24 Şubat 2024 Başak burcunda dolunay: Yargılamıyorsan yargılanmazsın

22 Şubat 2024

Hata iyidir, yaşanmışlığın delilidir. Mükemmelleşmek için tecrübeye muhtacız. Hata yapmaktan korkup kendini hayattan alıkoyma. Sen kimseyi yargılamıyorsan, yargılanmazsın. Sen kendini affettiğinde Tanrı da seni affeder…  

Tanrı'ya layık olma kompleksini aşmak mümkün… 

Dolunayı içselleştirebilmek adına Başak burcuna dair birkaç şey söylemeliyim. Başak burcu, Tanrı'ya layık olma arzumuzla ilişiklidir. Yaşamı her yönüyle (iş, aile, aşk, para, eğitim, beslenme, sağlık, ilişkiler vb.) kusursuz kılmak isteriz. Aslında kusursuz olmasını istediğimiz, kendimiziz. Bireysel niteliklerimizi-niceliklerimizi en üst seviyeye taşıdığımızda Tanrı'nın dileğini yerine getirmiş olduğumuza inanırız. Temel risk bildiğimiz kadarından öteye geçememek, gelişime kapalı olmaktır. Bilip, kabul ettiğimizi değişmez yasalar gibi hayatın rutini kılmak ibadet etmeye benzer. Rahatlatır, arındırır, görevini yapmış olmanın huzurunu yaşatır. Bir kural ve nizama tabi yaşamanın şüphesiz yararları vardır. Ancak neyi neden yaptığımızı, bazı koşulların değiştiğini kendimize hatırlatmamız gerekir. En fecisi kendi

Yazının Devamı

14 Şubat Sevgililer Günü için burçlara aşk tavsiyeleri

14 Şubat 2024

Aşka dair tüyolar vermemi beklediğine eminim. Aşk hesap kitap işi olmadığından, sana bazı stratejik öneriler vermeyeceğim. Aşkta, senin ve karşındaki kişinin beklentileri hakkında fikir sahibi olmanı sağlayacak bazı noktalara aşağıda değindim. Venüs ve Mars başlıklı bölümleri dikkatlice okursan aşk senin için nedir, ne değildir daha iyi anlayacaksın. Hem senin hem partnerinin ruhunun arzusunu bilmek istiyorsan alttaki Venüs yazısını dikkatle oku. Venüs, aşktan ne beklediğini, ne için çabaladığını anlamana yardımcı olacaktır. Mars ise aşka ulaşmak için ne yaptığını, zorluklarla nasıl başa çıkmaya çalıştığını gözler önüne serecek. Aşka dair motivasyonunu, beklentilerini, korkularını fark et, önündeki engeller ancak böyle ortadan kalkacaktır. Ahenk, uyum ve denge yaratmak için doğum haritandaki Venüs ve Mars konusunda ustalaşmak zorundasın.   

Ulaşmak istediğin şeyin frekansına yükselmek diye ifade edeyim bu konuyu. İş, para, aşk, sağlık ne istiyorsan onun frekansına yükselmelisin. Aşık olmak, aşkı bulmak istiyorsan aşkta titreşmeye

Yazının Devamı

10 Şubat 2024 Kova yeniayı: Mucizevi güzellikleri hak ediyorsun

9 Şubat 2024

Ani ve beklenmedik tatsızlıklar değil, mucizevi güzellikler yaşamayı hak ediyorsun…   

Kova yeniayı, bir gelecek planı yapmak için en doğru ZAMAN olabilir. ZAMAN, sonsuz geleceğin ve sonsuz geçmişin hafıza kartıdır. Bireysel ve kolektif tüm döngüler bu hafıza kartı marifetiyle hatasız, sapmasız planlanır. Zamanı geldi diye değil zamanın gereğini yapmadın diye işler karışır. Her gün, ay, yıl, yy. veya her mevsim aynı şeyi yaşamayız. Zamanın mühürlenmesi yani döngünün başlaması farklı evrensel-evrimsel yasalara ve nedenlere bağlıdır. Mesela dengeyi bozmak, sınırları ihlal etmek döngü başlatır. Bu otomatik sisteme müdahale etmek belli koşullara tabidir. Yani tekrar eden döngüleri kırmak mümkündür. Hayatında tekrar eden ve etmesini istemediğin ne varsa zamanın mühürlenmesine neden olduğun bir davranışın, düşüncen vardır. Yeniay bu konuları çözüme ulaştırma yolu arayanların elinden tutacaktır.  

