18 Ocak 2022 Yengeç burcunda dolunay ve burçlara etkisi

17 Ocak 2022

Akıl oyunları

Dünya yaşamı, zihnin insana kurduğu ‘’kuralsız ve kusursuz’’ bir oyundur. ‘’Oyunda ben de varım.’’ deme biçimimiz ise hayatın sınırlarını oluşturur. Hepimiz içte ve dışta yeterliliklerimiz ve eksikliklerimiz olduğuna inanırız. Bu inanç, kendimize ve kendimizden başka her şeye çeşitli roller biçmemize, maddi-manevi kurallar koyup sınavlar yaratmamıza sebep olur. Oyuna, ‘’yaşamaya’’ başladığımızda, madde ya da manaya aşırı yönelirsek içimizdeki duygusal boşluk büyür. Bu boşluğu doldurmak huzur bulmakla eş anlamlıdır.

Kurallar değişti

Yengeç dolunayı, oyunun kurallarının yeniden belirlenmesi gerektiğinin altını çizmektedir. Son yıllarda özünün kilidini açanların duygu, düşünce, inanç, ideal, hayal, hedef ve yaşam görüşleri değişti. Pek çok kişi, sürüp giden düzene karşı koyup çok sayıda insan ve ortamla bağlantılarını sona erdirdi. Kendini keşfetmenin doğal bir sonucu olarak da ruhsal denkliği olan kişi ve ortamlarla (görünür-görünmez) yeni köprüler kurdu.

Güvenlik için dönüşün

Dolunay, dönüşen hiç kimseyi aşk, para, sağlık, iş, aile veya sosyal hayatta baskılamaz. Hatta yeni ilişkiler kurmak, mevcut ilişkilerini sağlamlaştırmak açısından destek bile verecektir. Maddi-manevi bir daralma yaşıyorsanız yönelmeniz gereken yolu henüz fark etmediniz demektir.

Yılın ilk dolunayı maddi-manevi güven arayışı içinde olanları besleyecek güç ve niteliğe sahiptir. Siz, yeter ki başkalarının güvenlik duvarlarını yıkmayın. Ailenizin, evinizin, vatanınızın güvenlik ve huzuru için endişeliyseniz, siz önce birey olarak yapmanız gerekenleri yapın. Dolunayın ışığı bireysel ya da toplumsal pek çok gizli konunun ifşa olmasını sağlayabilir. Nihai gaye belirsizliklerin yarattığı güvensizlik duygusunun ortadan kalkmasıdır.

Vicdanınız kadar kazanırsınız

Yazının devamı...

2 Ocak 2022 Oğlak yeniayı ve burçlara etkisi

2 Ocak 2022

Hayatın anlamını sorgulayacağımız bu dönemde içe dönerek kendimizle ilgili önemli keşifler yapabiliriz. Şimdiye kadar fark etmediğimiz, kullanmadığımız yeteneklerimizi kullanmak yaşamımızda ciddi değişimleri, yenilikleri gündeme getirebilir. Öyle ki bu değişimler mucizevi bir şekilde güçlenmemize vesile olabilir.

Şimdi tam olarak mucizeden bahsetme vakti gelmiştir. İçsel bir arınma ve kendini dinleme sürecinden geçen insan, bilmediklerini öğrenme ve hayata geçirme enerjisiyle ödüllendirilecektir. Kendi yaşamının  sorumluluğu gerçekten almayı başaran herkes için şahane bir yeniay geliyor.

Koç

Gelişim ve değişime ihtiyaç duyulan alan toplumsal imajınızla ilgilidir. İş meslek konularında uzun zamandır kaderi etkiler almaktaydınız. İşte şimdi sorumluluk sahibi davranmalı ve cesaretle köklü değişikliklere imza atmalısınız. Aileden alacağınız destekler olabilir.

Boğa

Çeşitli eğitimlere katılmak, farklı kültürleri inceleyerek kendinizi geliştirmek geleceğinizi ciddi anlamda değiştirecektir. Sorumluluk sahibi her Boğa bu yeniayda alternatif bir yol belirlemelidir. Yeni idealler için harekete geçme vakti geldi.

İkizler

Siz ortak gelir ve giderlerinizi,  başkalarına katkı sunduğunuz alanları yeniden gözden geçirin. Maddi manevi değerlerinizi yeniden biçimlendirme  sürecine girdiniz. Parasal alanda sorumluluk ve cesaretinizle sınanabilirsiniz.

Yazının devamı...

