Oğlak Yeniayı ve burçlara etkileri

14 Ocak 2021

İnsan merak eder!

Geçmişi ve geleceği hep merak ettiniz. Bunun sebebi, mutlu olmak ve başarmak için ne yapmanız gerektiğinden emin olmak istemenizdir.

Hata yapmaktan korkan insan, geçmiş referanslara sığınarak bir çıkış yolu arar ya da geleceği bilerek, şimdinin sorumluluğundan kaçmaya çalışır. Yaşamının sorumluluğunu almaya ve yaptıklarıyla yüzleşmeye hazır olmayan insanın tipik davranışı, şimdiden kaçıp kadere suç atmaktır.

Astrolojik tekniklerin okült bilgiyle harmanlanması neticesinde geçmiş yaşam hikayelerinize de, bir sonraki yaşamınızın bilgisine de ulaşabiliriz; ancak mühim olan, sonsuz zaman içindeki ‘’şimdinin’’ sırrına vakıf olmaktır. İnsan, şimdinin bir sır olduğunu dahi bilmeden milyar asır yaşadı. Artık hepimiz sis perdelerinin kalkıp, sırların açıklandığı önemli bir döneme girdiğimizin farkındayız. İnsan, artık yaşamının her anından sorumlu olduğuyla yüzleşmeye mecburdur.   

Kader ve sonsuzluk

Kaderi konular, ‘’geçmiş yaşamlarınız ve gelecek planlarınız sebebiyle’’ hak ettikleriniz ya da layık olduklarınızdan başka bir şey değildir. Kaderî olduğu için değiştirilemeyeceğini düşündüğünüz her durumun sebebi sizsiniz. Eğer şimdi yaşadıklarınız ‘’bireysel ve kitlesel’’ geçmişin hasadıysa, gelecekte yaşamak istediklerinizin tohumlarını atmak da elinizdedir.

Sayısız spiritüel yöntemle geçmişin olumsuz izlerini temizlemeye çalıştınız. Bilinçaltı korku ve kaygılarınızın sebebini ararken, çocukluk travmalarına ulaştıktan sonrasına kafa yormalısınız. Çocukluğunuzda yaşadığınız olaylar şimdiki sizi yaratır. Peki o çocuğun bu travmaların, ailenin, çevrenin içine doğma sebebi nedir? Elbette önceki yaşamlarında alıp alamadığı dersleri tamamlayabilmesidir, yani ‘’külli irade’’ dendiğinde anlamamız gereken başlıklardan biri sonsuz zamandır.

Yaşamlar önce yaptığınız olumlu ya da olumsuz bir deneyimin karşılığını almanız kaçınılmazdır. Bu durumu denge yasası, karma, sebep-sonuç ilişkisi, ilahi adalet, suç ve ceza, hakkediş ve ödül, arınma vb. sayısız başlıkla tanımlayabilirsiniz. Varılan sonuç, halkaların (yaşamlar) birbirine eklenerek zinciri büyüttüğüdür; yani sebep ve sonuç birbirine gebedir.

Yazının devamı...

30 Aralık 2020 Yengeç burcunda dolunay

30 Aralık 2020

Duygularınız ile sorumluluklarınız arasında sıkışıp kalmış, hareket alanınız kısıtlanmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Bir başka ifadeyle, hayal kırıklıklarıyla dolu bir havuzda debeleniyor gibisiniz. Bu dolunayda duygularınız ile sorumluluklarınızı uzlaştırmayı öğreneceksiniz. Kendinize bir yandan güçlü, gerçekçi bir annenin şefkatini gösterirken öte yandan sorumluluk sahibi biri olduğunuzu bu anneye, ‘’kendinize’’ ispat etmeniz gereklidir. Kaybolmadan, cesurca hayata devam etmek zorundasınız.

Kendiniz için yarattığınızı yaşayacaksınız

Ruhunuz iki ayrı parçaya bölünmüş gibi. Bir yanınız huzursuzluğun içinde kaybolmak, yaşamdan saklanmak isterken diğer yanınız kendine ait yeni ve güvenli bir alan yaratmak istiyor. İş, meslek ya da ilişkiler açısından sorgulanması gereken çok şey var. Mesela içinde bulunduğunuz koşullardan ve ilişkilerden memnun musunuz? Memnun olmadığınız koşulları değiştirmek için neler yaptınız? Kader ve koşullara isyan etmek yerine, ‘’ durumu’’ kabul ederek yeni bir rota çizmenin gerekliliğini fark ettiniz mi?  Siz dur demediğiniz sürece, sizi baskılayan kişi ve olaylar yaşamınızda olmaya devam edecek. Yeni gelişen olaylarla nasıl başa çıkacağınızı bilmediğiniz, doğrudur. Ancak yeni durumu, yeni bir bakış açısıyla, eylem planıyla, davranış biçimiyle yönetmeniz gerektiğini, öğrenmiş olmalısınız.  Başka bir kapının eski anahtarıyla, yeni bir kapının kilidini açmaya çalışmaktan vaz geçin.

2020 ile vedalaşın

Her anlamda sıra dışı bir yıl yaşandığı doğrudur. Bir ömür boyu inandığınız, hayata geçirmek için emek harcadığınız değerleriniz yıkıldı. Maddi-manevi her alanda yaşamınız adeta istila edildi. En iyi bildiğiniz yoldan yürümeniz mümkün olmadığı için yorgun ve isteksizsiniz. Bedeniniz, kalbiniz, zihniniz sanki size ait değilmiş gibi hissetmektesiniz.

Yengeç dolunayında sezgilerinizin rehberliğine izin verin. Aldığınız ilham, sanattan bilime yaratımda bulunabileceğiniz pek çok konuyu destekleyecektir. Vazgeçilmesi ve geride kalması gerekenlerle yüzleşin. Özellikle iş ve aşk ilişkilerinde yıpratan, ilerlemeyen durumlara son verin. Güvende ve huzurlu hissettiğiniz kişi ve ortamlara yönelmeniz çok mühim. Ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel ihtiyaçlarınıza cevap vermeyen durum ve kişileri ya dönüştürün ya da geride bırakacak cesareti gösterin.

Bireysel iradenizi kullanmanıza engel teşkil edecek, evrensel bir yasa yok!

Dünya’da cenneti yaşamak istiyorsanız; kendinizle, evrenle gerçek bir iletişim ve uyum içinde olmanız gerekir. Tek ihtiyacınız olan samimi bir beklenti içinde olmak, yaşama setler koymamak. 2021 yılını kendinize hayatı biçimlendirme izni vererek karşılayın.

Yazının devamı...

Satürn Jüpiter kavuşumu: 21 Aralık 2020

21 Aralık 2020

Yeni düzene kavuşmak!
Satürn Kova yazısını ‘’her büyük teknolojik gelişme, yüce bir ahlak sınavının habercisidir’’ cümlesiyle bitirmiştik. Şimdi kaldığımız yerden devam edebiliriz. Kavuşuma değinmeden, Jüpiter’in Kova burcuna geçişi hakkında birkaç cümle sarf etmek istiyorum. ‘’Tanrılar kralı’’, Jüpiter’i tanımlayan en güçlü mitolojik ifadelerden biridir. Farklı kültürlerde ise insan ve Dünyadan sorumlu, yasa ve düzenin kurucu, koruyucusu olarak nitelendirilir. En etkileyici tanımı ise geleceği gören kahin, kaderi tecelli ettirendir. Jüpiter ilahilik katar bulunduğu alana.

Jüpiter’i anlamak için kader ve kahin kavramlarına değinmek gerekir. İnsan seçimlerinin sorumluluğundan kaçınmak için, kaderin en kısıtlı tanımına sığınmaya meyillidir. İrade koyamamış olduğuna, yazılanı yaşadığına inanması kaçıştır. Kainat bir düzen ve nizam içinde yaratılmıştır. Sebep-sonuç ilişkisi de bu düzenin değişmez yasalarındandır. Bu evrensel yasaların uygulanışını, sonucunu bilmesi aldığı kahinlik sıfatının sebebidir. Ben ektiğimi biçmem diyemezsiniz. Ancak ne ekeceğinize karar verenin siz olduğunu da reddedemezsiniz. Jüpiter o değişmez kuralların hayata geçmesinde uygulayıcı, kaderini seçen ise sizsiniz. Jüpiter’in Kova burcuna geçişinden ‘’kendi kaderini bilen, yazan birey’’ mi anlaşılmalıdır? Hatta evrensel yasalara vakıf, yasaları yaşamına uyarlayan bireyler, olunması gerekmektedir.

Kova burcunda yolları kesişsen Satürn ve Jüpiter’in, gözlerinizi gökyüzüne çevirmenize sebep olacağı kesindir. Uzay ve havacılıkta her türlü gelişmeye tüm Dünya zaten hazır. Fiziki beklentiler yerine, işin ruhsal yönünü biraz inceleyelim. Kova burcunda buluşan iki dev, evrensel nizamı kavrayıp uygulamaya davet çıkarmaktadır.
Bu kavuşum bilgi teknolojisini, ruhsal teknolojiyi akabinde bilginin ahlakını sorgulamayı bize öğretecektir. Zihniniz, gerçek bir özgürlüğe ulaşmak isteyecektir. Teraziniz vicdan olmak kaydıyla özgürlüğe ilerleyin.

Yazının devamı...

Satürn Kova burcunda, büyük uyanış başlıyor!

8 Aralık 2020

Yüce beyan, her şeyin insana hizmet ettiği yönündedir. Milyar asırlık ‘’İnsan Projesi’’ neye hizmet eder? İnsanlığın müşterek hedefi nedir? Bu sorgulamalar ışığında Satürn Kova dönemini anlamak gerekir.

Satürn’ün Kova burcuna geçişi, birey olmayı, toplumu, yaşam koşullarını, mevcut düzeni, varoluşu sorgulamayı ‘’zorunlu’’ kılacaktır. Yıl boyunca yaşananlar, Dünya’yı tam da bu noktaya getirmiştir. Tüm Dünya birlikte büyüyor ve bireysel sorumluluklarıyla yüzleşiyor. İnsan başta kendisi olmak üzere tüm yapı ve sistemleri anlamaya yöneliyor. Yetişkin olmanın ağırlığı altında ezilen Dünya, büyük uyanışın çatısı altında birleşmeye yöneliyor.                                          

Büyük uyanış nedir?

Araftır! Bir gün içinde yüzyıl yaşamış kadar yorulup günün size yetmemesinden de şikayet ediyorsunuz. Ne geçmişe dönebiliyor ne de geleceğe ilerleyebiliyorsunuz. Aynı anda iki hayat yaşıyor gibi hissediyorsunuz. Keyif almadan, huzur bulmadan, anlamadan sürdürülen iki hayat. Bedenin ayrı, ruhun ayrı yönlere gitmek istediği iki hayat. Belki ne ölü ne de dirisiniz. Zira bir yerde ölmeden, başka bir yerde doğamazsınız. Geçmişte ölüp geleceğe doğmadan da yola devam edemezsiniz. Uyanış esasen bulunduğunuz bu ara dönemin farkında olmanızdır.  

İnsan, doğduğu anda varoluşun sonsuz akışında tek bir noktayı, zamanı sahiplenir. Kimi adını tarihe altın harflerle yazdırır, kimi geleceğe unutulmaz acılar bırakır. Esasen bıraktığınız izler birbirinden önemli ya da önemsiz değildir. Herkes kendi programını uygulayarak benliğini gerçekleştirmekten sorumludur. Dönemi, varoluşu ve insanın yolculuğunu doğru anlayan kendini de anlar. Kendini anlayan ise Dünya’ya ‘’istediği izi’’ bırakabilecektir.

Satürn Kova ‘’birden bütüne’’ yürümektir

İnsan, birlik ve barış bilincine ulaşmak adına, inanç sistemlerinin, eğitim ve arınma programlarına tabi tutulmuştur. Buna rağmen hala savaşan, kan döken, doğaya zarar veren insanın, varoluşsal değerini sorgulaması gerekir. İnsanın haysiyetine, yani özüne yakışır bir kimlik ve yaşam modeli geliştirmesi asli görevidir. İnsanı-toplumu zorlayıcı-baskılayıcı deneyimlerden geçirerek eğitmek bir Satürn vaadidir. Sabır-sorumluluk sahibi bir birey zorlukları aşarak olgunlaşır. Medeniyetler de döngülerini tamamlayarak yeni düzenlerin temellerini sağlamlaştırır.

Kova; bilgiye erişim, bilginin toplumla paylaşımı, dürtü ve yeteneğinin lideridir. Birey olmayı Kova’dan öğrenen insan, özgün ve özgür yönlerini öne çıkararak ‘’kendini kendinden’’ yaratacaktır. İşlevsiz olan eski medeniyeti ve içinizdeki korku odaklı şartlanmış bilinci yıkmakla görevlisiniz. Eğitim programlarınız tamamlandı, arınma süreciniz de sona erdi. Kendinizi ve düzeninizi yaratırken artık yalnızsınız. Göklerden öneriler ya da emirler de almayacaksınız. Özgür bir geleceği özgür zihinler yaratmalı.  

Yazının devamı...

30 Kasım 2020 İkizler burcunda Ay Tutulması

28 Kasım 2020

Zihinsel bir tutulma yaşamadan!

Yaşamı anlamlandırmak ve yönlendirmek için güçlü ve cesur adımlar atmakta ustalaşmak, bir öz iletişim konusudur. İnsan, kendini görmek ve kendine karşı tarafsız olmakta hep zorlanır. Kendiyle dürüst bir iletişim kuramaz, özüyle uyumlu yaşayamazsa da tamamlanmış hissetmez. Zorlandığı her durumda göksel yardımlar alan insanı, bu defa İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması’na iştirak eden göksel sembolikler destekleyecektir. Dileyen bu desteği ‘’olmazı oldurmak’’ta kullanır, dileyen de hayatını daha da karmaşık bir hale getirmekte. Her göksel desteğin baş rolü, yardımcı rolü, duygusu, konusu, mesajı ayrı ayrıdır. Başlıklar ve ana konu anlaşıldığında mesaj içindeki mesaja, yani ‘’ruhun şifreleri’’ne ulaşmak kolaylaşır.

Tutulmanın önemli başlıklarından biri ‘’gökyüzü gözcülerinin gözü’’nden görebilmektir.

Ruhsal, duygusal, zihinsel ya da fiziksel düzlemde adil, dürüst, aşırılıklardan uzak, güce tapmayan, aldanıp-aldatmayan, bilgiye ve değişime açık, başkalarının hayrını düşünen, yani kolektif yasalarla uyumlu yaşayan kişi; gözcülerin gözünden görebilen, yani hakikati idrak edendir. 

Kendini yaratmak gerçek sanattır!

Başkalarının yaşamlarına odaklanmanız, kendinizi gözlemlemenize ve önünüze çıkan engellerin size öğretmek istediği dersleri fark etmekte zorlanmanıza sebep olmaktadır. Gerçek bir konsantrasyonla manyetik alanınızı yükseltmek üzere bireysel yaşamınızı (iş, aile, para, statü, sanat vb.) irdeleyip iyileştirmeye öncelik verin. Senin işin, benim işim, O’nun işi sıralamasında kendi işlerinize öncelik vermenizin önemli olduğu bir dönemdesiniz. Toplumsal görev ve sorumluluklar insanın temel ödevidir ve öyle olmaya da devam edecektir. Ancak kendi kapınızın önünü temizlemeden dünyayı temizleme gücü ve yetkisine erişemezdiniz.

Yeni strateji!