Bazen olduğun yerden geleceğe bakar ve gördüklerinden memnun olmazsın. Coşkuyla ayağa kalkmak veya olduğun yeri

Yazının Devamı

25 Ocak 2024 Aslan dolunayı: Başlangıçlar ile bitişler iç içe

25 Ocak 2024

Aslan dolunayı bitişler ve başlangıçların iç içe olduğu bir dönemin habercisidir.  

Dolunayla ruh maddeye meydan okuyacak ve sen nereye ait olduğunu bilmediğini fark edeceksin. Zihnin, kalbin, ruhun, bedenin farklı lisanlarda konuşacak. Kim olduğunu, kim olman gerektiğini, kim olabileceğini sorgulayacaksın.  

Benliğin, kişiliğin dünyaya esir bir bedenin refakatçisi değil. Bildiğinden daha fazlası olduğunu sende anlayacaksın. Ruh ile beden, eski ile yeni, beyaz ile siyah, doğru ile yanlış, yer ile gök, toprağın altı üstü ile çatışacaktır. Uzlaşana kadar çatışacak sırların, gizemlerin kapısını aralayacaksın.  

Savaştan barış, yanlıştan doğru, kötüden iyi, eskiden yeni, hüzünden umut yaratmak mümkün. Yeter ki egona yenilme. Sen egona yenilirsen herkes yenilir. Mülkiyet, aidiyet duygun anlamını kaybedebilir. Güvendiğin ile gücendiğin yer değiştirebilir.   

Gücün, güçlü olanın ahlakının sorgulandığı bu dönemde, egona yenilme...  

Güçlü hissediyorsun…Tüm haksızlıklara

Yazının Devamı

11 Ocak 2024 Oğlak burcunda yeniay: Kendini anla ve yaşat

10 Ocak 2024

Oğlak yeniayı, yeni sorumluluklarımız olduğunu bize hatırlatır. Zaman değişti, sende değişen zamanın sana dayattığı gerçeklikteki yerini bulacaksın. Senin en büyük sorumluluğun kendini anlamaktır. Kendini anla ve yaşat.

Oğlak yeniayı, dış dünyayla ılımlı, dengeli, uyumlu yaşama arzumuzu arttırabilir. İstediğimiz, sevdiğimiz, seçtiğimiz, yaptığımız pek çok şey artık değişmelidir.  Her alanda yararlı, başarılı olmak isteriz. Ayrıca diğer insanların bizim yaptıklarımızı onaylaması önemlidir. Ancak artık hayatın başka bir yüzünü görecek ve başka sınavlara tabi olacağız. Ezberlerin bozulmasını yeni başlangıçlar yapılmasını kolaylaştıracak bazı maddeleri sizin için aşağıda sıraladım.

Nesillerden nesillere aktarılan görev ve sorumlulukları güncellemek…

Hayatımızı zorlaştıran görev ve sorumlulukları yenileriyle değiştirmek…

Hiçbir amaca hizmet etmeyen alışkanlıklardan, bağlılıklardan vazgeçmek…

Alışkanlıklarımızın gerçek görevlerimizi aksatmasına izin vermemek…

Yeteneklerimizin farkına varmak…

Gruplar içindeki varlığımızı kendimize ihan

Yazının Devamı

27 Aralık 2023 Yengeç burcunda dolunay: Yeni yılın şifreleri

26 Aralık 2023

Yılın son dolunayının 2024’ün ana konularıyla ilgili olduğunu bilmelisin. Bu yazıda yılı nasıl kapatman gerektiğiyle ilgili ufak yönlendirmelere yer vereceğim. 2024 yılını birlikte yaratacağımızı unutma. Yeni yılın şifrelerini bu yönlendirmeyi alıp uygulayanlarla daha sonra paylaşacağım. Şahane bir yıl yaratacağımıza inancım tamdır.

