer tarafta da ZEISS imzalı kamera lensleri dikkat çekiyor. Kamera performansında oldukça rekabetçi olmaya hazırlanan şirketin yeni telefon serisi hakkındaki bütün detaylar…

Vivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

Telefon tasarımsal olarak şık bir görünüme sahip. Farklı doku seçenekleriyle sunulan telefonun kamera özelliklerine vurgu yapılıyor. Telefonun iki büyük lense sahip olduğu ve profesyonel fotoğrafçılığa odaklandığını söylemek mümkün.

Tanıtım videosu ve ortaya çıkan detaylarda da görüldüğü gibi telefon özellikle fotoğrafçılık ve video performansında kullanıcıları kendine çekmek istiyor. Vivo X60 serisinde aynı zamanda piksel kaydırma teknolojisi yer alıyor ve bu teknolojiye sahip ilk cihaz telefon olacak.

Telefon Vivo X60, Vivo X60 Pro ve Vivo X60 Pro Plus olmak üzere üç modele sahip.

Vivo X60 ve X60 Pro modellerinin her ikisinde de 2376 x 1080 piksel çözünürlük bulunuyor ve 19.8:9 en boy oranı bulunuyor. Telefonlarda ekran üstünde parmak izi okuyucusu bulunuyor. 

Vivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

Piksel kaydırması nedir diye merak ediyorsanız kısaca bahsetmekte fayda var. Bu teknoloji dijital kamera sensörlerinin çalışma mantığıyla ilerliyor. Her piksel farklı renklere sahip birden çok alt piksele sahip bir ekranın aksine sensör ile tek bir piksel yalnızca bir renk görünür. Bayer deseni olarak adlandırılan kırmızı, yeşil ve mavi piksellerin farklı kombinasyonlarıyla birlikte ‘pikseller’ oluşur.

Vivo X60 modeli, geliştirilmiş OIS, X / Y ekseni dönüşünü / geçişini ve ayrıca Z ekseni dönüşünü gerçekleştirmek için EIS ile birleştirmeyi sağlayan cihaz hareket etmenize rağmen videoların sabit kalmasını sağlıyor.

Ultra geniş gece modu sunan telefon ailesinde 120 derecelik görüş alanı sunuluyor. Aynı zamanda uzun pozlama modu, profesyonel portre gibi özelliklere sahip. Telefonda yer alan portre lensinin odak uzaklığı 50mm oluyor. İnsan gözüne yakın çekimler için geliştirilen özel sensörlere sahip olan cihaz bu noktada dikkat çekiyor.

Vivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

13 Megapiksel süper geniş açılı ve aynı zamanda süper makro kameraya sahip olan Vivo X60, Snapdragon 870 işlemcisinden güç alan telefon 12+ 3 GB RAM’e sahip. 120Hz ekran yenileme hızına sahip olan telefon 240hz de yanıt hızına sahip böylelikle telefon daha akıcı bir deneyim sunuyor.

Vivo X60 Pro tasarımında AG cam ve saten kaplama kullanılıyor. Mavi ve siyah renklerine sahip olan telefon 6.56 inçlik esnek ultra o ekran ile bizleri karşılıyor. LTM ekranı ile tanıtılan telefon Vivo ve Qualcomm imzalı ekran ile boy gösteriyor. Yine X60’ta olduğu gibi X60 Pro modeli de 120Hz ekran yenileme hızına sahip olan telefon 240hz de yanıt hızına sahip.

Vivo X60 ve X60 Pro serisi tanıtıldı: Telefonların özellikleri ve fiyatı

Telefon genel anlamda oldukça şık görünüyor. 7.59 mm kalınlığı bulunan telefonun 177 gram da bir ağırlığı bulunuyor. X60 serisinde dramatik video ve HDR10 Plus sertifikası bulunuyor ve bu sayede Netflix gibi platformlarda dizi, film ve belgesel deneyiminin artması amaçlanıyor. X60 Pro gücünü Snapdragon 870 5G’den alıyor.

Telefonlar internet sitesinde bazı özelliklerle göründü, fiyat ve detaylı özelliklerin ortaya çıkması için 25 Mart tarihini beklememiz gerekiyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler