Işığa doğru

24 Mart 2020

Aylardır içinizi karartan sayısız olay ve üzücü haberle sarsılıp duruyorsunuz. Virüs vakasıyla sanki hiç bitmeyecek bir korku filminin içine hapsedildiniz ve hepiniz aynı şeyi merak ediyorsunuz; normal hayata ne zaman döneceğiz?

Tünelin değil Mayıs’ın sonundaki ışık göründüğünde…

2020 yılı bir asrın giriş kapısı, kapının şifresi ise IŞIK'tır.

Dünya defalarca benzer salgınlar deneyimledi deneyimlemeye de devam edecek. Mühim olan ana konunun idrak edilmesidir. Kitlesel dersler daima kitlesel bilinçler yaratmak üzere devreye alınır…

Düşmanınızı tanımak adına virüs nedir? diye düşündünüz mutlaka.

Yaşamak için kendiniz dışında pek çok şeye muhtaçsınız. Bazen gerçekten başka insanlara, bitkilere, hayvanlara hatta dağlara, taşlara, denizlere ihtiyaç duyuyor bazen de onları bencilce kullanıyorsunuz. Virüsle benzer bir yaşam motivasyonuna sahipsiniz. Hayatta kalabilmek için her yolu deniyorsunuz. Sizin yaşamınız kimsenin yaşamından daha değerli değil. Hele hele yaşam hakkı, insana özel bir şey hiç değil. Siz bu motivasyonla yaşarken dünyanın, doğanın mevcut sistemini ve düzeni bozuyor, kayıplar verdirip normalin dışında bir yaşam sürülmesine sebep oluyorsunuz.

Yaşam motivasyonunuzu değiştirmek virüsün motivasyonunu değiştirir mi? Değiştirir!

İçinde bulunulan durumda şifre şu; bozulmasına katkıda bulunduğunuz düzenin inşasında üzerinize düşeni yapmalısınız. Mikrodan makroya bir formüle tabiisiniz.

Yazının devamı...

Koç Yeniayı karantinada

23 Mart 2020

Yani dert dermanın, yara şifanın kendisiydi. Hedef, yaşamın kıymetini bilme, yaşam hakkına saygı duymaktı ve salgın aracılığıyla dikkatimiz bu hedefe çekildi.

Korunmak, diğerlerinin yaşam hakkına saygı duymak entelektüel sohbetlerin konusu değil hayatlarınızın vazgeçilmez eylem planı şu an. Dikkatsizliğin, özensizliğin karşılığının ölüm olduğunu anlayınca, içinizden tahmin edemeyeceğiniz kadar cesur, atik, savaşçı, dikkatli ve de düşünceli olan bir siz çıktı. 8 Nisan Dolunayına kadar, önlemlerinizi sorumluluğunuz ve bilinciniz oranında arttırın.

Benden bize ulaşan bir köprü kurulması gerekliliğinin altı çiziliyor Yeniay'da. Küresel bazda çözüm ve stratejilerin geliştirildiği bir işbirliğine gidilecektir. Birlik bilinci yeni ayın da trendi.

Dahil olunan durumdan çıkamayacağınızı anlar anlamaz, tercih hakkı bile sunulmayan bir kurbana değil, sağlık neferine dönüştünüz. Korkutucu olduğu kadar yorucu da olan bu süreç, ruhen ve bedenen dayanıklılığınızı arttırıyor. Değişken grafikler planlarınızı, sınırlarınızı sık sık yenilemenize sebep oluyor.

26 bin yıldan oluşan devrelerin sonuncusu yaşanırken dünyaya eşlik etmeyi hak ettiğiniz için kendinizle gurur duyun!

Bireysel düzlemde zorlandığınız oranda özünüzü keşfediyorsunuz. Yeni Dünya Düzenini hayata geçirmek üzere şimdi, şu anda dünyada görevli olan ruhsal göçebelersiniz...
Koç Yeniay'ının yükselen noktası Sirius. Üçlü Sirius odağı enkarnasyonlar aracılığıyla çeşitli arınma programı ve bilinç aşamalarından geçerek hakikate yol almanızı planladı. Yani yaşananlar, OLmak, BULmak, VARmak projesinin yansımalarıdır.

Sirius'un Yeniay sembolü ise bolluk ya da kıtlığa bağımlılık geliştirmeden dengeli bir yaşamı işaret ediyor. Tuzak, bağımlı olmaktır. Bolluk içinde yaşamak tekamüle engel değildir. Bir anne gibi koşulsuz paylaşabildiğiniz, alırken de verirken de düşünmediğiniz sürece.

Yazının devamı...

Bahara doğmak…

9 Mart 2020

Başak dolunayı ile tekrar dünyaya geliyoruz sanki… Mart ayı hatta yıl boyunca sürecek, zihinsel başkalaşım sürecinize merhaba deyin…

Kökler, aile, yakın çevre, aldanma, aldatılma, güvenlik alanlarındaki değişimleri dikkatle izleyin Mart ayında.

‘’Hayalperest Balık ve Detaycı Başak’’ çekiştirip duracak her birinizi.

Sizin gibi düşünen, ortak hayalleri olan insanlarla bir tatil planlayın, en iyisi. Sağlık, eczacılık, tarım, beslenme, temizlik ve hizmet sektöründen dostlarınızı da davet edin, araştırmacılarda de gelebilir istiyorlarsa. Bazılarınız aile, eş ya da iş arkadaşlarını tercih edecek, biliyorum. Olsun...

Konvoya dahil olmaya hazır mısınız gerçekten... Konvoyu, takip mi edeceksiniz,''Ben yolu biliyorum'' diyerek liderlik mi edeceksiniz gruba. Önce ona karar verin. Hayali bir tatil bile olsa, plansız, programsız olmaz. Kontrolü kaybetmeden ne yapacağınızı biliyor olmanız lazım. Yol arkadaşlarınızı iyi seçtiğinize eminseniz, yolculuk başlasın...