19 Aralık 2021 İkizler burcunda dolunay ve burçlara etkisi

18 Aralık 2021

Tüm maddi-manevi değerlerinizin, inanç ve ideallerinizin, geleceğe dair beklentilerinizin yerle bir olma vakti gelmiş olabilir. Dostlarınız, iş ve aşk ilişkileriniz, içinde bulunduğunuz pek çok durum ve ortam değişiyor olabilir. Ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel açıdan büyük bir arınma yaşayacağınız ''bu şahane döneme'' merhaba deyin. İleri bir bakış açısına sahip olacak ve yepyeni bir dünya yaratacaksınız.

Şu sıra yaşamınızda iş, aşk, aile, para, güç, sağlık, beslenme vb. alanlarda yeniliklere yer verme cesareti göstermeniz önemlidir; çünkü bu dolunay evresinde bütünlenip tamamlanabilenler, yeni yollarıyla ilgili olumlu işaretler alabileceklerdir. Ruhunuzu, zihninizi, duygularınızı ve bedeninizi izleyin. En açık ve en gerçek mesajlar yine sizden size olacaktır. Aynı zamanda yaşamınıza hızla giren kişiler ve aniden gerçekleşen olaylar geleceğinizi yaratmanız konusunda sizi destekleyecektir.

İnsanlık yeni bir bilinç aşamasına ulaştığında dengeler değişir. 

Doğrular yanlış, kazançlar kayıp, iyiler kötü gibi görünür insana. Yeni bir bilinç aşamasına ulaşan insan, sahip olduğu eski inanç ve bilgilerden kurtularak yeni bir sayfa açmak zorunda bırakılır. Üzerinizde hissettiğiniz bireysel ve toplumsal baskı, sizi özgürleşmeye ve yeni başlangıçlar yapmaya itme görevini üstlenmiştir.

Dışarıdan bakıldığında başarısızlık diye ifade edilebilecek çok sayıda deneyim geçmişin prangalarıdır. Başta gelecek kaygısı duymanız doğaldır; ancak bilinmelidir ki, yeni düzenin yeni yasalarına uyumlanma sürecinde bunlar olacaktır. Özellikle maddi açıdan bir sona geldiğini düşünecek insan sayısı az olmayacaktır. Sorun yaşayanlar, ihtiyaçlarını karşılayabilmek için en üst potansiyelini kullanmayanlardır. Yükselişe geçmeye hangi alanda direniyorsanız, o alanda baskının artacağına emin olabilirsiniz. İkili ilişkiler ya da aşk hayatında sorun yaşayanlar, suistimalden uzak yeni ilişkiler kuracak olanlardır.   

Büyümek ve genişlemek zorundasınız.

Bireysel ve toplumsal olarak benzer olaylar yaşanacaktır. Tüm Dünya için geçerli olan sınav, her ülkenin her bireyin bilinç düzeyine paralellik göstermektedir. Artan baskının oranı nihai yücelişin önemli bir göstergesidir. Tüm bu yaşananlar, ne başarısızlığa işaret etmekte ne de umutsuzlukla beslenmelidir.

Her insanın başarı kriteri birbirinden farklıdır; ancak dolunayın açık mesajı, yaşanan zorluklar karşısında birleşmenin gerekliliğidir. Ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak büyük bir eşikten geçmekteyiz. Kendimize olduğu gibi ilişkide olduğumuz her şeye ve herkese de şefkatle yaklaşalım. Kabuk değiştirmek, arınmak, büyümek ve dönüşmek istemeliyiz. Sınırsız yeteneklerimizi sergileyebileceğimiz eşsiz bir dönemdeyiz. Mutlak iradenin arzusu insanın gelişimidir. Siz de büyüyüp genişlemek için samimi bir arayışa girmeli, hatta uyanışa geçmelisiniz.

Yazının devamı...

4 Aralık 2021 Güneş tutulması ve burçlara etkileri: Kaderinizi yazın

4 Aralık 2021

Varlığın yegane kaderi evrimdir. Siz sadece gelişiminizin süratine, yoluna, yöntemine tesir edebilirsiniz. Bu sebeple önerim; bütünsel değişim fırsatlarını hedefsiz, plansız ve stratejisiz karşılamamanızdır. ''Göksel sembolizme karşı bir strateji geliştirmek mümkün mü''? sorunuza ise şöyle cevap verebilirim; bize dikte edilen bir ömrün bekçileri değiliz. Seçme hakkı tanınmış, özgür iradesi olan soylu varlıklarız her birimiz. Tutulma ödevimiz; hayatımızdaki yol ayrımının idrakine varmaktır. Koşullar değişmiş hatta zorlaşmış olabilir. Ancak üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun ya da sınava tabii olmadığımızı bilmeliyiz. Bir potansiyelimizi daha açığa çıkarmamız gerektiği için bu deneyime talibiz. Bütünü ilgilendiren sınavlar bile bireysel hikayemize göre bize etki edebilir.

Tanrıyla işbirliği!

4 Aralık 2021 Güneş tutulmasında ''Tanrıyla iş birliği yapan kazanır''. Hayatlarınızı bütünüyle değiştirecek bir süreçten geçtiğinizi bilmeniz gerekir.  Kaderlerinizin ışık ya da karanlıktan doğması ile ilgili irade sizlere teslim edilmiştir. Geride kalması gerektiği halde bırakamadıklarınız, yüzleşmeniz gerektiği halde yüzleşemedikleriniz prangalarınızdır. Zincirlerinizi, esnek ve kabullenici davranarak kırabilirsiniz. Hiç durmadan şikayet ederek kusur arayanlar,, olanlara isyan edenler Yüce alemin aklını ve kendi seçimlerini eleştirmektedir.

Yaşamın sizden aldıkları ile vadettikleri arasında sıkışıp kalmaktan vaz geçin. Değişime uyumlanmanız gereken dönemlerden geçtiğiniz doğrudur. Sürecin hızına yetişenlerin geleceği, büyük oranda değişebilir. Geleceğinizi yaratmaya cüret edin ki; en az sizin kadar cüretkar kişilerle yollarınız kesişebilsin. Her biriniz kendi ruhsal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyelinize denk enerjilerle bir araya gelmeye hazırlanmaktasınız. Çünkü yaşamın her alanında birbirine köstek değil destek olacak kişi ve durumların eşleşmesi gerekmektedir.

Hayatı kaçırmayın!

Yaşamın kazanmak, başarmak ve iyi hissetmekten ibaret olmadığını kavrayan kişi yeni yola hazırdır. Sahip olamadıklarından ve başaramadıklarından dolayı kendine acıyanlar yaşamı kaçıracaktır. Eksiklerinizi, kayıplarınızı, üzüntülerinizi ifade etmek ve paylaşmak, çözüm arayışı içinde olduğunuz sürece problem olmayacaktır. Kendinizi ifade etmek öncelikle sırtınızdaki yüklerden kurtulmanıza katkı sağlayacaktır.

Israrla tekrarlayan, bitmiyor, bitiremiyorum dediğiniz döngüler ödüllerin perdelendiği alanlardır. Yaratımdan, karmadan, anda olmaktan bahsederken geçmişe tutsak olmak cehalettir. ''Yaptıklarımızı çekiyoruz''  ile ''anda her şey değişebilir'' bilgisi dengeye oturabilir.  Şimdi şu an yaptıklarınızın hatta bakış açınızın, geleceği yarattığını görmezden gelemezsiniz. Daha güzel günlere inanmayanın güzel bir gelecek yaratması mümkün olamayacaktır.

Karanlıktan doğmamayı, karanlıklar doğurmamayı seçerek aydınlığa yönelin. Muhteşem bir tutulma yaşayacağınıza ve şahane bir gelecek yaratacağınıza yürekten inanıyorum.

Yazının devamı...

19 Kasım 2021 Boğa burcunda ay tutulması burçlara etkisi

19 Kasım 2021

En önemli arzu ve isteklerini ''Nasılsa olmaz.'' diye görmezden gelmeyen insan yoktur. Oysa, sadece hayal etmekten vazgeçmeyenler mucizeler yaratır. Derinlere gömdüğünüz duygularınızı ışığa kavuşturmak sizin elinizde. Sahip olduğunuz veya olmak istediğiniz maddi-manevi her değeri tekrar tekrar gözden geçirin. Gaye, en gerçek arzularınızın neler olduğunu keşfetmek olsun. Bu eşsiz keşfin yaşamınızı ne şekilde değiştirebileceğini tahmin bile edemezsiniz. 

Hayallerinizi somut değerlere dönüştürme cesaretine sahip misiniz? O ''Asla olmaz.'' dediğiniz şey için harekete geçmeye, ''Ya olmazsa?'' diye vazgeçtiğiniz hayalleri yaratmaya hazır mısınız? Hayal kırıklığından korkmayanların kazandığı bir tutulma yaşayacağız. Hayattan daha fazla keyif almanızı sağlayacak her konuda yaratım başlasın.

Gerçek bir başlangıç için hedefinize odaklanın.

Mevcut koşulların sizi daralmış, sıkışmış, hareketsiz hissettirmesi tutulma sınavıdır. Ruhsal, duygusal, zihinsel ve fiziksel açıdan kapasitenizin zorlandığını düşünüyor olabilirsiniz. Zorlu koşullardan geçiyor olmanız muhtemel olsa da aşılabilir. Bedensel ve ruhsal sağlığınızın size vermeye çalıştığı mesajı anlamaya çalışın. Mesajı algıladığınızda çözüm kendiliğinden gelecektir.

Yaşamın hangi alanında kısıtlılık, baskı hissediyorsanız büyüme ve dönüşüm oradan başlatılmalıdır. Ay tutulması, iradesini kullanarak motivasyonunu kaybetmeyen herkes için aydınlık yarınlar vadedebilir. Maddi-manevi güvenlik arayışınızın kriz yaratmamasına özen gösterdiğiniz sürece korkulan olmayacaktır. 

Ay tutulmasının tuzağı, hayallerinizden vazgeçmenizdir.

Yaratım enerjinizi kaygılara değil, gerçekleşmesini arzu ettiğiniz konulara yöneltin. Öz arzu ve isteklerinizi hayata geçirirken destek göreceksiniz. Sınırlı ve sabit beklentilerin göklerce reddedildiği bir dönemdeyiz. Siz yaşamı koşullara bağladığınızda önünüzde daha fazla engel belirir. Mühim olan umudunuzu yitirmeden kendiniz için yaratmaya devam edebilmenizdir. Motivasyonunuzu kaybettiğinizde yaratım kendiliğinden durur, yenilmiş hissetmeye başlarsınız. İşte şimdi, kendisine kader yazma cesareti gösterenlerin kazanma zamanı. 

Cesaret ve umutla, sadece kendi iyi niyetinize güvenerek yeni yaşamınızı inşa etmeye hazırlanın. Bu defa koşullara ve imkanlara değil, ''Ben nasıl yaşamak istiyorum? Neler başarabilirim?'' sorularına odaklanarak ilerleyin.

Yazının devamı...

5 Kasım 2021 Akrep burcunda yeniay ve burçlara etkisi

5 Kasım 2021

Özgür ve özgün bir gelecek yaratmanızın önündeki engel ''kesin ve net'' olarak sizsiniz. Dünya adeta değişim, dönüşüm enerjisiyle yıkanıp arınıyor. Yeniay enerjisi, başlamak ve adım atmak konusunda yüreklendirse de ani gelişen olaylar endişe duymanıza sebep olabilir; çünkü kontrol edilemeyen bir alana girmiş bulunmaktayız. Bu durumun avantaj ya da dezavantaj olması size bağlı. Siz bu belirsiz enerji sahasını yaratıma ve yeni fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Dileğim, bu yönsüz enerjiyi ehlileştirecek irade ve idareyi göstermemiz…

Alışkanlığa dönüşmüş tavır ve davranışlarınızla artık vedalaşmanız gerekiyor. Tabii ki alışkanlıkları fark etmek de terk etmek de kolay olmayabilir; ancak bu süreçte karşınıza çıkan kişi ve durumlar, farkına varamadığınız konulara dikkatinizi çekecektir. Artık dönem enerjisiyle sulh içinde olanın kazanacağı bir devredeyiz. Her varlık pür ve mükemmel olarak yaratılsa dahi bilgi ve deneyim değiştirir. Ruhsal olgunluk eşiklerinden geçmek yoluyla tekrar arınmak isteyecektir. Yeniayda defolarınızı gidermek için gelecek her desteğe kapınızı açın.

Tehdit altında veya çaresiz hissettiğiniz her konu, kendinizi aşmanız gereken bir durumun altını çizmektedir. Üstesinden gelemeyeceğiniz bir durumun başınıza gelmesi mümkün değildir. Özgüveni abartıp kibre kapılmadığınız sürece, bakış açınızı değiştirmek ilerlemenize yetecektir.

Var olan, hatta varlığından habersiz olduğunuz her şeyle iletişim halindesiniz. Tüm bu bağlantıları kavrayamasanız bile kabul etmeniz sayısız olasılığı aktive edecektir. Yeni olanaklar, başlangıçlar için sahip olduğunuz nicelik ve niteliklerin ortaya çıkması gereklidir. Dünya ile birlikte yeniden doğduğunuzu hayal edin. Esasen bu hayal, nasıl bir gelecek yaratacağınızın reçetesidir. 

Maddi-manevi her alanda koşulların iyileşmesi hatta geriye kalan hayatınızın tamamen değişmesini isteyebilirsiniz. Bu değişim ve ilerleme arzusu daha fazla farkındalık ve sorumluluk getirecektir. Önemli olan, hayata katılımınızın olumlu yönlerini görebilmenizdir. Mutluluğu yaratmanın formülü, işin olumlu yönlerini öne çıkarmaktır. Kısaca mutlu olmayı bilmek yaratmaya yetecektir. Sıkça konu ettiğim hak edişlerin dağıtımı konusunun yine yeri gelmiştir. Her kim en derinde neyi hak ettiğine inanıyorsa onu yaşayacaktır.

Bu şahane yeniayı sevgi ve umutla karşılamanızı umuyorum. En güzelini hak ettiğinize inancınızı yitirmeyin. Yarınınızı yaratan sizlersiniz, öz arzunuzun sesine kulak verin.

Koç

Yaşam kalitenizi arttıracak değişim ve yeniliklere ihtiyacınız var. Dolayısıyla maddi konulardaki korkularınızı aşmanız gereken önemli bir yeniay. Ortak gelir ve giderlerle ilgili düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bağlı olduğunuz çeşitli gruplarla sorunlar yaşamak istemiyorsanız ilişkilerinizi gözden geçirin. Kendinizi geliştirmek istediğiniz konulardaki eğitim olanaklarını iyi değerlendirin. Hayatın her anını daha verimli ve neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Yazının devamı...

21 Ekim 2021 Koç burcunda dolunay ve burçlara etkisi

20 Ekim 2021

Merkür retro başlarken, ''Bu retrodan kim olarak çıkmak, kim olarak yeniden doğmak istiyorsunuz?'' diye sormuştum. Şimdi de diyorum ki bu sorgulamayı başlatanlar, koç dolunayının baskısını kolaylıkla tolere edebilecekler. Merkür retrosu geç kalmış teşhislerin, yarım kalmış tedavilerin, hak edilmiş mutlulukların, kaybedilmiş hakların sahibine ulaşmasına olanak verdi. Retro ardından gelen dolunay da pek çoğunuzun hayatında hakların teslimidir, unutmayın.

Diyelim ki retroda hedef koyamadınız, kim olmak istediğiniz konusunda bir yol belirleyemediniz. Olsun, her zaman yapabileceğimiz bir şey vardır. Bu yoğun enerjili dolunayın panzehri sözlerinizi tutmaktır. Topluma, ailenize, çevrenize veya kendinize çeşitli söz ve vaatlerde bulunmuş olabilirsiniz. Gücünüzün üstünde bir beklenti yarattıysanız, ya potansiyelinizi arttırmanın bir yolunu bulun ya da bu sözü tutmayacağınızı karşı tarafa bildirin. Bu son dakika ''müdahalesi'' geleceğinizi değiştirebilir.

Arzularınıza ulaşmak için yol alırken manevi bir destek almak istiyorsanız, bir yetişkin gibi davranmanız gerekmektedir; yani sorumluluklarınızı aksatmamalısınız.

Dolunayın bir restleşme duygusu yaratacağından bahsetmiştik. Konuyu biraz daha açacak olursak, koç dolunayı sanılanın aksine olağanüstü mucizelere de gebedir. Evrensel adaleti hiçe sayarak, bireyin yaşama katılımını görmezden gelerek göksel yazgıyı yorumlayamayız. Umudunuzu kaybetmediğiniz sürece, ihtiyacınız olan yardımlar da kişiler de gelecektir.

Çatışmacı, acımasız ve rekabetçi enerjiyi dengeleyebilen kazanır. Dürtüsel enerjiyi ehlileştirmek için işe-güce, spor veya yürüyüşe yönelin. Geçmiş duygusal travmalar veya yaralar kendini hatırlatmak isteyebilir. Öfke ve pişmanlık tuzağına düşmeyin. Pek çoğunuzun halsiz ve enerjisiz hissetmesi içinizde kapanmaya çalışan duygusal yaralarınızla ilgilidir.  Durumu şöyle izah edelim, geçmişte kalması gereken yaralar sizi hasta hissettirmektedir. Geçmişe takılı kalanlar, geçmişin izlerinden hastalıklar yoluyla arınmaktadır.

Bir kısmınız ise yoğun duygusal bir süreçten geçebilir. Bu süreci doğru yönetebilenler, sağlıklı ilişkiler kurarak yola devam edecektir. Geçmişe takılıp kalmayan geleceğe yürüyecektir. Yoğun duygularınızın karşınızdaki kişiler üzerinde baskı ve tehdit şeklinde algılanmamasına özen gösterin. İstikrarlı ve kararlı olmanın önemli sonuçlar yaratacağı bir dönemdeyiz. Büyümek-gelişmek için yine vicdan olmuş akla ve akıl olmuş vicdana tutunan, kurban olmadan ve kimseyi kurban etmeden yücelecektir.

Tamamlanması gerekenin ne olduğuna kendiniz karar verin. Kendinizi bütünlenmiş hissetmenize olanak sağlayacak çeşitli mucizelerle çevrilisiniz. Alışkanlıklarınıza devam etmekte ısrar etmeyen, konfor alanını riske edebilecek kadar cesur olan tartışmasız kazanır. Dolunayın aktive edeceği olumsuz potansiyeli bertaraf etmenin yolu hayata sevgi ve akılla yaklaşmaktır. Kaçarak, saklanarak, sakınarak yaşanmaz.

Cesaret ve umutla insani değerlere yakışır bir ruhla yola çıkanların şahane bir dolunay geçireceğine inanmaktayım. Yaşam devam ediyorsa ve ders bitti deyip çekip gidemiyorsak hala yapılması gerekenler olduğunu unutmayalım.

Yazının devamı...

6 Ekim 2021 Terazi burcunda yeniay ve burçlara etkisi

6 Ekim 2021

İçinizdeki tutku, cesaret ve öfkeyi yaratıcı bir güce dönüştürebilirsiniz. Bu gücün doğru kullanımı iş, aşk, ilişkiler alanında ileri adımlar atmanıza ve büyük başarılar kazanmanıza vesile olabilir.

Yaşamın herhangi bir alanında irade, sabır, sükunet gösteremiyorsanız, enerjinizi aktarabileceğiniz, fiziksel aktivitelere yönelebilirsiniz. Dürtüsel davranarak riskli adımlar atmamaya özen gösterin. Yeni maceralar için istekli olmanız sizi hataya sürüklemesin. İçinizden yükselen değişim ve yenilenme arzusunun olumlu kullanım koşulu, vicdanı devre dışı bırakmamaktır.

Terazi yeniayında etkin olacak bir diğer durum, geçmiş duygusal yaralarınızın zihninizi meşgul etmesi olabilir. Bu yarayı iyileştirmedikçe, sizi zorlayan, üzen, kışkırtan kişileri kendinize çekebilirsiniz. Özellikle ikili ilişki içinde olduğunuz eş, sevgili, ortaklar, arkadaşlar açısından uyum ve huzurun korunması bu yeniayda çok önemli. Ne kendinizin ne de karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını görmezden gelmemeye dikkat edin. Empatinin dozunu kaçırmadan, karşınızdaki kişinin sesini duyarak, yan yana yürüdüğünüz yeni yollar keşfedin. Bütünsel bakabildiğiniz oranda diğer insanlara da katkı sağlayabileceksiniz. İyi niyet, huzur, uyum arayışı ile çıkılmış yollar başarıya ulaşacaktır.

Bu büyük yaratım gücünü kullanabileceğiniz alan, burçlarınıza göre aşağıdaki gibidir. 

Koç

İkili ilişkiler, ortaklıklar konusunda yeni hedefler belirlemeniz ve bu hedefe uygun bir ‘’biz’’ dili geliştirmeniz önemlidir. İlişkilerinizde nezaket ve içtenliği seçtiğiniz sürece yeniay güçlü birlikteliklere imkan verecektir. Rekabetçi doğanız maddi kazançlar elde etmenizi sağlayabilir. Dikkat konusu;  ilişkilerde daha önce yaşadığınız sorunların tekrar edeceğini düşünmeyin.

Boğa

Hayatınızın ritmi değişecek diyebilirim. Yaşamın en değerli armağanı ne olabilir? Mutlu, huzurlu sade bir yaşam mı, tempolu bir iş hayatı mı hayal ettiniz? Kendinize dair yeni bir bakış açısı geliştirecek ve yaşamınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Yeni uğraşlarınız sayesinde kendinizi keşfedebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili heyecan verici gelişmeler ve yenilikler yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz.

Yazının devamı...