Dönem, geçmişten getirilenin değerlendirilmesi ve geleceğin şekillenmesinde aklın yolunun seçilmesi dönemidir. Tutulma karneleriniz, geliştirilmesi ve tamamlanması gereken konuların altını çizerek önünüzdeki aylar için bir rota belirlemenize rehberlik edecektir. İç ve dış çatışmalardan kaçınarak enerjinizi geleceğinizi programlamaya aktarın. Yaşanan dönemin hususiyeti açıktır; dünya geri dönülemez bir değişim devresine girmişken sizin eski tip yöntemlerle ilerlemeniz gerçekçi bir tutum olmayacaktır. Anın enerjisini, mesajını, stratejisini kavramak ve denklik kurmak, olası beklenmedik durumlara karşı da alternatifler belirlemek zorundasınız.                                                                                                                                     

Yazının devamı...

15 Kasım Akrep Yeniayı: Kendini bil, öğreticiyi bil, bildiğini halka bildir!

14 Kasım 2020

Akrep Yeniayı sizi cesur bir yenilenmenin, gerçek bir başlangıcın ve güçlü bir tutkunun resmini çizmeye sevk edecektir. Ruhsal zarafet sahibi olan kişiler itibar kazanırken ihanet ve hileli işler peşinde koşanlar güç kaybıyla sarsılacaktır.

Milyar asırda oluşan ruh kültürünüz ile yaşamın temel prensipleri arasında köprüler kurun!

İnsan, varoluştan günümüze geçirdiği sayısız deneyimle kendini ve dünyayı ileriye taşıyacak bilgi hazinelerine ulaşmıştır. Nitekim önemli olan bilgiye ulaşmak veya bilmek değil, bildiğini en üst faydada kullanmak üzere hayata geçirmektir; çünkü bilgisini günlük yaşama aktarabilen kişi, hem ruhunu hem de yaşam kalitesini yükseltir. Tüm yüksek potansiyellerin devreye girmesi, yani insanlığın bireysel birikimlerini hayata geçirmesi ise dünyayı aydınlatır.

Pek çok kadim öğreti kapalı kapılar ardında konuşulmuş, sembollerle saklanmış ve günlük yaşam içinde yer alma şansına sahip olamamıştır. Haklı gerekçesi ise belli bir ruh kültürüne sahip olmayan kişilerin bilgiyi yaşama geçirme ve insanlığa aktarma konusunda özensiz, aynı zamanda bencil davranmış olmalarıdır. İnsanların ruhsal, fiziksel, duygusal, zihinsel olarak baskı ve zorbalığa maruz kaldığı her dönem, ruh kültürü gelişmemiş kişilerin bilgiyi olumsuz kullanımına örnek olabilir. Sahip olunan bilgi ve gücü insanlığın, belli grup veya kişilerin hayrına kullanmak bir tercihtir; fakat Dünya, kolektif tutumlar geliştirenlerin başarıya ulaştığı hızlı bir evrim programının testinden geçmekteyken taraflı bir tutuma müsaade etmeyecektir.

Niyetiniz, nihayetiniz olacaktır!

İnsan ne kadar bilgiyi kendinden menkul zannetse de bilgiye ulaşmak bir hak ediş ve müsaade işidir. Dünya, pek çok kapalı kapının açıldığı, sırların atıldığı bir devreyi deneyimlemektedir; yani bilgi kimsenin tek elinde değildir ve sorgulayan, sınırsız yoldan bilgiye ulaşabilme yetkisine sahiptir. İnsan kendi zihinsel, ruhsal, duygusal, fiziksel frekansına denk maddi-manevi deneyimlere kavuştuğunda başarmış ve huzura ermiş hisseder. Dünya frekansıyla paralellik yakaladığında ise gerçekten başarır.

Yüce alem bir süredir öz potansiyelini devreye almakta zorlanan insanlığı müşterek bir bilince ulaştırmak üzere desteklemektedir. 10. kattan izlenecek manzaranın 5. kattan da 20. kattan da seyri mümkün değildir. Ortak bir seyir yaratılmasına yönelik geliştirilen hızlı evrim programı, dünyanın içinde bulunduğu kaosu yapılandırmak istemektedir. İç ritminizi tutturduktan sonra dünya ve evrenle senkronize olmanız, kaosun düzen kurma şifresidir.