Yolculuğun neler getireceği, yolda belli olsun istiyorum. Sizin motivasyonunuz rutinin dışına çıkmak, bilinmeyen bu yolculuğun sizi mutlu edeceğine inanmak olmalı. Hayal kırıklığına uğramak kadar, keşifler yaşamanızda mümkün olacak.

Sorumlulukları paylaşma konusunda, yol arkadaşlarınızı tanıma şansı elde edeceksiniz. Gerekli hijyen ve beslenme desteğini almaya dikkat edin lütfen. Hem insan, bedeninin ihtiyaçlarını reddetmemeli, değil mi? Salgın hastalık, süratle yayılıyor, biliyorsunuz. Hijyen ve iyi beslenme konusunda, kendinize haksızlık etmeyin. Bu tatile çıkmanızı istedim ancak gerçeklerden kaçmanız için değil. Hem bireysel hem grup olarak, sorumluluklarınızın sınırlarını düşünün istiyorum. Gereğinden fazla gelecek kaygısı taşıyor olduğunuzun farkındayım. Tatile biraz da bu sebepten çıkın istedim.

Bol bol hayal kurup, müzik dinleyin yolda. Hayal kurmazsanız, gerçek vizyonunuzu keşfedemezsiniz. Kendinizi aşacak, yeni farkındalıklar geliştirmenizi sağlayacak hayaller kurun, lütfen. Kırgınlar, yorgunlar var aranızda. Karamsarlıktan kurtulmaya niyet etmeli onlarda.

Yazının devamı...

Şefkate ihtiyacım var…

21 Şubat 2020

•Karşınızdaki insan sizi değersiz ve çaresiz hissettiriyor ama bu durumdan bir türlü çıkamıyorsanız, Balık Yeniayında sebebi araştırın.

•Bağımlılıklarınızdan, korkularınızdan Balık Yeniayında uzaklaşabilir, bilinçaltı tünellerinizi temizleyebilirsiniz. Bu konuda akli yöntemler kullanmak faydalı olacaktır, uzman kişilerden yardım alın.

•Balık burcu Zodyak’taki uzun seyahati nedeniyle adeta her burçtan bir parça taşır. Tüm duyguları, tüm renkleri içinde barındırır. Herkes ve her şeydir artık…

•Karmakarışık, içedönük, hatta boşlukta hissedebileceğiniz gibi, kaygılarınızı bastırmak için aşırı dikkatli, disiplinli davranma eğilimine de sürüklenebilirsiniz.

•Kendinizden kaçmak için, beslenmediğiniz konuları gündem yapabilirsiniz, aman dikkat!

•Huzuru bulmak için sorular sorun: Özgürleşmek için ne yapayım, en büyük arzum ne? Kaos mu düzen mi, hoşgörü mü, eleştiri mi, bireysel mi, toplumsal mı, hayal mi, gerçek mi,? Ne istiyorum, neyim, kimim?

•Şefkate ihtiyacınız varsa, yardım eli olun. Günlük yaşamlarınızı kutsal merasimlere dönüştürmek gibidir, yardım eli uzatmak. İyilik yapmak en çok size iyi gelir. Vicdan, İlahi olanın dilini anlama, Tanrı’nın eliyle dokunabilme yönteminizdir.

•Bu hayatta en çok zorlandığınız konular, en derinlerdeki acılar yüzeye çıkacak. Yorgunluk, isteksizlik, keyifsizlik hissi ve git geller sizi şaşırtmasın. Hepsi tekamül sınavlarınızla ilgili…

Yazının devamı...

2020'nin gizemi

18 Şubat 2020

''Yeni bir yıla girerken, ilk dileğim her zaman beni terk eden sevgilinin benden daha beter olmasıdır. Yalan yok! Ardından paramı ödemeyen müşterilerin beş parasız kalması gelir…Beni kıskanan, arkamdan konuşan arkadaşlarımın gerçek yüzlerinin ortaya çıkması da üçüncü sırada yer alır. Sigarayı bırakmak ise her yılın sürekli maddesidir.'' diyorsanız,

Hayata geçirme ve aksiyon yılı 2020'de düşüncelerinize dikkat edin, aklınızdan geçenin başınıza gelmesi an meselesi! Negatif düşünceye çekilmeden iyiyi, yeniyi, en güzeli yaratalım.

Biz insanoğlu asırlar boyu, eşsiz deneyimler yaşadık. Birçoğunda da çok başarısız olduk. Siz “geçmiş yaşamımda prensestim” masallarını çok ciddiye almayın.

Dünyaya her gelişimizde, muazzam bir matematik örgüsü, kusursuz bir teknolojiyle, bizleri Hakiki İnsan olma yolunda ciddi bir biçimde eğitiyor. Karşımıza geçmiş yaşamlarımızdaki aşıklar, bizi delirten aile üyelerimiz, hakkımızı yiyen patronlar tekrar tekrar çıkıyor. Geçmişte tamamlayamadığımız hayat derslerini şimdi bitirmeye çalışıyoruz.

''Suç ve suçluya değil, iş birliği ve dengeye odaklanalım. Sürece istikrarlı katılımımız hak edişler yılında yolumuzu aydınlatacak.

Yılın doğasına uygun davranıp, ruhumuzu yüceltelim.

2020 Hak edişler yılı...

Peki ne demek bu? Etik, ahlak, hak, adalet kavramları yeniden yazılıyor demek. İlahi Adalet herkesin gerçek hakkını vermek üzere aramızda….

Yazının devamı...