Bireysel öykün, kaderin ne olursa olsun son sözü söyleyen büyük plandır. Bireysel hataların, eksiklerin büyük planı sekteye uğratmaya başlarsa büyük plan küçük plana müdahale edebilir. Küçük plan sensin… Büyük planın önemli bir parçası olduğunu hatırla. Dahil olmak, ait olmak sorumluluk demektir. Senin kendini geliştirmen, ilerlemen hem sana hem kolektife sözündür.

Şimdiye kadar ailende, köyünde, kentinde, ülkende, gezegeninde ne olursa olsun bireysel planına sadık yaşadın. Kişisel hak edişin, kaderin kendini gerçekleştirme özgürlüğüne sahipti. Artık işler değişti. Kader sana neyin sözünü vermiş olursa olsun kolektif irade, planı

Yazının Devamı

13 Aralık 2023 Yay burcunda yeniay: Kolektif bir ruhsal sıçrama

9 Aralık 2023

Kolektif bir ruhsal sıçrama yaşanmaktadır. Bağlı olduğumuz manyetik alan sıçrama yaparken biz elimizi kolumuzu koyacak yer bulamayacağız. Bu durum ciddi bir baskı yaratacak. Ruh sağlığımızı korumaya çalışacağız. Bu dünyada ne işim var dersin, işini, ilişkini, dostluklarını sorgularsın. Bir ait hissedememe durumu yaşamaya başlarsın. Dünya sıçrarken sen yerinde sayamayacağın için harekete geçmek zorunda kalacaksın. Bir şey yapmam, bir yere gitmem lazım diyenler olduğu gibi hiçbir şeyin farkında olmayanlarda olacaktır. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Büyük sıçrama büyük ayrılıklar yaşatacaktır. Farkına bile varmadan kim bilir kimleri geride bırakacağız.  

Yeniay, hayatında eksik, işlevsiz olan bir alanı iyileştirmeni zorunlu kılar. Yüzeysellikten uzak dur, kulaktan dolma bilgiyle harekete geçme, işin uzmanından görüş al. Diyelim iş, eğitim, ticaret alanında bir şeyler yapmak istiyorsun. Kendine muhteşem bir rol model bulmalısın. En doğru hamlede bulunmak hayatını değiştirmeyecek, ilham aldığın kişi hayatını değiştirecek. Senin sorumluluğun ilham kaynağını doğru

Yazının Devamı

27 Kasım 2023 İkizler Dolunayı: Zeka, eylem, vizyon ve strateji

25 Kasım 2023

Bu Dolunay’ın özeti vizyondur. Akıl sağlığınızı, sorgu melekelerinizi ve inançlarınızı koruyun. Yaşam tarzınızı, değerlerinizi, gelişme hakkınızı koruyun. Neye kime karşı korunman gerektiğini İkizler dolunayında öğreneceksin. Ama önce içinden geçtiğimiz süreci kısaca hatırlayalım.  

28 Ekim Ay tutulması ile yer ile Gök yeniden hizalanmıştı. Bu hizalanma bireysel kurtuluşun, medeni insan olmanın, evrenin açılmamış kapılarını aralamanın vaktinin geldiğinin müjdesiydi. Türk, tarih boyunca her Yer ile Gök hizalanmasında büyük görevler aldı. Tutulma, asırlık döngüsünü tamamlayan Türkiye’ye şöyle seslendi; Ey Türk Milleti, her biriniz başka bir medeniyetin ruhusunuz. Anadolu, bu ruhun bütünlendiği topraktır. Bütünlük, her milletten insanın sığındığı bu toprakların KADERİDİR. Çekilen büyük sancılar bütün olmanın zorluğundandır. Umuda, inanca, bilgiye sarıl, önce kim olduğunu hatırla sonra Bir olmayı dünya insanına öğret…

13 Kasım yeniayında dünyasal görevlerimiz,

Yazının Devamı