Sen neysen yaşamın odur!

Yazının devamı...

Dolunay ışığında aydınlanmak!

30 Ekim 2020

Maddi- manevi konfor alanlarınızı, sahip olduğunuz değerleri tehdit altında hissetmekten kurtulmak için dolunayın ışığını takip edin. Neye, kime bağlılığı ve bağımlılığı abarttığınızı anlama vakti. Sahip olduklarınızı korumak için harcadığınız aşırı efor, diğer kaynakları ve seçenekleri görmenizi engellemesin artık!

Evrensel düzlemde hiçbir katı kural yoktur!

Boğa dolunayını evrimsel ve evrensel düzlemde anlamaya çalışmak, sadece dolunayı değil, dönemin genel dinamiğini de anlamanıza katkı sağlar. Bu nedenle sebep-sonuç bağlantıları üzerinden, dolunayın bilincinizde neyi aktive etmek istediğini ve neyi sorgulatmaya çalıştığını anlamak önemlidir. Benzer göksel olaylar, benzer olayları tezahür ettirir ve sembollerin belli anlamları vardır. Astroloji de istatistik tutarak ilerler elbette, ancak daha önce yaşadığınız Boğa dolunaylarında yaşadığınız deneyimleri yaşayacağınızı düşünmeyin. Böyle düşünmek, yeni durumu doğru karşılamaya yönelik bilinci sınırlayabilir. Unutulmaması gereken, her bir ‘’göksel an’’ın bir benliği ve mesajı olduğudur. Bu konunun altını çizme sebebim; şartlanmışlıklardan kurtulmanızı, dolayısıyla zaman enerjisini doğru karşılayıp haritanın üstüne çıkma yetkisi ve serbestisi elde edebilmenizi sağlamaktır.

Şimdi silkelenip kendine gelme, kutsal can emanetine layık yaşamaya başlama vakti!

Yazının devamı...

Güneş Akrep burcunda! - Hepimiz Akrep olsak?

23 Ekim 2020

Bir aylık Güneş - Akrep döneminin kazananı, dönüşüme evet diyebilendir. Dönüşümü kabule geçebilmek duygularıyla, tutkularıyla, korkularıyla, insanlarla yüzleşmeye hazır olmayı gerektirir. Yeniden doğabilmek için dahi olsa, ölüme teslim olmak zordur. Azrail sınavını vermek, ölümden korkmamak değildir. Ölümü bilmek, kabul etmek, ölümün alt anlamlarına inebilmektir. Fiziki ölümden tutun da, bilincin, olayların, durumların, hayatınızda yer alan insanların vedasına kadar her şey ölümün konusudur. Akrep süreçlerinde cinselliğin tetiklenmesi de ölüme atıftır. Kişi tek bedende ölüp, başka bir bedenle birleşerek yeniden doğma sancısı çekmektedir. Güneş Akrep’le şifalanmak acıtır, sizi de başkalarını da kanatır; ancak Akrep, ihtiyacınız olan gücü ve iradeyi aktive edebileceğiniz şifanın da kaynağıdır. Vicdan kalkanınızla, irade silahınızı kuşanın ve lütfen Güneş - Akrep ödüllerini alın. Gücünüzü zihinsel, duygusal, maddesel ya da ruhsal alanda baskıya, manipülasyona yönlendirmeden ilerleyin. Kendinizi de diğerlerini de zorlamayın. Bu dönemde odağınız yeniden doğmak olmalıdır. Doğumdan önce gerçek bir arınmaya ihtiyacınız var. Arınma derken şekle bağlı, binlerce yıl öncesine ait ritüellerden bahsetmiyorum. Zira ne asırlar önceki bilince ne de eskisi kadar kolayca yönlendirilebilecek zihinsel bir masumiyete sahipsiniz. Tek ilacınız açıklık, cesaret ve irade. Akrep burcu yılan ve kartal sembolizmiyle ilişkilendirilir. Siz de bu dönemde kendinizle bu semboller üzerinden bir bağ kurmayı deneyin. Yerlerde süründüğünüzü düşündüğünüz ya da havalara uçtuğunuzu sandığınız alanları tespit edin ve bu duyguların gerçekliğini sorgulayın.

Ne yeraltına inen tutsak, ne de göğe yükselen hürdür

Kartalın göklerde süzülmesi özgürlüğünün nişanesi değil, doğasıdır. Uçmayı özgürlüğe eş tutan sizsiniz, kartal değil! O da diğer canlılar gibi doğar, doymak için avlanır, çoğalır, yavrularını besler ve ölür. Yaşarken yaralanır, zamanla uçmaktan yorulur, belki de nefret eder. Peki ya yılan? Süründüğü için aşağılanmış hissedip kadere isyan mı eder? Belki de halinden memnundur ve toprak altının sırrına vakıf olmaktan da gururlu. Yaşama, insanlara, olaylara aslından uzak anlamlar yükleyen, ‘’zanla yaşayan’’ sizsiniz.

Zandan öteye geçmek gerek

Zihni zan tuzağından özgürleşen, olanı görmeyi kabul edip dönüştürme arzusu duyan insanın yaratamayacağı şey yoktur. Zihnin karanlığında her ne varsa görünür olmasına izin verin. Görmezden geldiklerinizi görmeye cesaret edin, canınız yansa da görmekten memnun olmadığınız ne varsa bu dönemde yüzleşin. Bırakın başarısız olduğunuz alanlar, hayallerinizi yıkan kişiler, yaptığınız hatalar sizin yüklediğiniz anlamlardan özgürleşsin. Başkaları adına zanna kapılma ve kendinizle ilgili zanna saklanma tuzaklarına yüz vermedikçe, mecburiyetlerden gereksiz ve gerçek dışı sayısız deneyimden kurtulursunuz.

Kendinizin kahramanı olun

Güçsüz görünmekten korkmadan, en cesur halinizle öz kimliğinizi keşfedin. Ben kimim diye sorun kendinize. Kim değilim? Kim olmak istiyorum? Bu sorulara cevap verecek yüreklilikteyseniz, kendinizi gerçekleştirme arzunuz Güneş Akrep’te desteklenir, bir kurtarıcıya ihtiyacınız yok. Yaşama 360 derecede bakabilmek, yani sınırsız bakış açısı geliştirmek, gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarmanın kestirme yoludur. Oysa insan kendine objektif ve adil olmaktan uzaktır, sürekli merkezden uzaklaşır, yolda oldukça da savrulur. Benliğinizin karanlık yönleri kadar sırlar, yalanlar, gizemler de açığa çıkmak isteyecektir. Şimdiye kadar sustuklarınızın ruhunuza açtığı yaralardan sızan kanı bastırmaktan vaz geçin. Ya bırakın kanasın ya da susmayın. Kendi kendinizin kahramanı olmak adına yıllarca sustuklarınızın kapısını aralayın. İlişkilerin bozulmasından korkmadan, alttan almakla yok olmak arasındaki ince çizginin benliğinizi yutmasına izin vermeden, tehditkar olmadan, can yakmadan, kalp kırmadan konuşabiliyorsanız, konuşma vakti gelmiştir. Başarı arzunuzu kendinizi ve çevrenizi daha iyi tanımaya çalışmak konusunda tatmin edin. Kendinize ve çevrenize dönüşüm koçluğu yapacaksınız en basit anlatımla. Hızlı tekamül programının sevdiği dönemlerden biri olan  Güneş Akrep devresinde hepiniz Akrep’siniz.

Güneş benliğinizi parlatmaya çalışırken, doğruyu yani ‘’kendinizi’’ seçmenizi diliyorum. Işığın altında durup gülümseyin, özünüzün en güzel fotoğrafı vereceğine inancınızı yitirmeyin.

Yazının devamı...